Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kybervojny budú viesť ku kyberhirošime - chelemendik.sk

 

Kybervojny budú viesť ku kyberhirošime

2020-08-06  (20:12)

 - Kybervojny budú viesť ku kyberhirošime
 
   

Bezpečnosť v globálnom informačnom priestore je dnes skoro hlavnou podmienkou bezpečnosti celého svetového spoločenstva. K tomuto záveru prišli účastníci piatej medzinárodnej konferencie Dôvera a bezpečnosť v informačnej spoločnosti v Šanghaji. Hlas Ruska si vypočul mienku radu expertov, ktorí sa na tomto informačnom fóre zúčastnili.

Problém informačnej bezpečnosti vďaka Edwardovi Snowdenovi sa stal jedným z hlavných politických trendov tohto roku a nehľadiac na rozdiely v politických názoroch si dnes vyžaduje kolektívne vyriešenie. Hoci jednotliví účastníci svetového spoločenstva, v prvom rade USA, považujú za potrebné pôsobiť v globálnych informačných sieťach len vo vlastnom záujme, Ruská federácia vidí východisko v aktívnej medzinárodnej spolupráci, povedal Hlasu Ruska poslanec Štátnej dumy Iľja Kostunov:

- Zdá sa mi, že Rusko, Čína a ďalšie rozvíjajúce sa krajiny - také, ako India a Brazília – budú môcť udávať tón v svetovom informačnom priestore v prvom rade v záujmoch našich občanov. Krajiny BRICS – to je fakticky vyše polovice obyvateľstva Zeme, ale dnes sa záujmy našich občanov prakticky nie vždy zohľadňujú tvorcovia Internetu.

Internet sa dnes premenil na pole kybernetickej vojny. Ak medzinárodné úsilie neskoncuje s týmto čelením, následky môžu byť najnegatívnejšie, poznamenal ruský expert Anatolij Smirnov:

- Ak sa nedohodneme, dospejeme ku kyberhirošime. Napríklad, po aprílovom útoku „sýrskej elektronickej armády“ poklesli indexy Dow Jones a 200 amerických spoločností zaznamenali mnohomiliónové straty. Je tu veľa príkladov toho, ako sa jednotliví hackeri pracujúci pre neznámych zákazníkov snažia samostatne riešiť problémy informačnej spravodlivosti, zachovania informačnej zvrchovanosti toho či oného štátu, využívajúc svoje možnosti.

V priebehu fóra členovia ruskej delegácie predstavili zahraničným kolegom rad svojich experimentálnych prác zameraných na odhalenie a prerušenie zločineckej činnosti na Internete. Zvláštnu pozornosť cudzích účastníkov fóra upútali projekty systémov čelenia extrémizmu a tiež koncepcia odvrátenia "efektu Snowdena“ – komplex programátorských a prístrojových riešení odvracajúcich únik dôvernej informácie.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |