Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Lepšie by nám bolo s markou, tvrdia Nemci - chelemendik.sk

 

Lepšie by nám bolo s markou, tvrdia Nemci

2020-06-21  (01:05)

 - Lepšie by nám bolo s markou, tvrdia Nemci

4.12.2010

 

Približne 60 % Nemcov je presvedčených, že by bolo lepšie, ak by si ponechali nemeckú marku.

Napriek tomu je podľa veľkej väčšiny v súčasnej situácii v záujme Nemecka udržať európsku menu stabilnú. Uvádza to najnovší prieskum nemeckej televízie ARD.     

Dlhová kríza v eurozóne môže nemeckých daňových poplatníkov vyjsť dosť draho, najmä ak rastú obavy, že po záchranných balíkoch pre Grécko a Írsko môžu prísť na rad aj ďalšie krajiny. Mnohí Nemci sú pritom presvedčení, že finančné problémy niektorých krajín eurozóny sú výsledkom ich zlého riadenia ekonomiky.     

Podľa prieskumu televízie ARD iba 32 % opýtaných Nemcov má pocit, že prijatím eura osobne získali. Naopak, až 57 % z vyše 1000 respondentov, ktorých televízia oslovila od 29. novembra do 1. decembra, je presvedčených, že by bolo lepšie, ak by ostala nemecká marka.     

Približne 55 % Nemcov si myslí, že stabilita eura sa v najbližších rokoch oslabí, a 66 % sa obáva, že dlhová kríza v eurozóne zníži hodnotu ich úspor. Viac než polovica Nemcov pochybuje o správnosti krokov vlády pri riešení dlhovej krízy, napriek tomu až 88 % je presvedčených, že udržanie stability eura je v záujme Nemecka a v prípade írskej krízy podľa troch zo štyroch opýtaných nemá Berlín inú možnosť ako Írsku pomôcť.

 

Juncker: Euro prežije, všetko ostatné je len táranie

Euro prežije, tvrdí šéf Euroskupiny Jean-Claude Juncker. Dodal, že všetko ostatné je len "explozívne táranie".

Jean-Claude Juncker, predseda skupiny ministrov financií Eurogroup
Jean-Claude Juncker, predseda skupiny ministrov financií Eurogroup
Autor: Reuters

Niektorí ekonómovia aj napriek záchrane Grécka a Írska pochybujú o budúcnosti eurozóny. Očakávajú, že o pomoc bude nútené v najbližšom období požiadať Portugalsko, a potom zrejme aj Španielsko, keďže dohoda o záchrannom balíku pre Írsko a plány na vytvorenie stáleho krízového mechanizmu neupokojili trhy.

"Euro to prežije," povedal Juncker dnes podvečer v Berlíne. "Všetko ostatné je len explozívne táranie." Podľa Junckera finančná kríza už jasne ukázala, že finančné trhy nekonajú príliš múdro.

Šéf Euroskupiny požaduje od vlád Európskej únie (EÚ), aby dali jasnejšie najavo, prečo má spoločná mena kľúčový význam pre Európu. "Bez eura by sme sa prepadli do chaosu. Bez eura by nás americká finančná kríza zničila."

Euroskupina je neformálne zoskupenie ministrov hospodárstva a financií členských štátov v eurozóne. Na jej stretnutiach, ktoré sa zvyčajne konajú pred riadnym rokovaním Rady ECOFIN, sa zúčastňujú aj predstavitelia Európskej komisie (EK) a Európskej centrálnej banky (ECB).

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |