Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Liberálna politická korektnosť a právo na ebolu - chelemendik.sk

 

Liberálna politická korektnosť a právo na ebolu

2020-08-12  (19:09)

 - Liberálna politická korektnosť a právo na ebolu

15.10.2014

Alexej Puškov, predseda komisie Štátnej dumy pre medzinárodné záležitosti, politológ, kandidát historických vied, profesor a prednášajúci na MGIMO 


Takže, ebola. Od roku 1976  v Afrike bolo 20 ohnísk tejto strašnej choroby. Doteraz sa ich darilo zadržiavať: vírusu bránili uniknúť za hranice afrického kontinentu. Hoci, epidemiológovia boli presvedčení:  jedného dňa sa ebola dostane za hranice, ktoré jej vymedzili. Bola to len otázka času. A teraz je už jasné  – ten čas nastal.  


Teraz už nie je až tak dôležité, odkiaľ vznikol vírus  – od divých zvierat alebo v dôsledku nebezpečných experimentov  s cieľom  vytvorenia dokonalej bakteriologickej zbrane, o čom sú, mimochodom presvedčení mnohí. Teraz je dôležité iné  – ako ďaleko sa rozšíri nákaza. Ebola má všetky šance stať sa moderným morom. Z nakazených prežije 50%.  v Západnej Afrike choroba postihla viac ako 7  tisíc osôb. Viac ako tri a pol tisíc už zomrelo.  Ako aj  proti moru, proti ebole neexistuje vakcína. A  svojimi následkami  je táto hrozba oveľa strašnejšia ako ako akíkoľvek teroristi, než hoci aký islamský štát, nech Barack Obama tvrdí čokoľvek.


Zdalo by sa, že prvá vec, ktorú je nevyhnutné urobiť, –  to je uzavrieť cesty, ktorými sa ebola dostáva do Európy, Severnej Ameriky a ďalších častí zemegule. Teda dočasne prerušiť   všetky letecké spojenia so Západnou Afrikou. A okrem toho, je nevyhnutné  podniknúť obrovské úsilia  – prostredníctvom OSN a ďalších medzinárodných organizácií, aby bola zastavená infekcia v tých krajinách, v ktorých začala.

Ale – nie. Sme svedkami absurdného divadla. Do Západnej Afriky posielajú stále nové a nové  tímy lekárov a medicínskych pracovníkov.

Každý týždeň však iba z Nigérie, ktorá predstavuje jeden z najväčších leteckých uzlov západoafrického regiónu, do USA, Veľkej Británie a Francúzska prichádza 3 až 5 tisíc osôb, do Turecka, Indie a Kanady  –  pol druha tisíc až tri tisíc a napríklad do Holandska 300  až 1500 osôb. Práve tak sa ebola šíri po svete.

Celosvetová zdravotnícka organizácia priznáva svoju bezmocnosť a vyhlasuje: zastaviť šíreni vírusu je nemožné. Ale aj keď je to tak, je treba mu pomáhať?

No a na Západe, až na zriedkavé výnimky, počujeme len samé politicky korektné hlasy: zastaviť letecké spojenie  zo Západnej Afriky – ako by sme mohli? Je to jednoducho neprípustné.  Ľudia majú právo na slobodu pohybu. Je to v rozpore s humánnymi a univerzálnymi hodnotami.

Áno, ľudia majú právo na slobodu pohybu, ale ľudia majú právo aj na život, právo sa nenakaziť vinou liberálnych politikov, posadnutých politickou korektnosťou, ktorá môže zničiť celé ľudstvo.

Ale z vysokých európskych kabinetov počujeme nasledovné:  „Hodnoty, ktoré ako Európania hájime vo svete  – hodnoty solidarity, dôstojnosti a úcty k ľudských právam  – sú také, že naša podpora krajín postihnutých epidémiou je našou morálnou povinnosťou.“

Morálna povinnosť  –  to je skvelé. A krajinám postihnutým epidémiou  je treba pomáhať, viac ako to – je potrebné tam poslať všetky sily, aby sme zastavili ebolu. Ale európske hodnoty  zjavne nepredpokladajú  zachovanie leteckého spojenia s krajinami postihnutými epidémiou.


Hovoria nám,  že všetkým, ktorí priletia zo Západnej Afriky budú merať teplotu. To je úplný nezmysel: až po 20 dňoch karantény si môžeme byť istí, že pasažieri nepriviezli ebolu.

Zdá sa, že liberálna politická korektnosť natoľko zaslepuje západných politikov, že už nechápu: vystupujúc proti obmedzeniam so zvyčajnými rečičkami o  ľudskej slobode a ľudských právach, v skutočnosti zabezpečujú občanom sveta nové smrtiace právo – právo na ebolu. Ak nezastavíme šírenie epidémie, tie desiatky a stovky obetavých lekárov, ktorí sa už nakazili touto chorobou, zahynú márne. Ako kamikadze ich posielajú do Západnej Afriky zápasiť s ebolou pri jej zdrojoch, akoby nechápuc, že karanténu nepotrebujú jednotliví ľudia, ale už celé krajiny. To je nepríjemný fakt, ale je nevyhnutné si ho priznať.

Liberálna politická korektnosť však nedokáže pozerať pravde tvárou v tvár. Žije vo svojom vlastnom svete abstraktných slobôd a pokryteckých hodnôt.

Ebola nemá a nemôže mať lepšieho spojenca.

Zdroj: vz.ru 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |