Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kto zorganizoval špeciálnu operáciu "Utečenci" - Dokončenie - chelemendik.sk

 

Kto zorganizoval špeciálnu operáciu "Utečenci" - Dokončenie

2021-09-19  (17:37)

 - Kto zorganizoval špeciálnu operáciu "Utečenci" - Dokončenie

22.9.2015

Časť 1. nájdete TU:

Ďalej. Akékoľvek tábory pre utečencov, obzvlášť dočasné - to sú zóny krutosti a násilia. Každý deň sa v nich používajú zbrane. A ľudia, ktorí vedia s nimi zaobchádzať, sú nielen budúci hotoví žoldnieri a bojovníci-extrémisti, ale aj „muly“, t.j. prevážači strelných zbraní, munície, atď. Nedávno maďarskí novinári spravili experiment. Splynúc s davom utečencov v Macedónsku, ukázali, že s prúdmi nútených migrantov sa dá dopravovať zbrane a muníciu nielen do Maďarska, ale aj ďalej – do Rakúska a Nemecka. Biznis kontrabandu so zbraňami, rovnako ako doprava drog je oddávna nielen krytý ale aj priamo organizovaný ľuďmi spojenými s tajnými službami. Do najväčšej miery sa na ňom znovu podieľajú agenti vo výslužbe z amerických, britských a francúzskych tajných služieb.

Skúsenosti posledných 25 rokov ukazujú, že tie isté zločinecké syndikáty, skupiny a ich kryjúci aktivní alebo vo výslužbe pracovníci silových orgánov, ktorí sa venujú doprave drog a nezákonným obchodom so zbraňami, sú aktívne zapojení aj do výroby falošných dokladov.

- Analztici už uviedli sumu ziskov pašerákov z prevozu migrantov do Európy a vybavenia ich falošnými dokladmi – 15 miliárd dolárov ročne!

- Medzi ich činnosti taktiež patria - obchodovanie s otrokmi, prostitúcia a obchodovanie s ľudskými orgánmi. Všetky tieto nelegálne biznisy potrebujú živnú pôdu v podobe ľudí, ktorí prišli o korene, nemajú stabilné sociálne väzby, ktorých nikto nehľadá, neznepokojuje sa ich neprítomnosťou.

Mimochodom, v roku 2015 na nelegálnych internetových stránkach typu Top a taktiež na anonymných fórach v Európe prudko stúpla ponuka obchodov, spojených s nákupom a predajom detí, ľudských orgánov a mladých otrokýň. Jediné, čo sa zmenilo tento rok je prúd utečencov z prosperujúcej v minulosti, dá sa povedať podľa priemerných meradiel dokonca blahobytnej Sýrie, kde ľudia normálne žili, dobre sa stravovali, atď.

- Chcete naznačiť, že Sýrčania sú dobre živení a tak...?

- Presne tak. Na orgány a do verejných domov sú potrebné tieto zdravé, dostatočne dobre živené dievčatá. А nie vyziabnuté Afričanky.

Z vymenovaného vyššie je vidieť, že súčasný exodus do Európy je veľký biznis. Bez obrovského zisku by sa seriózne štruktúry nepustili do tak rozsiahlej propagandistickej, organizačnej a logistickej úlohy. Je jasné, že sa nedá vyriešiť živelne a dokonca ani s pomocou dobrovoľníkov. Za celou operáciou stoja mocné profesionálne štruktúry. Presun miliónov ľudí po vyladených trasách za podpory svetových médií – nič také sme ešte nevideli.

 

REUTERS

Súčasný exodus do Európy je veľký biznis. Bez obrovského zisku by sa seriózne štruktúry nepustili do tak rozsiahlej propagandistickej, organizačnej a logistickej úlohy. .

Foto: REUTERS


Obviniť Rusko 

- Je načase stručne sa vyjadriť o politických následkoch, - pokračuje Jelena Larina. -  V Európe teraz nie sú tie najlepšie ekonomické časy. Nebudem sa venovať tupej propagande a vyhlasovať, že priemerný Európan, obzvlášť Nemec trie biedu a sotva sa uživí. To nie je pravda. Pravda spočíva v tom, že napríklad, v Nemecku behom posledných 15 rokov prakticky nestúpli reálne zisky. Podobná situácia je aj vo väčšine krajín Severnej Európy. Európska stredná trieda si kladie otázku, prečo pracuje stále intenzívnejšie a na životnej úrovni sa to neprejavuje. Je jasné, že za takýchto podmienok začínajú  hľadať vinníkov. Okrem vlád sú to vždy nejaké konkrétne skupiny. V danom prípade – migranti. 

Nedá sa povedať, že z čisto ekonomického a kultúrneho  hľadiska pre to nie sú žiadne predpoklady. Mnohé etnické a náboženské skupiny migrantov zostávajú uzavreté, neintegrované, cuzdie európskej spoločnosti.

- Často sa uvádza príklad Marseille, ktorý je rozdelený na arabskú  a francúzsku časť. Francúzska polícia sa bojí chodiť k arabom. A takých enkláv je v Starom svete stále viac...

- Medzi migrantmi podľa všetkých štatistických údajov je oveľa vyššia úroveň nezamestnanosti a tým pádom aj vyšší počet osôb, ktoré dostávajú všemožné podpory. Pričom nielen podporu v nezamestnanosti, ale aj sociálne dávky na deti a dokonca dôchodky. Všetko to sa nazýva širokým pojmom „ekonomika podpôr“. Mnohí v Európe interpretujú súčasnú ekonomiku ako systém, v ktorom 1 % zbíja všetkých ostatných. A ostatní, už aj bez toho ozbíjaní, sa musia ešte deliť s tými, koho nevolali na svoje územie. S tými, ktorí s práve presťahovali z inej krajiny a nepracujúc dostáva rozličné výdobytky európskeho  života. 

Behom posledných rokov sa v Európe dá pozorovať rast podobných nálad. Očividne, nové sťahovanie národov, náležitým spôsobom podané médiami, rozpáli antimigrantské nálady, zintenzívni napätie v spoločnosti a dá nové politické šance nacionalistickým stranám. 

- Pravica už aj tak naberá na váhe v Európe. 

- Politická klíma závisí od dynamiky  zločinnosti, obzvlášť, čo aké je to paradoxné, pouličnej, každodennej. Vo všetkých krajinách sveta ako aj tu je nezmyselné  schovávať hlavu do piesku ako pštros – rast nelegálnej migrácie vedie k nárastu zločinnosti. 

Nakoniec, je načase porozprávať ešte o čomsi. Pravdaže, žiadne 4-5 tisícky bojovníkov IŠ medzi migrantmi posledných týždňov nie sú ani náhodou. Je tu však oveľa nebezpečnejší proces. Háam po prvýkrát behom dlhého obdobia do Európy utekajú  ľudia z priemyselne celkom rozvinutej na východné pomery Sýrie, kde dobre fungovalo vzdelanie, bolo veľa inžinierov, technológov, programátorov, atď. Teraz sú títo  ľudia nútení opustiť svoju vlasť. Časť z nich si určite nájde prácu. Ale Európa potrebuje predovšetkým zaplniť nepríťažlivé pracovné miesta. Počet šťastlivcov, ktorí  budú pracovať v obore, bude veľmi malý. Zatiaľ čo iní, zúfalí a zatrpknutí z novej spoločnosti, ktorá im nedokázala poskytnúť prácu v súlade s ich vzdelaním, odborom a skúsenosťami, najpravdepodobnejšie nájdu svoje miesto medzi kybernetickými zločincami a technologickými teroristami. Mimochodom, posledné dokumenty IŠ svedčia o tom, že tento teroristický kvázi štát sa viac ako seriózne  pozerá na vysoké  technológie. 

Na záver o geopolitike. Chcela by som obrátiť vašu pozornosť na jeden veľmi dôležitý, ale nevšimnutý analytikmi následok. To, čoho sme svedkami – v prípade nepriaznivého vývoja udalostí v Sýrii – je iba začiatok sýrskeho exodu, a nie jeho koniec. V súčasnosti vyčerpaná a vyšťavená sýrska armáda predstavuje poslednú a jedinú bariéru medzi obyvateľstvom a oddielmi islamistov, ozbrojenými už nie samopalmi a raketami na SUV, ale modernými americkými protitankovými a ďalšími komplexmi.  Tieto teroristické zoskupenia vidia v alavitoch, kresťanoch a iných etnických a konfesných menšinách  nielen politických protivníkov, ale nevercov, údelom ktorých je smrť alebo prinajmenšom vyhnanstvo. Ak sýrska armáda bude porazená a islamisti všetkých druhov sa dostanú do horských regiónov Sýrie, obsadia Damask a dostanú sa na pobrežie Stredozemného mora, budú utekať odtiaľ už nie stovky tisícok, ale milióny, a to nie v roku 2025, ale túto zimu. Alebo na jar, v lete budúceho roka. 

Plán organizátorov špeciálnej operácie „Utečenci“ okrem získania ekonomických kšeftov a politických výhod, spočíva v nasledovnom. Keď podporení západnými zbraňami a inštruktormi islamisti zhodia do mora alavitov, kresťanov a iných stúpencov zákonnej vlády Assada, obviniť zo všetkého Rusko, ktoré od začiatku túto  vládu podporovalo. Presvedčiť nie len elity, ale široké masy Európanov, že práve Rusko a nie arabské monarchie  a Západ môže za miliónové prúdy utečencov do Európy. Tieto prúdy, pravdaže, prinesú kontinentu obrovské problémy a nepredpovedateľné ekonomické a ostatné straty. 


Svetové sily zla 

- Hlavná otázka, Jelena. Kto zorganizoval  špeciálnu operáciu „Utečenci“? 

- Hneď sklamem propagandistov, ktorí zo všetkého sa snažia obviniť vlády západných krajín a osobne Obamu, Merkelovú. Camerona a Hollanda. Pravdaže, títo lídri sledujú svoje geopolitické ciele. Je nemožné ich upodozrievať z lásky k Rusku. Ale v danom prípade sa domnievam, priamo vláda USA, Veľkej Británie a tým viac Nemecka a Francúzska nestojí za touto špeciálnou  operáciou.

- Kto to teda celé usporiadal?

- Nápovedu nám poskytuje spomínaný výskum vedca Vladimira Šalaka. Zistilo sa, že maximálne množstvo twittov s heslom „Vitajte, utečenci!“ (v Nemecku)  umiestnili  občania USA a Veľkej Británie. Navyše, spravidla spojení tak alebo onak s Bruselom – hlavným mestom EÚ. Mimochodom,  rovnaká situácia sa dala pozorovať aj  na začiatku ukrajinskej tragédie. 

Ak si pozrieme profily tých, ktorí umiestnili najpopulárnejšie twitty, sú to dosť známe osobnosti, priamo alebo nepriamo spojené s rozličného druhu západnými mimovládnymi organizáciami. Všetky tieto mimovládky sú dobre známe a sponzorované celkom konkrétnymi  organizáciami. Zase organizácie-sponzori majú svojich patrónov,  zriaďovateľov, vedenie v podobe bývalých pracovníkov tajných služieb, veľkých finančníkov, atď. Mimochodom, rad podobných organizácií už bol zamiešaný do škandálov, spojených s obchodovaním s drogami, praním peňazí a podobne.


REUTERS 

Zistilo sa, že maximálne množstvo twittov s heslom „Vitajte, utečenci!“ (v Nemecku)  umiestnili  občania USA a Veľkej Británie..

Foto: REUTERS


Moja verzia organizátorov špeciálnej operácie „Utečenci“ je nasledovná. Vo svete sa behom posledných desaťročí sformovala mocná aliancia kriminálnych a vcelku legálnych skupín, štruktúr, organizácií, spojených s výzvednými spoločenstvami, finančníkmi, najväčšími médiami. Majú prístup aj k najvyšším politickým vrátane vládnych kruhov Západu. Skupiny tejto aliancie predstavujú kľúčové piliere globálnej kriminálnej ekonomiky, ktorá prostredníctvom bankovo-finančnej sféry  priamo pôsobí na legálnu ekonomiku. Aby ste chápali merítka zdrojov, ktoré má  k dispozícii tieňová ekonomika, odvolám sa na hodnotenie autora svetového bestselleru tohto roku Zločinnosť budúcnosti  J. Goodmana:  iba kybernetický zločin a obchod s drogami operujú so sumou prostriedkov na úrovni 2 triliónov dolárov, čo tvorí viac ako  3%  svetového HDP.  Existuje názor, že celkovo svetový zločin kontroluje prinajmenšom  10-15% celkového svetového  HDP. 

Je to hrozivá, sebestačná, nadnárodná sila zla, ktorá môže existovať iba v špekulatívno-finančnej ekonomike, kde sa peniaze robia doslova zo vzduchu. Kategoricky nepotrebuje vedu, techniku ani reálny inžiniersko-výrobný pokrok. Zdrojom ich peňazí je chaos. Preto nielen prenikajú do legálnej politiky, ekonomiky, sociálneho života, ale aj ničia, chaotizujú svet, jednotlivé jeho regióny a krajiny. Špeciálna operácia „Utečenci“ je ich dielom. 


Jelena Larina je podnikateľka v sfére informačných technológií, členka spoločenstva konkurenčnej rozviedky, prednášajúca na Akadémii informačných systémov, expertka Izborského klubu, spoluautorka kníh Kybernetické vojny 21. storočia. Čo zamlčal Edward Snowden  a Svetová vojna. Všetci proti všetkým. 

 

http://www.kp.ru/daily/26435.7/3306091


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |