Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kronika eskalácie vojenskej konfrontácie Kyjeva v Donbase a zhoršujúcej sa humanitárnej situácie na juhovýchode Ukrajiny (27. január 2015 – 3. február 2015) - chelemendik.sk

 

Kronika eskalácie vojenskej konfrontácie Kyjeva v Donbase a zhoršujúcej sa humanitárnej situácie na juhovýchode Ukrajiny (27. január 2015 – 3. február 2015)

2020-05-30  (17:08)

 - Kronika eskalácie vojenskej konfrontácie Kyjeva v Donbase a zhoršujúcej sa humanitárnej situácie na juhovýchode Ukrajiny (27.  január 2015 – 3. február 2015)


27. januára – jeden človek  bol zranený pri ostreľovaní ukrajinskými bezpečnostnými silami Kyjevského obvodu Donecka. Črepiny z granátu zasiahli a poškodili dva autobusy a linkový taxík, vodič ktorého utrpel zranenia.

27. januára - pozorovatelia konštatovali, že počas ostreľovania bolo zranených 57. osôb. Zaznamenalo sa ostreľovanie Donecka z raketometných systémov Grad a Hurikán. Na území DĽR zahynuli štyria a zranení boli deviati miestni obyvatelia. Strieľalo sa  na Kyjevskú, Kujbyševskú a Petrovskú mestské časti Donecka, mestá Gorlovka a Jenakijevo.

28. januára - v meste Gorlovka za obeť delostreleckej paľby padlo šesť ľudí, z toho dve deti. Do paľby sa tiež dostali obce Debaľcevo, Avdijevka a Vasiljevka.

28. januára - paľbe kyjevských bezpečnostných síl z raketometného delostreleckého samohybného systému Smerč  na území samozvanej Luhanskej ľudovej republiky podľahlo 12 ľudí, viac ako 100 osôb bolo zranených. Ďalší človek bol zabitý pri paľbe z RS30 na Lugansk.

28. januára - pri ostreľovaní kyjevskými bezpečnostnými silami obývaných území DĽR počas 24. hodín zahynuli štyria a zranení boli 9. civilisti.

28. januára - ukrajinské bezpečnostné sily ostreľovali z mínometov  sídlisko Azotný v Donecku. Bola zranená jedna osoba.

28. januára - misia OBSE oznámila o smrti 29. civilistov pri ostreľovaní územia Luhanskej a Doneckej ľudových republík v období od 23. do 27. januára. Pozorovatelia uviedli, že pri ostreľovaní bolo zranených 57. osôb. Bolo zaznamenané ostreľovanie Donecka z delostreleckých raketometných systémov  Grad a Hurikán. Na území DĽR zahynuli štyria a zranenia utrpeli deviati miestni obyvatelia. Do paľby sa dostali Kyjevská, Kujbyševská a Petrovská mestské časti Donecka, mestá Gorlovka a Jenakijevo.

29. januára  - traja civilisti zahynuli pri ostreľovaní ukrajinskými bezpečnostnými silami mestskej časti Kyjevská mesta Donecka.

29. januára – v dôsledku ostreľovania ukrajinskými bezpečnostnými silami obcí na území DĽR za 24. hodín zahynuli 11. civilisti a 27. boli zranení.  Najväčší počet obetí bol v Donecku – sedem mŕtvych a 20 zranených, a v Gorlovke -  štyria mŕtvi a šesť zranených. Za deň bolo zaznamenaných 59. delostreleckých útokov na mestá a obce DĽR.

29. januára - na jednom z ukrajinských televíznych kanálov ľudový poslanec z frakcie Radikálna strana D.Liňko pripustil, že ich „stratégiou je – spálenie Moskvy“. Navyše, tento kolega O.Ljaško v Radikálnej strane vyhlásil, že ani civilní obyvatelia Donbasu by sa nemali považovať za Ukrajincov.

30. januára – paľba ukrajinských bezpečnostných síl na Dom kultúry Kujbyševa v Donecku, kde v tom čase rozdávali humanitárnu pomoc, usmrtila piatich ľudí a troch zranila. V rovnaký deň v Donecku sa dostal do paľby linkový trolejbus č. 14, zahynulo ešte 5 ľudí. Strely zasiahli policajnú stanicu v Kujbyševskom obvode a družstevné garáže.

31. januára – ukrajinská armáda delostrelecky ostrieľala mesto Gorlovka v Doneckej oblasti. V dôsledku časť mesta zostala bez prúdu.

31. januára –podriadení Kyjevu siloviki v noci 21. krát  ostreľovali územie vyhlásenej DĽR a pozície  príslušníkov domobrany, v dôsledku čoho zahynuli 2. ľudia a 7. boli zranení.

1.februára – v obci Debaľcevo sa dostal do paľby autobus, ktorý odvážal ľudí z bojovej zóny. Obeťami sa stali 9. ľudia.

1. februára – zatiaľ, čo sa Kyjev snaží presvedčiť svet, že na Ukrajine nacizmus nie je, na internete sa objavujú dôkazy o opaku: fotografia s portrétom Hitlera patriaca príslušníkom  trestného práporu „Azov". Taktiež sú tam zábery z divokých tancovačiek týchto príslušníkov sprevádzaných agresívnou hudbou a  predvádzaním nacistického pozdravu.  

1.februára – ďalší sústredený útok ukrajinského delostrelectva na Doneck. Zo strany obce Volnovacha mesto ostreľovali z raketových systémov Grad a Hurikán. Strely zasiahli Kyjevskú, Kujbyševskú a Petrovskú mestské časti Donecka.

1.februára – príslušníci ukrajinskej armády ostreľovali z raketometných systémov mesto Brjanka, utrpel jeden civilista.

2.februára – úrady USA oznámili o možnosti preskúmania návrhu na dodávky zbraní pre Ukrajinu. Táto správa bola uverejnená v elektronickej verzii novín "The New York Times." Podľa nej, k rozhodnutiu o poskytnutí smrtiacej vojenskej pomoci Ukrajine sa prikláňajú veliteľ ozbrojených síl USA a NATO v Európe generál F.Bridlav a mnohí ďalší členovia Obamovej administratívy a Pentagónu.

2.februára - ukrajinské delostrelectvo zaútočilo na Doneck. Zomierajú civilisti, strely zasahujú obytné domy, zničili školu, spôsobili požiare najväčšieho strojárskeho závodu v regióne.

2.februára – situácia na Luhanskom smere, ako aj v Donecku, sa vyostruje.  Ukrajinská armáda sa snaží preraziť do mesta za každú cenu.

2. februára - podľa materiálov novinárskeho šetrenia na východe Ukrajiny bojujú žoldnieri zo Švédska, Poľska, Veľkej Británie a Talianska, ktorí sú stúpencami extrémnych pravicových názorov. Ako vyhlásil vodca poľskej radikálnej organizácie "Phalanx" B.Beker, v tzv. dobrovoľníckych práporoch je veľa Poliakov, ktorí prichádzajú na Ukrajinu ako súkromné osoby. Popritom B.Beker poznamenal, že poľské orgány oficiálne nepotvrdia účasť svojich občanov v bojoch.

2.februára - zástupca veliteľa zboru ministerstva obrany vyhlásenej Doneckej ľudovej republiky E.Basurin oznámil, že počas predchádzajúceho dňa sa obeťami ukrajinského ostreľovania stali 11. civilní obyvateľia DĽR, zranené boli 42. osoby.

3. február – medzinárodná organizácia ochrany ľudských práv Human Rights Watch vyhlásila, že ukrajinská armáda má podiel na vražde civilného obyvateľstva Donbasu. Jedná sa o nezávislé šetrenie pozorovateľov HRW prípadu útoku na trolejbus a zastávku verejnej dopravy na sídlisku Bosse v Donecku 22. januára.

3.januára -  misia OBSE na Ukrajine v špeciálnej situačnej správe o výsledkoch inšpekcie postihnutých oblastí Luhanska, kde zahynuli civilisti, potvrdila, že boli ostreľovaní a zasiahnutí kazetovými strelami kalibru 300 mm smerom zo severozápadu.

Zdroj:
Velvyslanectvo Ruskej federacie
v Slovenskej republike


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |