Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Maďarič: Slovensku je čo závidieť - chelemendik.sk

 

Maďarič: Slovensku je čo závidieť

2019-10-23  (04:49)

 - Maďarič: Slovensku je čo závidieť

Maďarič: Európski lídri môžu Slovensku závidieť


Slovensko
z medzinárodného hľadiska určite nepocítilo, že Smer mal tri roky pozastavené členstvo v Strane európskych socialistov. V diskusnej relácii Slovenskej televízie O päť minút dvanásť to vyhlásil minister kultúry a podpredseda strany Smer Marek Maďarič.

Za nedávnym prinavrátením členstva vidí úspešnú politiku Smeru. "Nielen lídri sociálnodemokratických strán, z ktorých niektorí sú premiérmi, ale možno aj iní premiéri z iných frakcií môžu závidieť Slovensku politickú stabilitu," zhodnotil situáciu. Ako podotkol, obavy socialistov z roku 2006 z vytvorenia koalície aj s národniarmi sa nepotvrdili. "Okrem niekedy možno nepatričných slovných vyjadrení SNS neurobila nič také, čo by sa dalo charakterizovať ako xenofóbne," poukázal.

Naopak, líder KDH Ján Figeľ je presvedčený, že obavy sa napĺňajú. Pripomenul, že napríklad v Maďarsku je výsledkom nezodpovednej populistickej politiky socialistov štátny kolaps. "Mám obavy, že ak sa na Slovensku nedopracujeme k zmene, ten vývoj bude podobný," vyhlásil. Ako povedal, namiesto hesiel je potrebné nachádzať reálne východiská.

Podľa neho sa vďaka pravidlám prijímaným vládou stáva Slovensko v európskom priestore nekompatibilné. Na rozdiel od Maďariča, podľa ktorého je pozícia Slovenska aj počas svetovej hospodárskej krízy relatívne dobrá, podľa Figeľa ju súčasná vláda prehlbuje. "Je to naopak, vývoj nám dáva za pravdu a práve ľudia tej krvnej skupiny ako je pravica, svetovú hospodársku krízu spôsobili," kontroval mu Maďarič.

Obaja predstavitelia sa vyjadrili aj k budúcoročným parlamentným voľbám, no ani jeden z nich nechcel špekulovať o možných spojeniach. "Principiálne pristupujeme k tomu, že kým ľudia nerozhodnú a neurčia tie prvotné konštanty, nechcem sa zapletať do rôznych špekulácií," okomentoval to Maďarič. Líder kresťanských demokratov Figeľ vidí alternatívu v sociálnom, no "nie socialistickom štáte."

V tejto súvislosti poukázal na vzťah súčasnej vlády k slobode médií a tlače a zastal sa vydavateľov, na ktorých tento týždeň premiér a predseda Smeru Robert Fico slovne zaútočil. Otvorenosť a transparentnosť označil za potrebné. Ako dodal, cieľom je vytvorenie alternatívy k súčasnej vláde, lebo jej smerovanie nepovažuje za dobré. KDH chce podľa neho patriť medzi tri najsilnejšie politické strany.

Smer nemá na zákon o vlastenectve vyhranený názor

Smer nemá na návrh zákona o vlastenectve z dielne národniarov jednoznačne vyhranený názor. "Naša pozícia je niekde v strede," povedal minister Maďarič. "Na jednej strane si nemyslíme, že jedinou zárukou vlastenectva je dať niečo do zákona, no na druhej strane nie sme proti tomu, aby strana mohla túto otázku priniesť," podotkol.

Ako vyhlásil, on si vie predstaviť, že na začiatku školského roka alebo pri odovzdávaní vysvedčení odznie štátna hymna a určité prvky v návrhu sú mu sympatické, no o viacerých má pochybnosti. "Je to oprávnená diskusia, nerobil by som okolo toho hystériu," dodal. Podľa neho zákon, ktorý núti ľudí k nezmyselným veciam, by parlament neschválil.

"Prekáža nám to, že zo zákona sa má robiť čosi pre vlastenectvo," zhodnotil pozíciu opozičného KDH jeho líder Ján Figeľ. Za prvoradú pri vlastenectve považuje výchovu a vlastný príklad. Pripomenul, že podobné veci boli ľuďom diktované v rokoch neslobody. "Patriotizmus je cnosť, ale nie na základe zákona a v atmosfére, keď štát prehlbuje problémy etické, justičné aj mnohé iné," zdôraznil. Kresťanskí demokrati podľa neho návrh zákona, ktorí poslanci na poslednej schôdzi Národnej rady SR posunuli do druhého čítania, nepodporia.

Zdroj: SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |