Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Maďarsko sa vyhráža Európskej únii demaršom - chelemendik.sk

 

Maďarsko sa vyhráža Európskej únii demaršom

2020-05-28  (18:44)

 - Maďarsko sa vyhráža Európskej únii demaršom

30.10.2014

Predseda parlamentu László Kever dal pochopiť, že ak bude Brusel ukazovať Maďarsku, ako treba riadiť krajinu, môže vystúpiť z Európskej únie /EÚ/. Veľká Británia a Maďarsko pohrozili fakticky zároveň Európskej únii svojim vystúpením. Môže sa vravieť o zrode tendencie?

V EÚ je asi ťažko nájsť taký pár natoľko nepodobných navzájom štátov. Veľká Británia je v EÚ dávno, Maďarsko je pomerne nový člen Únie. Veľká Británia je sponzor. Mala aj s Bruselom preto škandál, pretože žiadal dodatočné vklady. Maďarsko sa zjavne o sponzorstvo neuchádza. Veľká Británia si praje sprísnenie protiruských sankcií. Maďarsko v dôsledku nich trpí skoro viac ako samotné Rusko.

Ináč povedané, Maďarsko a Veľká Británia sú dve krajnosti. A ak všetko, čo ich ešte zjednocuje v EÚ, to je zámer z nej vystúpiť, vznikajú preto hlboké pochybnosti o európskej solidárnosti. Brusel neurobil napríklad nič, aby sa zastúpil za túto republiku pred USA. A to znamená, nahral do karát Američanom v snahe náležite ju potrestať. Veď všetci veľmi dobre chápu, že sankcie Washingtonu proti radu maďarských úradníkov vysokého rangu iba prikrývajú obvinenia z korupcie. Za prvé, korupcia tu nie veľmi presahuje rámce priemernej európskej úrovne. Za druhé, dokonca ani to ešte nebolo dokázané.

Ale zámery premiéra Orbána a jeho okolia podporovať vzťahy s Moskvou napriek nátlaku, sú zjavné. Preto aj nazývajú miestni politici snahy ich potrestať za to, zasahovaním dokonca ani nie do zahraničných, ale do vnútorných vecí. Vplyvný v republike poslanec Európskeho parlamentu Tomasz Dojcz nazval európske hodnoty „veľmi vzdialenými“. „Sami by sme mali určiť, čo s budúcnosťou v EÚ“.

Premiér Viktor Orbán ešte v auguste varoval Západ, že Rusko je naďalej hlavným ekonomickým partnerom Budapešti mimo Európskej únie.

Nakoľko sa to podarí Maďarsku, na to odpovedá námestník riaditeľa Ústavu globalizácie a sociálnych hnutí Vasilij Koltašov.

Nakoľko vážne je naladené Maďarsko, keď sa vyhráža EÚ vystúpením?

- Maďarsko nemá teraz kde vystúpiť. Ale jeho mocenskí predstavitelia začínajú zjavne vyvíjať vážny nátlak na európsku byrokraciu v boji o lepšie postavenie v rámci EÚ. Únia môže dať Maďarsku finančné zdroje pomocou európskej Centrálnej banky. Môže rozšíriť možnosti maďarských predstaviteľov moci v oblasti financovania sociálnej politiky a pracovného zákonodarstva. EÚ môže dokonca zatvoriť oči na to, že Maďarsko nezhorší ďalej materiálnu situáciu obyvateľstva. Avšak tieto neveľké ústupky krízu vzťahov neukončia. Ale vyhlásenie Maďarska už mení situáciu, pretože demonštruje, že hospodárska a sociálna kríza v Európskej únii prešla už do stavu nielen politickej krízy, ale v predvečer politického rozpadu.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_10_30/Madarsko-sa-vyhraza-Europskej-unii-demarsom-4794/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |