Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Líbya dodáva ozbrojencov na miesta konfliktov na planéte - chelemendik.sk

 

Líbya dodáva ozbrojencov na miesta konfliktov na planéte

2020-09-19  (20:54)

 - Líbya dodáva ozbrojencov na miesta konfliktov na planéte

7.2.2014

Natália Kovalenková

Dva roky po zvrhnutí režimu Kaddáfího v dôsledku vojenskej intervencii v Líbyi znejú v krajine naďalej výbuchy. 05.02. v stredu zaútočili extrémisti na kanceláriu domáceho televízneho kanálu v Benghází.

Predtým hodili bombu na školský dvor, v dôsledku čoho utrpelo desiatky ľudí vrátane 17 detí. Útoky na pracovníkov silových štruktúr, mocenských predstaviteľov, zahraničných diplomatov sa dejú v Sýrii skoro každý deň. Vedenie krajiny nemôže urobiť poriadok. A v dôsledku toho založili medzinárodné teroristické skupiny v púštnych oblastiach krajiny výcvikové základne a ozbrojencov následne oddiaľ dodávajú do rôznych kútov sveta.

Podľa údajov tajných služieb z afrických krajín, minimálne 4 tábory na výcvik ozbrojencov a 2 veľké skladištia zbraní založila v poslednú dobu v Líbyi medzinárodná teroristická sieť Al-Káida. Vycvičujú tam ozbrojencov z rôznych krajín vrátane európskych, aby sa následne vrátili domov a bojovali s domácimi mocenskými predstaviteľmi, alebo si šli zarobiť na miesta, kde sú ozbrojené konflikty.

Stále prúdenie na líbyjské územie a naspäť zbraní, munície a nelegálnych migrantov susedné krajiny poburuje. V Nigeri došlo k tomu, že mocenskí predstavitelia sú ochotní súhlasiť so zahraničnou vojenskou intervenciou na juhu Líbye a trpieť všetky problémy spojené s vojnou pri svojich hraniciach, len aby sa zbavili ohniska terorizmu v blízkosti vlastnej krajiny. Podľa ministra zahraničných vecí Nigeru Massuda Hassumiho musia prebrať zodpovednosť za likvidáciu extrémistických výcvikových táborov v Líbyi krajiny, ktoré uskutočnili ozbrojenú operáciu proti režimu Kaddáfího v roku 2011. A podľa Hassumiho už Francúzi posudzujú možnosť intervencie. Avšak táto cesta privedie do slepej uličky, myslí si expertka Nelli Kusková:

- Vojenský vpád nepomôže. Ako sme videli v roku 2011, zahraničný zásah do Líbye – niekedy najvyspelejšej krajiny v Afrike – priviedol k chaosu a ku kríze. Videli sme, k čomu priviedol vpád do Iraku. Takže by som sa nedomnievala, že tie krajiny, ktoré dostali Líbyu do súčasnej situácie, sa môžu stať jej záchrancom. Okrem toho je to pre ne priznanie chyby a preto to bude pomerne ťažko urobiť.

Ruskí experti vidia východisko len v postupnom obnovení sociálneho a ekonomického života krajiny. Extrémizmus je v hlavách. Čím bude lepší život obyvateľov, tým menej podpory budú mať ozbrojenci a kriminálne štruktúry. Čo sa týka medzinárodného terorizmu, bojovať s nim treba spoločne. Nedá sa pritom likvidovať na jednom mieste teroristické hniezdo a na druhom vytvoriť podmienky pre jeho vznik.

Zdroj: ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |