Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kyjev mučí Krym smädom. Posledný raz tak robili nacisti - chelemendik.sk

 

Kyjev mučí Krym smädom. Posledný raz tak robili nacisti

2020-08-10  (12:05)

 - Kyjev mučí Krym smädom. Posledný raz tak robili nacisti

26.4.2014

Súčasní ukrajinskí predstavitelia moci sa snažia vytvoriť na Kryme umelé sucho a umučiť polostrov smädom. Rovno pred týždňom boli na priamy príkaz kyjevskej vlády prekryté plavebné komory Severokrymského kanálu, ktorý dáva polostrovu do 85% vody pre poľnohospodárstvo.

Teraz ju jednoducho vylievajú do Čierneho mora a kanál na Kryme skoro vyschol. Urobilo sa tak nehladiac na to, že Krym za vodu pravidelne platí.

Kyjevskí predstavitelia moci tvrdia, že problém je čisto technický: vraj Krym nesprávne vybavil dokumenty. Prerábali ich niekoľkokrát so zohľadnením požiadaviek kabinetu Jaceňuka. Ale kanál je prázdny aj dnes. Dávajú doň minimálne vody – desaťkrát menej, ako bolo prv. Vodné vydieranie kyjevskej administrácie hrozí stratou úrody ovocia a zeleniny na Kryme a môže to spôsobiť škody vo výške približne 5 miliárd rubľov.

S pitnou vodou nebude mať Krym problémy. Je jej dosť. Čoskoro bude vyriešený aj problém zabezpečenia Krymu poľnohospodárskymi vodami, povedal podpredseda Rady ministrov Krymskej republiky Rustam Temirgalijev:

- Mocenskí predstavitelia Krymu používajú najneľudskejšie metódy kvôli uspokojeniu svojich politických ambícií. Tak sa prv správali iba fašisti.

Fašistov nespomenul krymský vicepremiér náhodou. V suchých a chudobných na vodu oblastiach pri Čiernom mori si obyvatelia doposiaľ pamätajú, ako sa nacisti snažili počas Druhej svetovej vojny zlomiť obrancov Odesy trpiacej od smädu. Na jeseň 1941 zablokovali prevádzku čerpacej stanice a vodný kanál zásobujúci mesto vodou. Odesa žila bez vody 73 dní. Bola potrebná špeciálna operácia, aby sa mohla obsadiť čerpacia stanica na niekoľko hodín a dať Odese čas na doplnenie zásob.

Severokrymský kanál stavali od roka 1961 do roka 1971 silami celého Sovietskeho zväzu. Krymskí predstavitelia moci vyvíjajú teraz spolu s ruskou vládou projekty vybudovania na polostrove závodov na premenu morskej vody na pitnú, nových vrtov a potrubie pre vodu z Kubáne cez Kerčenský prieliv.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_04_25/Kyjev-muci-Krym-smadom-Posledny-raz-tak-robili-nacisti-1089/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |