Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kto zorganizoval špeciálnu operáciu "utečenci" - Časť 1. - chelemendik.sk

 

Kto zorganizoval špeciálnu operáciu "utečenci" - Časť 1.

2020-02-12  (07:04)

 - Kto zorganizoval špeciálnu operáciu "utečenci" - Časť 1.

21.9.2015

Títo nešťastníci sú v súčasnosti témou číslo 1 vo svete. Už sa naplno hovorí o súdnom dni v Starom Svete, Veľkom sťahovaní národov, úpadku Európy a celého Západného sveta, prepovedanom pred storočím filozofom Spenglerom. A premiér Maďarska Viktor Orbán nás vôbec straší blízkym zánikom Európy, ak tento nekonečný prúd teraz nebude zastavený. Samotné Maďarsko, mimochodom, narýchlo stavia pozdĺž hraníc plot, zapája dokonca aj armádu, trestancov. Generálny tajomník OSN Ban Ki-moon na 30. septembra zvoláva špeciálny summit ohľadne migrácie. Údajne pretože ide o mimoriadny problém, ktorý si vyžaduje súrne riešenia. Skrátka, celý svet je znepokojený.


Volajú ich do Nemecka 
 

- Skúsme si v tom spraviť jasno, či máme dočinenia s organizovaným procesom alebo s rozsiahlou špeciálnou operáciou, - hovorí strategická expertka Jelena Larina, odborníčka na behaviorálne a kybernetické vojny 21. storočia. - V Európe ešte túto jar bolo podľa rôznych odhadov 150 až 200 tisíc migrantov z Blízkeho Východu, Severnej a dokonca Centrálnej Afriky. Predtým hlavnou trasou pre nich bola tá talianska. Ľudia z Líbye, Tuniska, Mali a Nigeru sa prepravovali na útlych loďkách cez Stredozemné more a pokúšali sa vylodiť na Sicílii a na juhu Talianska. Od začiatku tohto roka v stále väčšom merítku začala fungovať balkánska trasa. Utečenci z Blízkeho Východu, drvivá väčšina ktorých sú migranti zo Sýrie, sa prepravujú po mori do Grécka. Odtiaľ cez balkánske krajiny - Macedónsko, Srbsko, Chorvátsko atď. sa dostávajú do Maďarska s nádejou ocitnúť sa ďalej v sýtej a blahobytnej Centrálnej alebo Severnej Európe.

Ešte nedávno táto téma v svetových médiách sa objavovala len na pozadí. Vôbec nie na prvých stránkach novín každý deň.

- Iba ak sa ďalšia v poradí loďka s nešťastníkmi prevrátila pri brehoch Talianska...

- A zrazu v auguste o prišlo! Televízne obrazovky, internetové portály, prvé stránky novín zaplnili videoreportáže a texty o novom sťahovaní národov do Európy, útrapách a tragédiách utečencov. Zvláštnu odozvu vyvolala fotografia malého chlapčeka, ktorý zahynul v mori a bol vyplavený na breh. Mnohí politici okamžite vyhlásili, že táto fotografia zmenila svet.

Prúd utečencov sa rýchlo zväčšil. Už prekročil 500 tisíc. A do konca roka, podľa predpovedí OSN, dosiahne milión.

- Ktosi vedome podporil tento búrlivý prúd nešťastných utečencov?

- Existujú konkrétne fakty, získané pred pár dňami doktorom filozofických vied Vladimirom Šalakom, popredným vedeckým pracovníkom Inštitútu filozofie Ruskej akadémie vied. S pomocou ním vypracovaného unikátneho analytického programu Šalak zistil, že v auguste mnohonásobne stúplo množstvo správ v Twitteri, že Európa otvára svoje brány s heslom: „Welcome, refugees“ (“Vitajte, utečenci!“) V polovici twittov s týmto heslom ako pozývajúca krajina vystupovalo Nemecko, viac ako v 10% - Maďarsko, kde je sústredená teraz značná masa nútených migrantov. Všetky ostatné krajiny boli spomenuté mnohonásobne menej krát.

Pritom zo samotného Nemecka pozývajúce twitty tvoria len o niečo viac ako 5 % z celkového počtu twittov, spojených s utečencami. Inak povedané, nešťastníkov vedome posielajú do Nemecka, rozprávajúc im, že ich tam čakajú s otvorenou náručou. Dodám, že analýza ukazuje, že utečenci výborne od kohosi vedia trasy, prekladiská, dopravnú infraštruktúru na ceste do Nemecka. Viac ako to, dokonca vedia, ako sa treba správať k policajtom a čo rozprávať novinárom. Pritom samotní Nemci, hoci aj prijímajú nešťastníkov, robia to pretože to vnímajú ako svoju povinnosť, a nie pretože po tom tak túžia. Prúd utečencov ich vôbec neteší. Rovnako ako neteší ani obyvateľov krajín severnej Európy, kam sa taktiež snažia dostať utečenci.


REUTERS

Značná masa migrantov sa dnes nachádza na území Maďarska.

Foto: REUTERS


- To sú mi veci! Človek mal veru dojem, že sa to všetko nedeje náhodou…

- Je známe, že sociálne siete sa vo veľkom využívali na „farebné revolúcie“. Tuniskú revolúciu, ktorou začala „arabská jar“ dokonca pomenovali „twittrová“. Teraz boli po prvýkrát získané dôkazy, že sociálne siete sa používajú aj na aktiváciu prúdu utečencov, medzi ktorými je veľa mládeže. Takže sociálne siete a obzvlášť Twitter predstavujú mocný nástroj sociálneho inžinierstva a geopolitiky. Často umožňujú získavať výsledky efektívnejšie ako delá a samopaly.

- Túto „inváziu“ aj vidíme dnes na príklade Európy.

- Svoju rolu zohrali aj popredné médiá, ktoré v tú pravú chvíľu sústredili pozornosť celého sveta na tento problém. Médiá dnes predstavujú dôležitý politický a tým viac geopolitický nástroj, zbraň informačnej vojny, manipulácie obyvateľstva. 

Tu je jeden konkrétny príklad manipulácie. Pred pár dňami sa zistilo, že slávna fotografia utopeného chlapčeka bola inscenovaná. Chlapec naozaj zahynul. Ale jeho telo špeciálne preniesli na iné miesto, aby fotografia bola efektívnejšia, viac nervydrásajúca. Počas tých istých dní, keď bola uverejnená emocionálna fotografia, európske média uverejnili článok profesora z Univerzity v Bremene Gunnara Heinsohna Ako veľa Afričanov sa vrhne do Európy? Napísaný už v júni, prakticky zostal bez pozornosti. Teraz prišiel jeho čas. Heinsohn predpovedá, že v rokoch  2015-2050 sa do Európy dostane pol miliardy utečencov z Afriky a Blízkeho Východu, v drvivej väčšine prípadov – mládež! Profesor nie je len tak hocikto. Prednáša dôstojníkom štábu NATO. Behom tých istých dní sa objavila celkom šialená informácia, že medzi utečencami sa nachádza údajne päť alebo aj viac tisíc bojovníkov IŠ, pripravených útočiť na nemecké a rakúske mestá. Pravdaže, taký počet bojovníkov tam nie je, ale čo je príznačné, súdiac podľa záberov z televízie a videí z internetu, medzi utečencami je neobyčajne veľa mladých mužov a menej než je zvyčajné detí.

 

- Na jednej strane, sú volaní utečenci do Európy, na strane druhej – strašia nimi pôvodné obyvateľstvo. Načo?

- Predovšetkým, je treba dôkladne chápať, odkiaľ prichádza teraz hlavná časť utečencov. Vôbec to nie je Afganistan, Líbya a Irak, ako sa často píše v médiách. Je to Sýria, kde už piaty rok zúri vojna, rozpútaná islamskými fundamentalistami za podpory  Saudskej Arábie, Kataru a stojacich za ich chrbtami Veľkej Británie, Francúzska a USA. Svoj vklad do tejto vojny prinášajú aj Turecko a Izrael. 

Z rozpadajúcej sa Sýrie už doteraz utekal približne každý štvrtý jej obyvateľ alebo cca 5 miliónov osôb. 

- Je známe, že pred vojnou v Sýrii bývalo 21 miliónov. 

- Drvivá časť z nich sa teraz nachádza v táboroch, vybudovaných za peniaze EÚ, arabských monarchií a OSN v Turecku, Libanone, Jordánsku a Iraku. Tento rok časť utečencov, predovšetkým mladí muži, z táborov začali prenikať do Európy. Plus, od druhej polovice roka do Európy začali prúdiť sýrski kresťania, alaviti a ďalšie národné, náboženské menšiny, podporujúce Bašara Assada. Sýrska zákonná vláda bola a zostáva jedinou vládou, stojacou v ceste islamistov IŠ, Al-Nusru a ich spojencov, ktorých v poslednom čase vyzbrojujú  Spojené  štáty. Fanatici-islamisti a bojovníci s Assadovym režimom, či už to chcú alebo nechcú priznať USA a západoeurópske vlády, plánujú doslova zhodiť alavitov, kresťanov a ďalšie menšiny do mora. Pričom výlučne tých, koho sa nepodarí fyzicky  zavraždiť. To nie je zveličovanie, ani propaganda, ale priame citáty z vystúpení vodcov fanatikov.

Od jari tohto roka Assadova armáda začala zažívať neúspechy. Štyri roky, opierajúc sa prevažne o regióny, obývané alavitmi, kresťanmi, inými menšinami, armáda bojuje ani nie tak s vnútrosýrskými  „povstalcami“, ako s teroristami a žoldniermi z celého sveta. Je jasné, že za takých podmienok aj tí najodolenjší bojovníci začnú byť unavení a ich rodiny zúfať. Zapamätajme si to. A zatiaľ sa vráťme o Európy.

Počas prvej dekády septembra Európska únia prijala rozhodnutie udeliť špeciálny status oficiálnych utečencov 160 tisícom ľudí. Pravda, nie je celkom jasné, čo bude s inými, ktorí sa už nachádzajú v Európe, predovšetkým v Maďarsku, Nemecku, Srbsku... Je ich predsa oveľa viac. Z celkovej kvóty viac ako 40% pripadá na Nemecko, na druhom a treťom mieste sú Francúzsko a Španielsko. Ale samotní migranti sa k Španielom a Francúzom nechystajú. 

- Ťahá ich to k Nemcom,  kde sú lepšie životné podmienky, vyššia podpora atď. 

- Teraz sa pozrime na rozličného druhu následky vlny utečencov do Európy. Začnime ekonomikou. Podľa európskych zákonov človek, ktorý dokonca ani nezískal status utečenca, ale iba oň požiadal, má právo počas obdobia prešetrenia jeho žiadosti legálne žiť, študovať, pracovať v Európe, dostávať podporu. Je mu zaručené bezplatné bývanie dovtedy, kým jeho žiadosť nebude preskúmaná službami pre migráciu a utečencov.  Vychádzajúc z európskych štandardov výdavkov na utečencov, dá sa vypočítať približná  cena súčasnej vlny. Je samozrejme veľká a tvorí miliardy dolárov. Ale predsa len nie desiatky, a tým viac nie stovky miliárd, ktoré by mohli priviesť Európu na mizinu. 

V skutočnosti tu však nejde ani tak o ekonomiku. 

- O čo teda? 

- O to, čo sa dôkladne skrýva. Počas pobytu amerických vojakov v Afganistane, sa tam ako nikdy predtým zväčšila plocha pestovania drogových poľnohospodárskych plodín. Je dobre známe, že vysokopostavení funkcionári CIA a vojenskej rozviedky USA – DIA vo výslužbe, a možno aj aktívni mali priamy vzťah k obchodovaniu s drogami  s použitím na tieto účely albánskeho Kosova a amerických základní vzdušných síl v Európe. Taktiež je známe, že na Blízky Východ sa dostávajú dostatočne veľké objemy drog nielen z Afganistanu, Centrálnej Ázie a niektorých regiónov Stredného Východu, ale dokonca aj zo slávneho „zlatého trojuholníka“ Juhovýchodnej Ázie. Nekontrolovaný príliv utečencov odtiaľ, ktorí míňajú  štátne hranice bez akéhokoľvek dozoru a kontroly, predstavuje výbornú novú trasu pre dopravu drog priamo do srdca Európy. Nie je možné uveriť, že tieňové tajné služby, ktoré už dávno úzko spolupracujú nielen so zjavnými  drogovými kriminálnikmi,  ale aj s legálnymi financiami, si nechajú ujsť takú príležitosť a nevyužijú nový, taký  sľubný spôsob dopravy drog. 

REUTERS

Podľa európskych zákonov človek, ktorý dokonca ani nezískal status utečenca, ale iba oň požiadal, má právo počas obdobia prešetrenia jeho žiadosti legálne žiť, študovať, pracovať v Európe, dostávať podporu.

Foto: REUTERS


Pokračovanie čoskoro 


Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26435.7/3306091/
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |