Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
List od čitateľky: Prežívame krízu vedomia - chelemendik.sk

 

List od čitateľky: Prežívame krízu vedomia

2020-05-30  (04:49)

 - List od čitateľky: Prežívame krízu vedomia

Vážený pán Sergej,


   kríza, ktorú teraz všetci prežívame na Zemi, je krízou vedomia človeka. Je to delenie na "baranov a ovce" podľa biblie, podľa Shakespeare  a jeho Hamleta"být či mít", podľa kresťanov "druhý príchod Krista"- pojem ktorému sami kresťania vôbec nerozumejú - ten Kristus - vedomie sa má zrodiť v každom z nás, máme si uvedomiť kým sme - nie sme telom ani mysľou, ale duchom-vedomím. Pre toto cirkev padne, lebo neučí Pravdu, ktorá je jednoduchá. Stať sa človekom. Človek vo svojej "učenosti" - postavením rozumu nad cit nesprávne užil schopnosti dané mu Stvoriteľom, použil ich na ničenie a nie tvorbu, na vraždenie a nie vzkriesenie seba, na požieranie a nie na láskyplný a priateľský vzťah ku všetkým živým tvorom. Preto je výsledok taký aký je. Zlý a nepochopiteľný. Preto toľká zvrátenosť vo všetkých oblastiach života. Je to nepochiopenie odkazu našich predkov - Slovanov, nie kresťanov, ale predkresťanských Slovanov.
   Človek má v súčasnosti jedinečnú šancu - spamätať sa , obrátiť sa do seba a prosiť Večnosť o pomoc. K tomu aby vedel ako na to , sú tu inkarnovaní ľudia, ktorí vysvetľujú a zároveň vedú človeka k uvedomeniu sa - praxou. 
   Prednášky sú, aj vypočuť si ich ideme, ale počuté nie je žité a teda  nič v našom vnútri nerezonuje s Pravdou.
  Ľudia sú leniví, bez záujmu, otrávení chemikáliami a bezuzdným vyčíňaním samých seba, pri tom cítia, že to nie je O.K. niečo ich "drží" - to je tá podstata, ktorú každý má vedomo žiť, čerpať znej múdrosť a lásku, lebo tie idú ruka v ruke, Srdce so srdcom.
   Treba sa zamyslieť nad tým prečo voľby do EP dopadli takto. Nemohli ani ináč, lebo Srdce Európy nie je v EP v Bruseli a tu na Slovensku pri Banskej Štiavnici, preto roľa Slovenska je taká dôležitá. Len je tu potreba ľudí, ktorí si uvedomujú akou zázračnou krajinou sme, žiadnym delením na Slovákov a iné národy a etniká.
  Je treba poznať skutočnú pravdivú históriu našich predkov, zo zlej a klamstvami opradenej histórie sa nepoučíme.
   Každá politická strana, ktorá sa nebude opierať o pravdivú minulosť tohto kúska Zeme - Slovenska a Európy, nemá nádej na úspech. To vidíme...
   Jadrom pravdivej strany musia byť ľudia so Srdcom, nie moralisti odvolávajúci sa na nejaké kresťanské prípadne "mojžišovské" hodnoty spred 4000 rokov dané iným národom v inej krajine tohto sveta. Je potrebné vypestovať si svedomie vo vnútri a uvedomenie sa v pravej podstate svojej existencie. Je to práca na celý ľudský život, práca s našou DNA, kde leží tajomstvo človeka. Treba rozumieť odkazu predkov - skúsenosť múdrosti a žiť prítomnosťou Božou - skúsenosť bytia.
   Niektorí píšu - chcú, aby sa vrátila slušnosť - ale ruku na srdce - kedy tu bola? za prvého čsl. štátu?za maďarského štátu? za socialistickej federácie? v časoch normalizácie? po novembri ´89? prišla vznikom samostatného Slovenska? NIE, nikdy tu nebola, ukrývala sa len v túžbach sŕdc a v obrazoch ľudských myslí! A napokon čo je tá slušnosť, je tým čo nám niekto nadiktoval, nie tou ktorá by postavila človeka na PRAVé miesto. - aby sa vrátila dôvera? a kedyže tu bola nejaká dôvera - v rodinách, susedských vťahoch, v dedinách a mestách, vo vedení štátu - nie tá dôvera tu NIKDY nebola. - aby opäť platilo chlapské slovo, a kedy tu boli chlapi? myslíte tých, ktorí mali plné ústa predvolebných sľubov za každého režimu, tých ktorí z kancľa ľuďom nakazovali kedy a čo majú robiť, alebo tých spitých mamonom, alkoholom, drogami, svojvôľou a pýchou? - úcta a kedyže tu bola? lebo si nie je čo uctiť na senilných predkoch, čo si uctiť v človeku, z ktorého nehovorí múdrosť získaná mozoľami práce jeho rúk, vráskami v jeho tvári ošľahanej vetrom našich hôr a polí, taká múdrosť tu nie je, nájdeme ju vari len v Dobšinského ľudových rozprávkach - tam je odkaz našich predkov. - aby sa ľudia cítili bezpečne doma, a mali sme my vôbec domov, domov je tam kde je človek sám sebe pánom a skladá vďaku za bezpečie rodiny a dostatok obživy- obetu stvoriteľovi,- aby sa vrátila radosť zo života - a kedyže tu bol radostný život? pred tisícročiami a zachoval sa len v slovesnej podobe - v múdrosti predkov - v prísloviach. - a kedyže tu nebola chudoba? za tatíčka Masaryka,nie? za maďarov, nie? za komunistov, nie? za súčasného Slovenska,nie! chudoba tu vždy BOLA, ale najväčšia je tá chudoba DUCHA v mysliach ľudí. - aby sa do všetkých krajín vrátil pokoj! ale veď ten by musel mať najprv človek vo svojej MYSLI a Srdci, aby ho mohol rozosievať okolo seba a žiť v jednote so Stvoriteľom. - a kdeže sú tie dobré srdcia ľudí? - môžem mať dobré srdce a ísť dovolenkovať k moru,kde iných mrzačia, zbíjajú, zabíjajú, vyháňajú z domu, vraždia a mučia a pália? môžem hovoriť o" srdci na správnom mieste" keď si nevidím ďalej od nosa? 
   Naša kríza je krízou nás samých, jednotlivcov schovávajúcich sa do anonymných spoločenstiev strán, dedín, miest, zabudli sme na naše korene, KORENE našich predkov, im sme povinní skladať účty a nie našim deťom, ach,akí sme len krátkozrakí vo svojej pýche.
Áno , našim predkom sme povinní skladaním účtov za nás, naše konanie a naše myslenie, lebo oni nám zanechali múdrosť v prísloviach a rozprávkach, v ľudovej slovesnosti, to má byť našou Bibliou v každodennom živote. Naše myslenie a konanie má byť odobrené Božou vôľou, po slovensky SVEDOMíM, že sme konali s čo najlepším úmyslom pre blaho naše a nášho súžitia medzi sebou.

   Ak do našich sŕdc vstúpi Boh, ak mu to dovolíme, a staneme sa v tichu našich myslí božími deťmi bohatými svojimi skúsenosťami založenými na odkazoch predkov a doplnenými overenou praxou nášho života, môžme sa nazývať DOBRýMI ĽUĎMI a šíriť oklo seba DOBRú SILU. Ináč to nie je možné.

Boh nám pomáhaj.
Jana Spalova

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


erika   |   2014-06-05  (09:18)
50%  
mínus plus
  Prežívame nielen krízu vedomia, ale aj krízu svedomia a to je závažná vec.
Svedomie, to je ten tichý hlas v nás, ktorý nás upozorňuje, keď robíme, alebo sa chystáme urobiť niečo nesprávne. Niečo, čo, ako sa vraví, nie je v súlade s Božím poriadkom.
Závažné je, keď hlas svedomia uspia v sebe tí, ktorí rozhodujú o nás a o našej budúcnosti.
Práve sa to deje na svetovej scéne.
Môžme sa len modliť. Vyjsť do ulíc sme leniví, to prenecháme Nemcom...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |