Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kyjev vyhlasuje vojnu občanom juhovýchodnej Ukrajiny - chelemendik.sk

 

Kyjev vyhlasuje vojnu občanom juhovýchodnej Ukrajiny

2020-01-16  (04:33)

 - Kyjev vyhlasuje vojnu občanom juhovýchodnej Ukrajiny

16.4.2014

 

Narastanie občianskej neposlušnosti na juhovýchode Ukrajiny čoraz viac pripomína ľudové povstanie.  Za 22 rokov nezávislosti priemyselne najvyspelejšiemu juhovýchodnému regiónu Ukrajiny, ktorý fakticky formuje rozpočet celej krajiny, nebola ponúknutá nijaká dôstojná úloha v politickom živote Ukrajiny, ktorá by zodpovedala ekonomickému postaveniu tohto regiónu, ani značnej váhe obyvateľstva v štáte. Akékoľvek pokusy spoločensko-politických síl juhovýchodu dostať na celoštátnu úroveň projekty reformy štátneho zriadenia Ukrajiny alebo návrhy na upevnenie ruského ako štátneho, Kyjev okamžite zmietol zo stola.


Príchod k moci ukrajinských ultranacionalistov počas štátneho prevratu a priame hrozby obyvateľstvu juhozápadu pre jeho úsilie zachovať si ruskú národnú tvár nakoniec doviedli obyvateľov regiónu k rozhodnému konaniu. Juhovýchod Ukrajiny už viac nemlčí – ozval sa nahlas, žiada a je pripravený hájiť svoje požiadavky až do konca.


Navyše, krajine ponúka nové politické riešenia, novú kvalitu politického dialógu. Tieto návrhy sa týkajú federálneho usporiadania štátu, ako aj upevnenia demokracie prostredníctvom rozširovania účasti národa na riadení záležitostí svojich miestnych komunít. Politické a občianske štruktúry, ktoré sa vytvorili na juhovýchode Ukrajiny, nie sú ničím iným ako rodiacou sa ukrajinskou občianskou spoločnosťou.


No za všetkými občianskymi iniciatívami a protestmi obyvateľov Kyjev nevidí želanie ľudí vybudovať štát, v ktorom by mohli slušne žiť, ale „provokáciu Kremľa“ a diverziu ruských spravodajských služieb. Preto napríklad centrálne ukrajinské televízne stanice nikdy neukážu video z neveľkého mestečka Rovenki v Luhanskej oblasti, ktoré ukazuje ako radoví obyvatelia, ktorých absolútnu väčšinu tvoria ženy, vyšli brániť svoje mesto pred vojakmi Pravého sektora. Takýchto dokumentárnych video svedectiev, ktoré hovoria o masovom charaktere nestraníckeho občianskeho protestu, vychádzajúceho zdola, každý deň pribúda.


Kyjev už vyše mesiac komunikuje s veľkou časťou občanov štátu jazykom hrozieb, ultimát a obvinení zo separatizmu. V tradíciách najodióznejších 

diktatúr, kyjevský režim vyhlásil spustenie „vyváženej“ protiteroristickej operácie proti obyvateľstvu juhovýchodných regiónov krajiny. Jej prvé výsledky viedli k prvým obetiam. Teraz na východ Ukrajiny smerujú vojenské oddiely, ktorých cieľom je potlačiť občiansky protest.


Ozajstný význam „protiteroristickej operácie“ na juhovýchode (na otázku, kto je terorista, Kyjev neodpovedal) – je vojna s vlastným národom, so štruktúrami jeho samoorganizácie, vojna s demokraciou... Každému je jasné, že po vyhlásení vojny národu tento režim v zásade nemôže predstavovať celú Ukrajinu v štvorstranných rokovaniach o regulovaní ukrajinskej krízy, plánovaných na 17. apríla.


Svet musí počuť požiadavky obyvateľov juhovýchodu Ukrajiny priamo od ich zástupcov. V atmosfére masového národného protestu na juhovýchode, ktorý v podstate prechádza do ľudového povstania, zachovať Ukrajinu ako štát v súčasných hraniciach môže iba okamžité splnenie požiadaviek miliónov protestujúcich. Tieto požiadavky sú dobre známe: stanovenie miestnych referend o sebaurčení, ktoré majú určiť objem plnej moci uzavretých medzi sebou; o ruskom jazyku, ktorý má byť uzákonený ako štátny; odvolanie podpisu Dohody o pridružení s EÚ, vstup do Colnej únie, obnova priateľských vzťahov a strategického partnerstva s Ruskom.


Ak Kyjev bude váhať s kladnou odpoveďou pre juhovýchod a bude organizovať akékoľvek trestné sankcie, v konečnom dôsledku tým zničí ukrajinský štát, minimálne v jeho terajších hraniciach.

 

Zdroj: fondsk.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |