Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Líder Luhanskej národnej republiky Valerij Bolotov: Na strane Ukrajincov bojujú ostreľovači NATO - chelemendik.sk

 

Líder Luhanskej národnej republiky Valerij Bolotov: Na strane Ukrajincov bojujú ostreľovači NATO

2020-02-24  (16:37)

 - Líder Luhanskej národnej republiky Valerij Bolotov: Na strane Ukrajincov bojujú ostreľovači NATO

11.6.2014

 

Líder LNR porozprával redaktorovi KP o ukrajinských diverzných skupinách v meste, narastaní síl ATO a príprave k možného útoku


- V mnohých rozhovoroch sa teraz hovorí o zužovaní kruhu okolo Luhanska. Do akej miery sú tieto rozhovory opodstatnené? 

 - Ukrajinci teraz naozaj sťahujú veľké sily. Upevňujú svoje pozície, rozmiestňujú tanky na severných hraniciach, tam, kde sú prítomní. No v danom momente opustili svoje služobné miesta štyri pohraničné hliadky – Talovská, Valujská, Dolžanská a Severná a tiež pohraničné velenie v luhanskej štvrti Mirnyj. Plus podarilo sa nám vziať  v meste tri vojenské oddiely národnej gardy. Zostala slušná skupina na letisku, ktorá je dnes posilnená: pristálo jedno lietadlo s ľuďmi a jedno so zbraňami. 

 - Pred niekoľkými dňami ukrajinské delostrelectvo operovalo v mestečku Sčastije. Na severe je to posledná pevnosť pred Luhanskom. Máme taký pocit, že odkiaľsi počuť streľbu – tak ako sa to začínalo pri Slaviansku...

 -  Áno, máme tam svoje kontrolné stanovište.  Skúšajú strieľať. My sme však teraz toto stanovisko poslinili. Tento smer je nebezpečný, zrejme sa budú pokúšať tam preniknúť. Pre nich je dôležité vytlačiť nás z mesta a potom ho vyčistiť. Niekoľko malých diverzných oddielov už bolo zatknutých. Boli oblečení v civile 

 - Ide o ukrajinské spravodajské služby?

- Presne tak.


 - Čo sú to za oddiely? SBU, Národná garda?

 - Národná garda, žoldnieri... Cudzincov zatiaľ nezadržali, ale presne vieme, že na v pohraničných oddieloch na Mirnom operovali konkrétne snajperi z NATO. Jeden z nich bol Litovec. Onedlho zverejníme  dokumentárne potvrdenia.

- Aká je úloha týchto diverzných skupín?

- Rozviedka, diverzie, provokácie – to všetko sa odohráva pod našimi vlajkami. Destabilizujú situáciu, a svoje skutky vydávajú za naše.

- Ako sa v posledných mesiacoch transformovala juhovýchodná armáda?

- Prirodzene, posilňujeme, máme techniku, ktorú sme si vybojovali v bojoch s Národnou gardou. Máme sily, ktoré dokážu dôstojne čeliť súperom.

- Predsa len, ako sa táto situácia rozuzlí? Zostala možnosť mierovej regulácie?

 - Iba pod jednou podmienkou - ak vyvedú vojská z našej zeme. Iba vtedy sa môže začať dialóg.

- O čom môže byť?

 - Národ sa už rozhodol a kyjevské uznanie nepotrebujeme. Nechajte nás na pokoji, budeme normálne a dôstojne žiť.  Máme sily a potenciál, aby sme v republike vybudovali silnú ekonomiku.

- Čím teraz republika žije?

-  Vlastný rozpočet sa iba formuje, ekonomicky sa máme teraz ťažko. Získavame odborníkov vo finančnej oblasti, snažíme sa nejako prežiť. Je to ťažké, ale odborníci pracujú.

 - Tlačí na vás  Kyjev ekonomicky?

 - No Antracit teraz odpojili od Národnej banky. A tento tlak sa bude stupňovať. Ale stihneme sa pripraviť aj na tieto momenty.

 - Je mesto pripravené na blokádu?

 - Zásoby máme, kontrolujeme ich. Myslím však, že blokáda nebude. Máme celú oblasť, ktorá nebude sedieť a pokojne sa na to pozerať. Ak sa pokúsia zablokovať mesto, sami sa ocitnú v dvojitom kruhu.

 - Ak by bola možnosť obrátiť sa na ukrajinské velenie, čo by ste povedali? 

 - Oni o ničom nerozhodujú. Rozhodujú ľudia, ktorí na d nimi stoja. Dá sa bojovať s armádou, skupinami, oddielmi, ale nie s celým národom, ktorý takmer stopercentne stojí proti tejto moci.  Buď treba všetko zničiť , alebo nejako ustúpiť.

 - Objavili sa nejaké pokusy z ich strany skontaktovať sa a dohodnúť sa? 

- Áno, snažia sa  na nejaký čas pozastaviť vojenské akcie, ale potrebujú to na preskupenie. Stiahnuť vojakov, ktorí sú k nám lojálni, nechcú strieľať do svojich občanov. A oni potrebujú zameniť týchto vojenských nacionalistov za fašistov. 


Zdroj: inosmi.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |