Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Le Penová: Európania si uvedomujú, že Eúropska únia je impériom, ktoré ničí slobodu - chelemendik.sk

 

Le Penová: Európania si uvedomujú, že Eúropska únia je impériom, ktoré ničí slobodu

2020-01-26  (05:57)

 - Le Penová: Európania si uvedomujú, že Eúropska únia je impériom, ktoré ničí slobodu

 

 

 

Európania si uvedomujú, že Európska únia je impériom, ktoré ničí ich slobodu a nechráni ich pred ekonomickými, sociálnymi či migračnými problémami, pre RT sa vyjadrila francúzska predsedníčka francúzskej strany Národný front Marine Le Penová.

 

Le Penová skončila vo francúzskych prezidentských voľbách v roku 2012 tretia s počtom 18% hlasov, čo bol vyšší výsledok, ako sa pôvodne očakávalo. V súčasnosti je členkou Európskeho parlamentu a domnieva sa, že byť v centre systému je to najlepší spôsob, ako proti nemu bojovať.

 

Sme svedkami nárastu nacionalizmu, vzostupu hnutí za nezávislosť, či túžby po suverenite krajín, myslíte si, že sa jedná o dočasný trend, pretože analytici sú toho názoru, že je to len reakcia na politické strany, ktorú sú v súčasnosti pri moci a zároveň reakcia na zlú ekonomiku v celej Európe. Myslíte si, že to funguje ako kyvadlo, mohlo by sa to odkloniť od strán ako je Národný front a potom sa späť vrátiť na druhú stranu politického spektra?

Nie, nemyslím si to vôbec. Myslím si, že je to predovšetkým o odmietnutí Európskej únie a jej politiky. Európsky ľudia si uvedomujú, že Európska únia je impériom, ako bol Sovietskz zväz, ktorý v skutočnosti ničí slobodu a nechráni pred ekonomickými, sociálnymi či migračnými problémami. A myslím si, že nárast vlastenectva, ktorý povedie k vlastnej správe vnútorných záležitostí, ku vlastnej kontrole hraníc, ľudí, kapitálu a transportu produktov, je nezvratný.

Myslím si, že to, čo teraz vidíme, je pád Bruselského múru. Rozpadá sa. To znamená, že Európska únia a jej model dosahuje koniec. Úpadok, ktorý práve teraz prebieha je pomalý, ale pravdepodobne sa bude zrýchľovať. Je potrebné pozrieť sa na to, čo sa deje v Bulharsku, došlo tam k revolúcii a vláda, rovnako ako parlament, padli do 10 dní. Tiež je potrebné sa pozrieť na výsledky v Taliansku, kde v priebehu dvoch rokov sa zo skeptikov stála väčšina. A verím, že mnoho ďalších ľudí je v procese odmietnutia takejto politiky. Za touto politikou sa skrýva ideológia – úplne voľný obchod, prisťahovalectvo, globalizácia, ktorá nás núti otvoriť dvere a okná všetkým produktom sveta, núti nás k sociálnemu stratovému vývozu, k anarchickej migrácii!

 

Ako by ste hodnotili Francoa Hollandeho na stupnici od 1 do 10?

Nemôžem ho hodnotiť, pretože ak by som ho chcela hodnotiť, musel by byť politickým vodcom. On nie je žiadny politický vodca, je len technický vedúci ako pán Monti v Taliansku. To znamená, že v skutočnosti on neriadi krajinu, on nerozhoduje, on iba koná podľa pokynov Európskej únie. Práve zavádza úsporné opatrenia, ktoré sú úplnou hlúposťou, pretože úspora ničí ekonomiku a zvyšuje nezamestnanosť, núti továrne presúvať sa inam a vedie k deštrukcii priemyslu. Najhoršia vec, ktorá sa práve deje, je dohoda o voľnom obchode so Spojenými štátmi, ktorá je v štádiu rokovania. To spôsobí zánik francúzskeho poľnohospodárstva. Nie je to “jeho“ chyba, pretože on nerozhoduje o ničom. Slúži len globalizácií a rozhodnutiam prijatých v Bruseli.

 

Nezmeníte váš názor na odchod z EÚ?

Každý deň, ktorý uplynie, verím viac tejto myšlienke. Dokonca som požiadala francúzskeho prezidenta, aby v januári 2014 usporiadal veľké referendu a francúzskemu ľudu položil otázky: chcú zostať v Európskej únii? Chcú, aby hranice zostali otvorené? Chcú, aby vstup Rumunska a Bulharska do Schengenu priniesol riziko príchodu miliónov Rumunov, ktorých priťahuje veľmi výhodný sociálny systém, a francúzsky systém ním je. Chcú európske právne predpisy, ktoré sú silnejšie ako vnútroštátne? Chcem vzdať hold Maďarsku, ktoré sa rozhodlo zmeniť ústavu tak, že uprednostnilo národné práva nad európskymi. To dáva demokracii novosť, pretože teraz opäť rozhodujú ľudia, suverénni ľudia, nie Bruselskí technokrati.

 

Ak ste tak veľmi proti EÚ, prečo ste poslankyňa a prijímate podporu z EÚ?

Sú to naše peniaze, naše peniaze! Chcem povedať, že je to to najmenej. Som súčasťou Európskeho parlamentu ako poslankyňa, pretože ľuďom, francúzskym ľudom, musí niekto povedať, čo sa tu deje. Niekto bojovať musí. Bojujem so systémom, pretože som v srdci systému. Ak by som bojovala zvonku, bolo by to menej účinné. Pokiaľ ide o peniaze, ktoré sú poskytované z Európskej únie, chcem im pripomenúť, že to nie sú “ich“ peniaze. Netvoria peniaze. To sú naše peniaze. Do Európskej únie dávame každý rok 20 miliárd eur a oni realizujú opatrenia, ktoré ničia našu ekonomiku a náš sociálny systém a to úplne legitímne.

 

Boli ste proti zásahu v Líbyi a Sýrii, prečo si myslíte, že zásah na Mali bol oprávnený?

Pretože môj postoj je koherentný, ak chcete. Buď bojujete proti islamskému fundamentalizmu, v takom prípade má zmysel bojovať v Mali, ale normálne už nie je, aby ste týchto teroristov podporovali v Lýbyi a Sýrii. Teraz sme v situácii, keď naši vodcovia sú, podľa môjho názoru, úplne šialení! Bojujú na strane teroristov v Líbyi a Sýrii a proti rovnakým teroristom v Mali, toto nie je súdržné. Ja koherentná som. To znamená, nemali by sme podporovať, poskytovať zbrane a pomáhať džihádistom v Líbyi. Nemali by sme to robiť ani v Sýrii. Mali by sme zastaviť tento pochybný vzťah s Katarom, ktorý poskytuje finančné prostriedky terorizmu a fundamentalizmu na celom svete a skutočne legitímne bojovať proti extrémizmu v Mali.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |