Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Lýbijský scenár vojnovej propagandy pre Sýriu - chelemendik.sk

 

Lýbijský scenár vojnovej propagandy pre Sýriu

2020-06-02  (19:05)

 - Lýbijský scenár vojnovej propagandy pre Sýriu

2.8.2012

Západ rozsiahle využíva líbyjský scenár na zvrhnutie režimu v Damasku. Informačná vojna prebieha na všetkých frontoch. Zapojili sa do nej aj najväčšie rakúske noviny Die Kronen Zeitung, ktoré použili fotoshop v reportáži o vojne v Sýrii.

Blogeri pristihli pri klamstve rakúske noviny Die Kronen Zeitung, ktoré zverejnili fotografiu rodiny utečencov na pozadí zničeného mesta Aleppo – hospodárskeho hlavného mesta Sýrie. Muž s dieťaťom na rukách a zahalená žena kráčajú po ulici, ktorú pohlcujú plamene vojny. Pod fotografiu sa nachádza komentár: armáda Assada si pomocou tankov preráža cestu do Aleppo, ktoré je základňou povstalcov. Blogerom fotoshop novín pomohla odhaliť fotografia z fotobázy Európskej tlačovej fotoagentúry EPA (Еuropean pressphoto agency), na ktorej je tá istá sýrska rodina na obyčajnom mestskom pozadí, z ktorého majstri fotoshopu urobili zrúcaniny.

Hlas Ruska má tiež dôkazy toho, že Západ zámerne zveličuje situáciu v Aleppo. Jedným z nich je výpoveď jeho obyvateľa Anfuana as-Shahabi.

- Situácia v Aleppo sa samozrejme nedá označiť za spokojnú, ale je celkom únosná. Každopádne nie je všetko tak, ako to opisujú zahraničné média. Vládni vojaci vytláčajú povstalcov z mesta, čoskoro ho od nich oslobodia celkom. Mimochodom, mnohí z nich sa už sami vzdávajú. V niektorých častiach Aleppo dochádza k zrážkam vojakov a v niektorých oblastiach je pokoj.

Aj v prípade bojovníkov prebieha vojnová propaganda. Západ ich predstavuje ako predstaviteľov záujmov všetkých Sýrčanov, ktorí bojujú proti režimu Bashara Assada. Medzitým Hlas Ruska môže dokázať, že v Sýrii je veľa profesionálnych vojakov, ktorí za peniaze zo zahraničia do svojich oddielov prijímajú obyčajných Sýrčanov. Ponúkame Vám exkluzívne vyhlásenie Josepha Naami – vojaka z povstaleckej Slobodnej sýrskej armády, ktorý bojoval v Hamé a nedávno prešiel na stranu vlády.

- Povedali nám, že naozaj budeme dostávať peniaze, ak sa zúčastníme na mítingoch so zbraňami a budeme bojovať s vojakmi a políciou. Súhlasili sme. Odviezli nás na základňu, na ktorej nás učili, ako zaobchádzať so zbraňami. Po výcviku sme sa zapájali do konfliktov s armádou, brali do zajatia ľudí, o ktorých nám tvrdili, že sú prívržencami režimu. Niekedy sme ich aj zabíjali.

USA a niekoľko európskych krajín a krajín Perzského zálivu sa spoliehali, že sa im pomocou oklamanej mládeže podarí zvrhnúť režim Bashara Assada. Pričom už existuje scenár odovzdania vlády. Minister obrany USA Leon Panetta vyhlásil, že Washington aj po odchode Bashara Assada vystupuje za zachovanie štátneho systému Sýrie. Pretože len tak je možné zachovať stabilitu v krajine.

Zdroj: ruvr.ru

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |