Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Maďarsko a Rumunsko už začali deliť Západnú Ukrajinu? - chelemendik.sk

 

Maďarsko a Rumunsko už začali deliť Západnú Ukrajinu?

2020-01-12  (06:32)

 - Maďarsko a Rumunsko už začali deliť Západnú Ukrajinu?

29.1.2014

Peter Iskenderov, Irína Cyplaková, Gajane Chánová


Kríza na Ukrajine môže priviesť k vážnym geopolitickým následkom. Pokým sa miestni radikáli a nacionalisti snažia zvrhnúť zákonite zvolené mocenské orgány na čele s prezidentom Viktorom Janukovyčom, v Maďarsku a Rumunsku rastie záujem o strategicky dôležité oblasti Západnej Ukrajiny.

V maďarských a rumunských médiách sa zjavili publikácie, ktoré je ťažko hodnotiť ináč, než ako vznik propagandistického základu pre rozdelenie Ukrajiny. Nakoľko je reálne ohrozenie celistvosti krajiny? Ponúkame Vám názor profesora Stredoeurópskej univerzity v Budapešti Rubena Mnacakaňana:

- V Zakarpatskej Ukrajine žije maďarská diaspóra. Maďarsko vydávalo kedysi týmto občanom Ukrajiny pas etického Maďara. Jeho držitelia spokojne prichádzajú do Maďarska a pracujú tam. V Zakarpatskej Ukrajine vznikol úplný cyklus vzdelávania v maďarskom jazyku – od materských škôlok až po univerzity. Avšak ako bude reagovať oficiálna Budapešť pri tom, alebo inom rozvoji situácie na Ukrajine, je ťažko povedať.

Všetko bude závisieť od toho, akú úroveň radikalizácie dosiahnu udalosti na Ukrajine. Ak sa preleje krv, všetko pôjde po juhoslovanskom scenári a bude treba jednoducho brániť svojich pred fyzickým násilím, - v tomto prípade môže dôjsť aj ku vstupu vojsk. Ale ak sa bude na Ukrajine všetko rozvíjať v politickej a ekonomickej rovine, podobný scenár je vylúčený.

Veľa bude závisieť aj od predvídavosti Európskej únie. Veď práve prianie EÚ čo najskôr zaviazať Kyjev bilaterálnymi dohodami, bolo aj katalyzátorom súčasnej nestabilnosti na Ukrajine. Európskej únii sa veď kedysi podarilo zohrať pozitívnu úlohu vo východoeurópskom regióne, podotkol politológ Nikolaj Kavešnikov:

- Veľká úloha práve Európskej únie nesporne spočíva v tom, že celá postsovietska Európa sa kedysi zmenila na zónu veľkého konfliktu podľa juhoslovanského scenáru. EÚ nielen otvorila svoje dvere krajinám Východnej Európy, ale ich aj zároveň tlačila ku stabilizácii vzájomných vzťahov.

Teraz je daná stabilizácia ohrozená. Nacionalistický džin vypustený na Ukrajine sa zjavne neponáhľa vrátiť do fľaše.

 

Zdroj: ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |