Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kto je kto na Euromajdane - chelemendik.sk

 

Kto je kto na Euromajdane

2019-11-25  (02:51)

 - Kto je kto na Euromajdane

30.1.2014

Xénia Fokinová


Dnes koná v Kyjeve množstvo malých napoly ilegálnych bojových radikálnych organizácií, každá z ktorých prenasleduje svoje ciele, ale koordinuje pritom konanie cez sociálne siete s organizátormi Euromajdanu. Mnohí členovia týchto bánd sú profesionálni špeciálne vycvičení ozbrojenci.

Koncom roka 2013 sa zjavilo združenie nacionalistických organizácií Pravý sektor, ktorý vystúpil proti špeciálnym jednotkám 30. novembra a zaútočil 1. decembra 2013 na administráciu prezidenta. Pred Majdanom boli tieto nacionalistické organizácie orientované na lokálny elektorát a niektoré boli dokonca zastúpené v mestských a oblastných úradoch západoukrajinských oblastí. Majdan im poskytol šancu elektorát rozšíriť.

Politológ Vladimír Kornilov sa domnieva, že väčšina z nich je spojená s ultra- nacionalistickou stranou Sloboda:

- Euromajdan pozostáva z predstaviteľov celého radu malých organizácií, ktoré boli prv zjednotené do takzvaného Sociálno-nacionalistického zhromaždenia. Sú tesne prepojené s dnešnou parlamentnou stranou Sloboda, ktorá sa dlho oficiálne nazývala ako Sociálno-nacionalistická strana Ukrajiny.

Podľa experta je teraz na radikálnom poli Ukrajiny najviac viditeľná nacionalistická organizácia Patriot Ukrajiny – bojové krídlo strany Sloboda. Počas Juščenka bola štátne podporovaná, veľmi dobre financovaná a jej ozbrojenci boli vycvičení v rôznych regiónoch Ukrajiny a dobre vybavení:

- Patriot Ukrajiny má ako organizácia v tejto aliancii najviac štruktúr – oficiálne bola bojovým krídlom strany Sloboda. Sú údaje, že bezpečnostná služba Ukrajiny mala s Patriotom Ukrajiny kontrakty. Vidieť to z toho, ako bol vybavený.

Patriot Ukrajiny je rozvetvená sieť. Najviac prekvapujúce je, že jej ústredie sa nachádza v Charkove, to znamená na východe Ukrajiny – v meste, kde hovoria po rusky. A veľmi mnohí sa divia, že ultra-nacistická ukrajinská organizácia pozostáva prevažne z po rusky hovoriacich ukrajinských nacionalistov.

Vladimír Kornilov hovorí, že podobné zoskupenia často financuje biznis:

- Za mnohými podobnými organizáciami stoja často podnikatelia, ktorým je treba zabezpečiť „riderské“ obsadenie – veľmi populárne vedenie biznisu na Ukrajine. Jednorázovo ich prenajímajú na silové akcie – buď proti milícii, alebo konkurentom.

V súvislosti so zabitím v Kyjeve milicionára vznikol veľký ohlas vôkol takzvanej Ukrajinskej povstaleckej armády /UPA/, ktorá prevzala zodpovednosť za tento zločin. Avšak zatiaľ nie je jasné, či je tomu tak v skutočnosti. V stredu bol zastrelený ešte jeden príslušník milície.

Zdroj: ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |