Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ľudia budú hlúpejší ako smartfóny - chelemendik.sk

 

Ľudia budú hlúpejší ako smartfóny

2019-11-24  (23:43)

 - Ľudia budú hlúpejší ako smartfóny


O štyri roky budú smartfóny  samé nakupovať a ospravedlňovať sa namiesto majiteľa ak príde neskoro

Experti na digitálne technológie predpovedali, že o nejaké štyri roky smarphony úrovňou svojho IQ prekonajú svojich majiteľov. Konkrétne dokážu predpovedať konanie majiteľov mobilných telefónov. Takéto informácie obsahuje analytická správa agentúry Gartner.


Vice prezidentka tejto spoločnosti  Carolina Milanesi vysvetlila,  že smartfóny  budú múdrejšie ako ľudia, keďže budú disponovať väčším množstvom vedomostí. Ostatne, ako podotýkajú výskumníci, bude preto nevyhnutný súhlas používateľa zariadenia s ukladaním a spracovaním informácií   v takzvanom “cloude”, píše denník Vesti.

Preberať kontrolu nad ľudským životom smartfóny  budú postupne -  začínajúc od automatického vytvárania zoznamu úloh pre daný deň, odpovedania na emaily, analýzu dopravnej situácie (zápch)  a posielania gratulácií kamarátom, ktorí majú sviatok a pokračujúc zložitejšími operáciami. Napríklad, v prípade, ak majiteľ smartfónu  bude meškať, telefón pošle komu treba email s ospravedlnením.

Mobilné zariadenie dokáže, okrem iného, samostatne nakupovať, aj predtým dostane od majiteľa povolenie. Získavať informácie potrebné pre svoju činnosť smartfón  bude z kalendára, z rôznych senzorov a na základe analýzy polohy majiteľa.  “Do roku 2017 smartphony budú múdrejšie ako my”, - povedala Milanesi.

Lekári,  na rozdiel od analytikov z Gartner, neprechovávajú na danú tému žiadny optimizmus. Ako tvrdia medici, neprestajné používanie smartfónov  negatívne vplýva na zdravie,  predovšetkým na zrak. Navyše,  objavujú  sa problémy s držaním tela, bolesti v krku alebo ramenách. Výhrady voči smartfónom  majú aj dermatológovia. Podľa slov lekárov, nepretržité používanie takýchto zariadení môže viesť k zmene obrysu brady a spôsobiť u človeka ovisnutie líc.

Zdroj: utro.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |