Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Lotyšska vláda sa konečne vyľakala myšlienky vytvorenia „geta pre Rusov“ - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Lotyšska vláda sa konečne vyľakala myšlienky vytvorenia „geta pre Rusov“ - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-05-30  (04:49)

 - Lotyšska vláda sa konečne  vyľakala myšlienky  vytvorenia „geta pre Rusov“ - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

20.5.2015


V  Lotyšsku  konečne pochopili, že zbieranie podpisov  na petíciu pre vytvorenie "geta  pre Rusov" môže byť trestným činom. Generálna  prokuratúra požaduje  uskutočniť previerku   tejto iniciatívy,  spojenej s  výročim  Hitlerovho  narodenia.  Ignorovanie petície,  ktorá faktický  volá po vybudovaní  koncentračného tábora pre  „neobčanov“ je  typický postoj  lotyšskej vlády k  ruskému obyvateľstvu.

 Lotyšská generálna  prokurátora konečne zareagovala  na výzvy   verejných činiteľov k overeniu legálností  internetovej  petície  ohľadne vytvorenia  táborov pre obyvateľov ruskej národností. Potvrdila,  že nasmerovala  príslušnú požadavku  na Bezpečnostnú políciu Lotyšska,

 tú istú,  ktorá  predtým   otvorenú výzvu k vytvoreniu   koncentračných táborov v krajine neposúdila ako  porušenie zákona. Teraz podľa daných skutočnosti bude musieť  začať previerka   o existencií     príznakov podnecujúcich národnostné a  etnické nepokoje . Toto už naplňuje podstatu  trestného činu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Neprešiel ani rok

 

„Požiadavka  na  začatie trestného  stíhania  podľa  článku  319 Trestného zákona  je trestný čin.   Nečinnosť zodpovedných úradníkov Bezpečnostnej  polície, ktorí odmietli  vyšetriť  fakt zverejnenia  vyhlásenia uvedeného v petícii "- uvádza sa v  oficiálnej odpovedí   Úradu generálneho prokurátora Lotyšska  verejným činitľom,  pobúreným  naprostým  pohŕdaním  zo strany polície k vyhláseniam jasne podnecujúcim  medzi-etnické nepokoje. 

 Petícia s výzvou na vytvorenie  chránených miest pre zadržiavanie neobčanov, tiež Rusov,  ktorí  majú  povolenie na pobyt v Lotyšsku  sa objavila na webovej stránke  Peticijas.com   v apríli t.r. pod  heslom "Stop ruskej  piatej kolóne v našej vlasti!" "Putinov autoritársky režim je nebezpečný  ako pre Lotyšsko, tak aj pre  susedné krajiny  - píše sa v  petícii. - Je jasné, že v prípade ruskej agresie proti  Lotyšsku  a  jeho susedom  títo neobčania, občania RF s povolením na pobyt  budú  pomáhať  agresorom  a okupantom, dokonca aj so zbraňami v rukách. Budeme nato čakáť? Národne zmýšľajúci  politici by konečne mali začať niečo robiť, "- vyzýva autor petície Kaspars Mežavilks.

 Ďalej predkladá  tento "recept spásy". "Musíme zabezpečiť proaktívnu ochranu společnosti   vrátane preventívneho umiestnenia promoskovských síl  (neobčanov a občanov Ruska s povolením na pobyt) na   vyhradených územiach pod dohľadom Ministerstvo vnútra a Bezpečnostnej polície Lotyšskej republiky.  Až potom  agenti Kremľa nebudú môcť spôsobiť Lotyšsku škody. Musíme chrániť  živú silu národa a očakávame  pomoc  aj od spojencov v NATO“

 Lotyšská občianska  organizácia - združenie  Ruská žiara -  ešte 25. apríla vyzvala prokuratúru  posúdiť, či je  vo všeobecností  taká petícia  v súlade so zákonom . Ruská žiara požadovala dve trestné konania – jedno z podnecovania k národnostným a etnickým nepokojom  v iniciatíve vytvorenia koncentračného  tábora  a druhé - ohľadne  trestnej  nečinnosti  Bezpečnostnej polície, ktora odmietla  konať  vo  veci. 

 „Obsah petície a pozorovaná reakcia  verejností  na ňu svedčia o zjavných príznakoch  pôsobenia publikovanej a rozšírovanej  petície  podľa článku  78 trestného zákona   Lotyšska sa kvalifikuje  ako  obzvlášť závažný trestný čin podnecovania k národnostnému  (Lotyšsko - Rusko)  a etnickému  (Lotyši - Rusi) nepriateľstva  a nenávistí  - píšu  verejní činitelia generálnemu prokurátorovi. 

Napriek tomu  zástupca  Bezpečnostnej polície (BP) na  štátnom  televíznomeho kanáli   LTV7  v zdôvodnení   odmietnutia  riadneho vyšetrovania  povedal:  "Samozrejme,  že túto petícia možno posúdzovať rôzne.  Keď sa  však na to pozriete z pohľadu trestného práva, nie je tam žiadny dôkaz . Neexistuje  tam žiadna výzva k vystúpeniu   proti akejkoľvek konkrétnej etnickej skupine. Preto nie je dôvod hovoriť o podnecovanie k etnickej nenávisti. "  Toto povedal  aj  napriek skutočnosti, že v texte  petície ( ktorú nemožno považovať za žart )  je čierne na bielom  výzva na zriaďovanie koncentračných táboroch namierených  proti státisícom neobčanov v Lotyšsku a desiatkam tisíc legálne sa v Lotyšsku zdržiavajúcich ruských občanov.  Je známe, že v rámci etnického zloženia ako tzv. neobčania  v Lotyšsku  sú chápaní  v prvom rade občania ruskej národností.“ 

 Kópia tohto vyhlásenia bola tak isto zaslaná Európskej komisii proti rasizmu a intolerancii, Veľvyslanectvu Ruska v Lotyšsku a Lotyšskému  stredisko pre ľudské práva. 

 Nespokojnosť vyjadril  poslanec  parlamentnej strany  SÚHLAS Andrej Elksninš. "Táto iniciatíva nie je nič iné ako podnecovanie k národnostnému  nepriateľstvu,  čo je neprijateľné v demokratickom štáte.  Tento  do očí bijúci prípad musí byť bezodkladne prešetrený  ako hrozba  pre národnú bezpečnosť. "- Toto vyhlásenie urobil na Bezpečnostnej polícií. 

 Tejto  iniciatíve sa  dostalo zvláštneho  druhu  "schválenia" .  Parlamentný  tajomník  Ministerstva spravodlivosti  Lotyšska  Janis Iesalnieks  po jej objavení sa na sociálnej sieti napísal, že  Lotyši sú arijci a Rusov nazval  neľuďmi",  ktorých treba  vytesniť z územia Lotyšska. 

 Samotná  petícia  je ešte v súčasnej dobe k dispozícii. Každý sa môže s ňou oboznámiť a v prípade záujmu ju podpísať. Doposiaľ ju podpísalo  1870 ľudí.  Pokiaľ počet presiahne  10-tisíc podpisov, podľa zákona,  bude považovaná  za  kolektívne podanie na posúdeniu parlamentu krajiny. 

 

Zvláštne služby musia reagovať na základe zákona 

 

„Spočiatku  Bezpečnostná polícia prejavila nechuť  k vykonániu previerky. Teraz ich Generálna prokurátura zdvorilo vyzvala aby svoj postoj zvážili, "- novinám VZGĽAD  povedal  vodca združenia Ruská Žiara  Hilarion Gears.  Bol jedným z  iniciátorov odvolania  na Generálnu prokuráturu  s cieľom  dosiahnutia prejednania škandalóznej petície. 

 V podstate odpoveď prokuratúry  pozostávala z  dvoch častí,  vysvetľuje Gears. "Naše združenie podalo vyhlásenie, aby  sa začalo trestné vyšetrovanie nečinnosť Bezpečnostnej polície. BP  odmietla hneď na začiatku uskutočniť previerku vo věci,  či sa jedná o trestný čin. Na generálnej prokuratúre som dostal odpoveď, že zatiaľ nato nebola odpoveď. V tomto smere budeme naďalej pracovať. Napíšeme  ďalšie podanie a budeme žiadať vysvetlenie čo ma znamenať toto nekonanie" -uviedol aktivista.

 Fakt nečinností polície  je veľmi vážný - hovorí Gears. " V tejto dobe už nenávisť vzplanula. Špeciálne služby nielenže  nič nepodnikli, ale naopak oni ju prikryli, tým že verejne prehlásili, že skutková podstata trestného činu nie je naplnená a tým vlastne dali  "zelenú" podobným iniciatívam. Teraz začali previerku, ale iba na základe pokynov zhora.  Avšak ten kto rozhodol, že previerka sa neuskutoční musí byť  trestne stíhaný resp. postihovaný  za profesionálne nedôslednosť, ak sa to stalo neúmyselne. V každom prípade má byť začaté trestné konanie ", - povedal  spolubesedník . 

 Hilarion Gears netvrdí, že bojkotovanie vyšetrovania bolo úmyselné. "Možno, že to bolo kvôli nekompetentností,  neschopnosť  vidieť   skutočnú hrozbu, ktorá je obsiahnutá v tejto petícií.  

V každom prípade však budeme tlačiť,  aby to neostalo  nepotrestané pre Špeciálne služby "- povedal.

Okrem strany  SÚHLAS  sa snažila  bojovať proti petícií spoločenská  organizácia  Kongres neobčanov  povedal Gears.  " Napísali  list predsedkyni vlády. Ona im odpovedala, že odstúpila podanie  na Ministerstvo vnútra, do  kompetencie ktorého záležitosť patrí.  Vybavila to byrokratickou formálnou odpoveďou "- upresnil. 

 Žiaľ  lotyšská vláda k tejto záležitostí  nedala svoje  vyjadrenie.  "Niektorí to síce  odbili žartom v tom duchu " že všade sa nájdu  idioti ", ale celkovo  nepozorujú , žeby to bolo problémom cejej společnosti.  V Lotyšsku  platí  dlhodobo  pravidlo , že akýkoľvek útok na členov ruskej časti obyvateľov  sa snažia nevšimať si, ak nechcú vyvolať  väčšie emócie. Zároveň sebemenší pokus  zástancov režimu lotyšského etnokracie okamžite spadá okamžite do pozornosti polície, "- povedal. 

 Ako príklad, Gears  spomenul nedávny prípad  s umelcami v Rige. "Hovorkyňa lotyšského parlamentu  Inar Murnietse  vyjadrili  svoje rozhorčenie nad tým, že umelci, ktorí fiktívne ukrižovali Putina v Rige sa vyhrážali fyzickým násilím. Upozornila ich, že ako to môžu, že Lotyšsko je demokratickou  krajinou. Znamená to,  že si všimla aj keď  miera ohrozenia verejnej bezpečnosti  tohoto incidentu a petície nie sú porovnateľné - reagoval spolubesedujúci.  V prípade petície policajti čakali, keď niekto podá žalobu, sťažnosť,  A títo takzvaní umelci, prišli sami  zistiť, kto im  hrozí. 

To nie je nič iné  ako dvojité štandardy ". 

 Gears nesúhlasí s tým, že tých 1890 ľudí, ktorí  podpísali petíciu, že to je málo, zanedbateľné. 

"To sú  šialené hlavy, ktorá odrážajú  celkovú situáciu v krajine. Samotný fakt objavenia sa takejto petície, že niekto nabral odvahu verejne  vyjadriť  túto  myšlienku  a agitovať pre ňu  je dôsledkom atmosféry nenávisti,  ktorá tú prevláda  za posledných 25 rokov - povedal aktivista. - Premýšľajte o povahe iniciatívy. Navrhovať zriaďovanie koncentračných táboroch pre ľudí teraz  je to normálne? 

A 1890 ľudí podporujúcich  túto myšlienku - to je vážny dôvod analyzovať situáciu a prijať potrebné opatrenia ".

 

Zdroj: http://vz.ru/world/2015/5/18/745916.html 

Za preklad článku pekne ďakujeme našej dobrovoľnej pomocníčke Márii Shipke 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |