Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
MMF na Ukrajine: kde sú peniaze? - chelemendik.sk

 

MMF na Ukrajine: kde sú peniaze?

2020-08-04  (15:06)

 - MMF na Ukrajine: kde sú peniaze?

17.12.2014

EÚ a MMF chcú vidieť výsledky reforiem na Ukrajine už o polroka. Podľa európskych politikov ide nielen o situáciu s bezpečnosťou, ale aj o ekonomiku krajiny. Nový kabinet ministrov v Kyjeve zostavil medzitým cestovnú mapu reforiem.

Cestovná mapa ukrajinských reforiem označuje zmeny, ktoré sa majú týkať fakticky všetkých oblastí života štátu. Bola nádej, že v nej bude zapísané radikálnejšie konanie. Ale dokument nakoniec obsahuje len nereálne, alebo ťažko splniteľné plány. Pričom bez poukázania na to, ako sa tieto ciele môžu dosiahnuť, podčiarkuje expert Vysokej školy ekonomickej Andrej Suzdaľcev:

- To, že v krajine je vojna, ekonomika je v hlbokej kríze, pád HDP je 7-8 % a že miliardy dolárov každý mesiac sa vydáva na podporu hrivny – to nejako neberú do úvahy. A okrem toho odkiaľ vziať peniaze na také reformy?

Medzinárodný menový fond zhodnotil výsledky práce vlády Arsenija Jaceňuka. A nazval ich ako neutešujúce – Ukrajina v uskutočnení mnohých reforiem, ktoré odporúčal fond, prepadla. Ale Kyjev zatiaľ nachádza peniaze. V najbližšie dni sa podpíše úverová dohoda medzi Ukrajinou a Európskou investičnou bankou vo výške 200 miliónov eur. Vyhlásilo sa, že peniaze pošlú na obnovenie systémov zaistenia života a infraštruktúry Donbasu. Ale najcitlivejšie také systémy utrpeli v oblastiach, ktoré sú doposiaľ pod kontrolou domobrany. Ako ich obnoví Kyjev? V podstate je na to treba pokračovať vo vojne a oslobodiť územie od nich, a následne obnoviť infraštruktúru. Znamená to, že ide o pokračovanie vojny. A aj 200 miliónov eur je malá suma, veď v Donbase sú zničené celé mestá.

Európska integrácia Ukrajiny už stála Západ veľmi draho. Dokonca prezident Česka Miloš Zeman nedávno vyhlásil, že finančná podpora Ukrajiny je nezmyselné míňanie peňazí. Veď Ukrajine už previedli tranže na čiastočné zaplatenie dlhov, na reformy a na rozvoj demokracie. Ale kde sa stratili tieto veľké peniaze, to nikto nemôže pochopiť.


Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_12_16/MMF-na-Ukrajine-kde-su-peniaze-9553/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |