Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kto je kto v novej vláde Ukrajiny? Po hlave Ministerstva vnútra Ukrajiny bolo vyhlásené medzinárodné pátranie а prvý vicepremiér kryl mafiu - chelemendik.sk

 

Kto je kto v novej vláde Ukrajiny? Po hlave Ministerstva vnútra Ukrajiny bolo vyhlásené medzinárodné pátranie а prvý vicepremiér kryl mafiu

2020-02-23  (04:04)

 - Kto je kto v novej vláde Ukrajiny? Po hlave Ministerstva vnútra Ukrajiny bolo vyhlásené medzinárodné pátranie а prvý vicepremiér kryl mafiu

18.3.2014

 

Ukrajina ukázala celému svetu úžasné divadlo s krycím názvom „Z blata do paláca“. Revolúcia na majdane dostala do vládnych funkcií štátu ľudí, povesť ktorých je nielen pochybná  - ale poškvrnená. Je to prekvapivé, ale Európska únia a USA, ktorí sa vždy vyznačovali opatrnosťou a pragmatizmom  si to zdanlivo vôbec nevšímajú. Viac ako to, už sľubujú poskytnúť novej vláde Ukrajiny mnohomiliardové úvery. Komsomoľskaja pravda sa rozhodla poriadne si posvietiť na to, kto sú zač ľudia, ktorých rovno z majdanu poslali „pracovať“ do ukrajinského kabinetu ministrov.


Арсений Яценюк.

Arsenij Jaceňuk, premiér, patrí k tej zriedkavej kategórií ukrajinských politikov, ktorým je ťažké dokázať protizákonnú činnosť. Počas svojich školských rokov Jaceňuk zbieral známky, etikety zo zápalkových škatuliek  a… kompromitujúce materiály na spolužiakov, začo získal prezývku Pisiaj. Teraz je vďaka svoju výzoru viac známy pod prezývkou Králik.

Oponenti Jaceňukovi najčastejšie pripomínajú podpísané ním v roku 2004 nariadenie o  vydaní stabilizačného úveru o výške  10 miliónov dolárov USA banke Mrija, na čele ktorej stál rusofób Piotr Porošenko (v súčasnosti kandidát na prezidenta Ukrajiny). Podľa nariadenia súdu banka mala byť zlikvidovaná, ale Jaceňuk, ktorý vtedy zastával funkciu prvého zástupcu hlavy Národnej banky, šikovne pripravil banku  na predaj. Za čo, ako sa hovorí, bol štedro odmenený.

Všetky pokusy vrhnúť tieň na Jaceňuka spravidla končia pri jeho mladosti, kedy skúšal podnikať. Takto na začiatku 90-tých rokov Jaceňuk spolu  s kamarátmi obchodoval s automobilmi  na trhu. V januári roku 1998 prišiel pracovať do banky Avaľ, kde behom troch rokov dokázal prejsť cestu  od radového pracovníka banky až popodpredsedu predstavenstva. 

Jaceňuk je susedom Viktora Janukoviča v rezidencii Mežigorje, kde má usadlosť o výmere 300 m2.


Vladimir Grojsman, vicepremiér, minister pre otázky regionálneho rozvoja, stavebníctva a bývania.

Jeho dedko bol stúpencom  „červeného teroru“ vo Vinnici: „predával“ najbohatších obyvateľov mesta za  určitú odmenu. Samotný Grojsman bol  v roku  2006 zvolený za hlavu mesta Vinnice, potom sa stal starostom a držiteľom poľského Rádu za zásluhy. V skorej mladosti bol inštalatérom, ale už v 16 náhle stúpol až na post  obchodného riaditeľa malej spoločnosti OKO. A ešte o pár rokov sa stal obchodným riaditeľom vinnického trhu Junnosť, ktorý patril jeho otcovi. O nejaký čas na otca a syna Grojsmanovcov bolo zahájené  trestné stíhanie za  podvod v obzvlášť veľkom merítku (keď nechceli vrátiť veľkú pôžičku, iniciovali procedúru fiktívneho bankrotu trhu Junnosť). Potom však konanie bolo zastavené.

 

 

 

Виталий Ярема.

Vitalij Jarema, prvý vicepremiér, ukrajinský nacionalista. Od roku 1983 pracoval v milícii, kde sa dostal až do funkcie šéfa hlavného riaditeľstva ministerstva vnútorných vecí Ukrajiny v Kyjeve, ale v roku 2010 odišiel na vlastnú žiadosť potom ako Nikolaj Azarov bol menovaný za premiéra Ukrajiny.   Počas  90-tých rokov Jarema kryl podniky v oblasti obchodu. Hlavný  z nich bol podnik Mezokred (alkohol, oblečenie), kde ako šéf právneho oddelenia pracoval jeho príbuzný.

Časom sa v spoločnosti Mezokred nazhromaždilo  veľa žalôb za daňové úniky na milióny dolárov, ale vďaka patronátu Jaremu z toho firma vyšla len s jednou pokutou o výške  250 tisíc dolárov. Jaremovi pripisujú aj patronát biznisu etnickej mafie jezidov. Poslal pracovníkov milície strážiť obchod s nábytkom mafiánov. Milicionári zomreli počas prestrelky s konkurentmi majiteľa obchodu.

Jarema sa zaoberal politikou: v roku 2006 na kandidátke jušenkovskej Našej Ukrajiny bol zvolený za poslanca Kyjevskej mestskej rady. V roku 2012, už ako predstaviteľ Baťkivšiny Julie Tymošenkovej  bol zvolený za národného poslanca Ukrajiny, ale nedosiahol žiadny úspech. V deklarácii o majetku, príjmoch a výdavkoch Jarema uviedol iba skromný byt o výmere 100 m2, zabudnúc na ešte jeden byt o hodnote 975 tisíc dolárov, veľký dom na vidieku na pozemku  0,75 hektára a automobily Mercedes, Toyota a BMW.


Igor Teňuch, plniaci povinnosti ministra obrany. Admirál, zúčastňoval sa na zakladaní  ozbrojených síl Ukrajiny, absolvoval vysokú školu zahraničných jazykov ministerstva obrany USA, zúčastňoval sa na „oranžovej revolúcii“, člen strany Sloboda. Náruživý odporca prítomnosti ruskej čiernomorskej flotily na Kryme. Experti Medzinárodnej organizácie pre pozorovanie volieb CIS-EMO (Commonwealth of the Independent States - Election Monitoring Organization) považujú Teňucha za predstaviteľa „strany vojny“.


Stepan Kubiv, hlava Národnej banky, kolega  Arsenija Jaceňuka z  Frontu Zmin, v minulosti člen KSSZ.

Počas euromajdanu Kubiv mal na starosti krabicu, do ktorej Kyjevčania nosili peniaze na financovanie  majdanu. Zrejme nosili dobre, veď práve za túto zásluhu Kubiv dostal funkciu hlavy národnej banky. Vďaka jeho „profesionalizmu“ v oblasti financií bol zaznamenaný rekordný kurz hrivny - 11,4  za dolár  (oproti 8,1 za Janukoviča).


Alexander Syč, vicepremiér, jeden z ideológov ukrajinského nacionalizmu, má na konte  viac ako  40 vedeckých a 150 publicistických článkov, heroizujúcich Banderu, Šucheviča a vojakov  UNA-UNSO.  Na pozícii predsedu Ivano-Frankovskej oblastnej rady, Syč dlžil miestnym roľníkom 15 tisíc hrivien. Teraz už zrejme bude môcť zaplatiť svoje dlhy. Syč taktiež stihol pracovať ako zástupca hlavy mesta a hlava skautskej organizácie Plast, ktorá sa prezentovala ako národno-patriotická. Nová vláda Ukrajiny  sa chystá formovať z radov „plastovcov“ všetky represívne orgány (vek skautov je do 35 rokov).


Арсен Аваков.

Arsen Avakov (Avakian), minister vnútorných vecí, vo februári 2008, keď bol guvernérom Charkovšiny, sa ocitol na  67. mieste na zozname 130 najbohatších Ukrajincov  (majetok 385 miliónov dolárov).  V roku  2012, keď Avakov už nebol na štátnej službe a žil v Taliansku, ukrajinská prokuratúra ho trestne stíhala za nezákonné odovzdanie do súkromného vlastníctva  55 hektárov štátnej pôdy o hodnote viac ako 5,5 miliónov hrivien. Po Avakovovi bolo vyhlásené medzinárodné pátranie v Interpole, zatkli ho, ale potom  jeho vydanie na Ukrajinu  ktovie prečo nevyšlo. Pravda Avakova to stálo dosť, jeho majetok sa zmenšil  viac ako štvornásobne. Neskôr sa stal poslancom Baťkivšiny. Vo funkcii hlavy ministerstva vnútorných vecí rozpustil Berkut a sľúbil, že pustí radikálnych ukrajinských nacionalistov do vedenia ministerstva vnútorných vecí.

 

 

 

 

 

K téme:


Čím sa ešte preslávili „ministri-víťazi“? 

✔ Minister kultúry  Jevgenij Niščuk – herec, daboval niektoré hollywoodske filmy, píše diplomovú prácu o Tarasovi Ševčenkovi. Post získal zato, že viedol mítingy na majdane.

✔ Nový minister športu  Dmitrij Bulatov dokonca aj svojich stúpencov rozosmial príbehom o tom, ako ho údajne mučili  v lese ukrajinskí Rusi. Samotný Bulatov namiesto mučenia bol s kamarátmi v saune.

✔ Hlava ministerstva financií Alexander Šlapak sa hoci stal už v roku 2008 zaslúženým ekonómom Ukrajiny, ale kandidátsku dizertáciu z ekonomiky obhájil iba minulý rok.

✔Minister ekológie Andrej Mochnik, ak máme veriť jeho oficiálnemu životopisu, utrpel v dôsledku černobyľskej havárie  (keďže do veku 14 rokov žil  v Pripjati), ale ekologické vzdelanie nemá. To donútilo expertov z N8rodnéhov ekologického centra Ukrajiny označiť jeho menovanie za amatérizmus.Po lídrovi Pravého sektoru Jarošovi bolo vyhlásené medzinárodné pátranie.

Tomuto členovi opozície bolo v neprítomnosti preložené obvinenie z verejného podnecovania k teroristickej a extrémistickej činnosti.

Rusko vyhlásilo medzinárodné pátranie po lídrovi ukrajinskej organizácie Pravý sektor Dmitrijovi Jarošovi, proti ktorému  bolo zahájené trestné konanie pre podnecovanie k terorizmu. Bol obvinený  z verejného podnecovania k teroristickej a extrémistickej činnosti. O tom v stredu 5. marca 2014 informoval oficiálny zástupca Vyšetrovacej komisie Ruska Vladimir Markin.

 Zdroj: kp.ru

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |