Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Krymčania sa rozhodli - za pripojenie Krymu k Rusku hlasovalo skoro 96 percent jeho obyvateľov. - chelemendik.sk

 

Krymčania sa rozhodli - za pripojenie Krymu k Rusku hlasovalo skoro 96 percent jeho obyvateľov.

2020-02-23  (04:04)

 - Krymčania sa rozhodli - za pripojenie Krymu k Rusku hlasovalo skoro 96 percent jeho obyvateľov.

17.3.2014

Za pripojenie Krymu k Rusku hlasovalo skoro 96 percent jeho obyvateľov. Informoval o tom predseda komisie Najvyššej Rady Krymu pre usporiadanie referenda Michail Malyšev. Sú to predbežné údaje.

Proti sa vyslovilo 3,2% hlasujúcich. O niečo viac než 1% hlasovacích lístkov bolo uznaných za neplatné. Presnejšie čísla budú známe do 12 hodiny miestneho času. Oficiálne výsledky vyhlásia o niekoľko dní. Vladimír Putin v telefonickom rozhovore s Barakom Obamom zdôraznil, že usporiadanie referenda úplne zodpovedalo normám medzinárodného práva a Stanovám OSN a zohľadnilo aj známy kosovský precedens.

Na krymskom referende sa posudzovali dve otázky: „Ste za pripojenie Krymu k Rusku na právach subjektu Ruskej federácie?“ a „Ste za obnovenie platnosti Ústavy Krymskej republiky z roka 1992 a za štatút Krymu ako súčasti Ukrajiny?“ Voličská účasť činila do 20 hodiny miestneho času skoro 81 a pol percent, informoval Michail Malyšev. Je to rekord aktívnosti voličov. Podľa slov hlavy komisie pre usporiadanie referenda svoj názor vyslovilo vyše 1 milióna a štvrť osôb. Spolu so Sevastopolom ich bolo viac – 1 milión 724 500 tisíc ľudí, dodal predseda komisie. V percentách je to vyše 82,5 percent. Ako podotkol Michail Malyšev, tieto čísla sa fakticky nezmenia:

- Nepostúpili žiadne sťažnosti a to tak na okrskové, ako ani na územné komisie pre referendum. Chcem všetkých informovať, že krymské referendum sa uskutočnilo.

Medzinárodní pozorovatelia na referende o štatúte Krymu taktiež potvrdili, že narušenia neboli. Pozorovatelia zdôraznili vysokú účasť na miestach, kde žijú krymskí Tatári a nazvali ich účasť na hlasovaní veľmi dôležitým faktom. Vyhlásila to hlava delegácie poľského sejmu Mateusz Piskorski. Krymčania majú podľa neho úplné právo na sebaurčenie:

- Ukrajina ako štát fakticky prepadla. Nie je schopná zabezpečiť občianske práva. Preto bolo aj rozhodnuté organizovať referendum, na ktorom majú občania právo na určenie svojej vlastnej budúcnosti. Domnievam sa, že toto referendum by mal mať určité právne následky.

Referendum na Kryme úplne zodpovedalo normám medzinárodného práva. Prezident Ruska Vladimír Putin to zdôraznil v telefonickom rozhovore s prezidentom USA Barackom Obamom. Vladimír Putin podčiarkol taktiež, že krymské referendum zodpovedalo aj normám Stanov OSN. Hlasovanie okrem toho zohľadnilo medziiným aj známy kosovský precedens. Obyvateľom polostrova garantovali pritom možnosť slobodného prejavu vôle a sebaurčenia.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_03_17/Krymcania-sa-rozhodli-3475/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |