Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Maďari vyhlasujú bojkot - chelemendik.sk

 

Maďari vyhlasujú bojkot

2020-05-25  (09:41)

 - Maďari vyhlasujú bojkot

Maďari majú jasno, idú bojkotovať rehabilitáciu Benešových dekrétov

Maďarská vláda sa na nadchádzajúcom summite Európskej únie postaví proti akémukoľvek úsiliu "priamo alebo

nepriamo rehabilitovať a ospravedlniť" tzv. Benešove dekréty. S odvolaním sa na vyjadrenie tlačového strediska maďarskej vlády o tom informovala agentúra MTI.

Šéf europoslancov z maďarského opozičného hnutia Fidesz zároveň vyzval vládu, aby neprijala žiaden záväzok, ktorým by zabezpečila "Českej republike a/lebo Slovensku
" výnimku z Charty základných práv EÚ.

Práve túto podmienku si kladie český prezident Václav Klaus pred dokončením ratifikácie Lisabonskej zmluvy, ktorá má reformovať únijné inštitúcie.

Budapešť chce na samite EÚ, ktorý sa začína v Bruseli vo štvrtok, podporiť úsilie objasniť "možné nedorozumenia týkajúce sa Lisabonskej zmluvy". Vláda sa vraj ale postaví proti akejkoľvek prípadnej rehabilitácii Benešových dekrétov. Podľa Klausa by ich možné prelomenie mohlo vyústiť do majetkových nárokov Nemcov vysídlených z Československa po druhej svetovej vojne.

Maďarský premiér Gordon Bajnai uviedol, že sa nesmie miešať Lisabonská zmluva, ktorá sa upína na budúcnosť s dekrétmi, ktoré rieši minulosť. "Miešanie týchto dvoch (vecí) nielenže pramení z nedostatku informácií o Lisabonskej zmluve, ale ide proti budúcnosti európskej integrácie," povedal.

Proti tomu, aby Maďarsko pristúpilo na akýkoľvek záväzok, ktorý by zabezpečil Česku či Slovensku výnimku z Charty základných práv EÚ, sa postavil aj šéf poslancov Fideszu Jozsef Szajer. Podľa neho akýkoľvek podobný dokument poslanci tejto opozičnej strany neprijmú v Európskom parlamente, ani v parlamente národnom.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |