Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Maďarská špinavá bielizeň - chelemendik.sk

 

Maďarská špinavá bielizeň

2020-05-31  (00:18)

 - Maďarská špinavá bielizeň
Márius Kopcsay

Bývalí kolegovia, predseda SMK Csáky a predseda strany Most-Híd Bugár na seba vykydli riadne vedrá starých krívd a špinavej bielizne. Bugár vyčítal Csákymu trestne stíhaného regionálneho politika či úbytok voličov i peňazí na účte.

Naopak, Csáky vyhlásil, že SMK je dnes čistá ako ľalia, keďže z nej poodchádzali ľudia spájaní s podozreniami - politik, čo pri kauze Čuňo hovoril do telefónu o počasí, alebo minister, čo mal netransparentne rozdeľovať eurodotácie...


Naozaj dojemné očistenie, pravdaže, ak opomenieme otázku, ako sa s týmito osobami a javmi vyrovnávali predstavitelia SMK a jej šéf Csáky, keď ešte nosili rovnaké stranícke tričká .

Zdá sa, že obe maďarské strany pracujú na tom, aby sa ani jedna nedostala do parlamentu a maďarskí voliči zostali bez zástupcov v NR SR (pravdaže s výnimkou tých, čo sa rozhodnú pre niektorú zo slovenských strán). Stalo by sa tak po prvý raz od novembra 1989. A okrem principiálneho hľadiska (desaťpercentná komunita bez politického zastúpenia, ale aj bez zodpovednosti, ktorá z toho vyplýva), by takýto vývoj mohol mať aj praktické dôsledky v podobe radikalizácie maďarského politického prostredia . Na ulici sa obvykle predkladajú radikálnejšie či dobrodružnejšie návrhy a požiadavky než na parlamentnej pôde.

Ďalším dôsledkom tohto vylievania špinavostí je úplné zrútenie niekdajšieho naivného mýtu, že SMK je azda "kultúrnejšia" ako ostatné strany. Ak ide o peniaze, sú všetky strany žalostne rovnaké. Csáky dnes hovorí o nutných korekciách v budúcom volebnom období a pravdaže nevylučuje, že ako člen vládneho zoskupenia bude tiež "korigovať".

Ak je niečo zrelé na zmenu , tak potom najmä systém a zákony, aby sa neobjavovali nové a nové odhalenia o garážových firmách, tajomných sponzoroch, predražených tendroch... Lebo ak sa verejná kontrola politikov neposilní, kesenem sípen za takú perspektívu.

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |