Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Maďarsko výnimku neschváli - chelemendik.sk

 

Maďarsko výnimku neschváli

2020-07-04  (13:08)

 - Maďarsko výnimku neschváli

Maďarsko: Na výnimku pri Benešovi zabudnite

BUDAPEŠŤ. Maďarsko nebude súhlasiť, aby Európska únia udelila výnimku Českej republike a Slovensku v záležitosti Benešových dekrétov. Vyhlásil to dnes maďarský minister zahraničných vecí Péter Balázs v  rozhovore pre spravodajský server hirszerzo.hu.

Šéf diplomacie sa domnieva, že český prezident Václav Klaus má za cieľ blokovať Lisabonskú zmluvu za každú cenu. Skutočnosť, že na to používa citlivú tému, akou sú Benešove dekréty, môže otvoriť otázky, ktoré nie sú v záujme nikoho.

Balázs podotkol, že Slovensko sa "iba prihlásilo", že bolo súčasťou Československa, ktoré dekréty prijalo. Maďarský postoj je v súlade s postojmi mnohých: Lisabonská zmluva s tým nemá nič spoločné, pretože hovorí o budúcnosti, a nie o minulosti, nemá teda ani retroaktívny účinok. "Ak by sme sa tejto témy dotkli, viedlo by nás to dosť ďaleko späť," dodal maďarský minister.

Podľa jeho slov Lisabonská zmluva žiadnym spôsobom nemení vzťahy z minulosti. To je možné veľmi jednoducho vyjadriť jedinou vetou. Treba však tiež deklarovať, že to neotvára opäť ratifikačný proces.

"Keby sa začalo odznova, nič by z toho celého nebolo," konštatoval maďarský minister zahraničných vecí.

Lajčák: Musíme sa chrániť

Slovensko nemôže akceptovať žiaden taký výsledok prebiehajúcich rokovaní medzi Českou republikou a švédskym predsedníctvom v EÚ o výnimke z Charty základných práv, ktorý by postavil SR do nerovnej právnej a politickej pozície. Uviedol to dnes v Luxemburgu pred začatím zasadnutia ministrov zahraničných vecí členských krajín EÚ šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák.

Slovensko podľa jeho slov nie je súčasťou rokovaní, ktoré sa uskutočňujú medzi predsedníctvom a Prahou v súvislosti s požiadavkou českého prezidenta Václava Klausa o výnimku z charty týkajúcou sa Benešových dekrétov. Slovenská strana však upozorňuje, že SR a ČR sú dva rovnaké nástupnícke štáty Československa.

"SR je rovnako ako ČR právny nástupca Československa a Benešove dekréty, napriek tomu, že sú vyhasnuté a že sa v praxi nepoužívajú a nemôžu sa používať, sú súčasťou právneho systému ČR aj Slovenska. Nebudem sa vyjadrovať k ničomu dopredu, rokovania prebiehajú, jediné, čo je pre nás ultimátum, je, že právna ochrana pre SR a jej občanov nemôže byť nižšia než je to v prípade ČR," zdôraznil slovenský minister.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |