Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kresťanská mafia v USA - chelemendik.sk

 

Kresťanská mafia v USA

2020-07-12  (14:32)

 - Kresťanská mafia v USA

Marina Portnaja, korešpondentka RT:

Vo svojej novej knihe môj dnešný hosť píše o skupine ľudí, ktorá sa označuje ako „kresťanská mafia“. Dnes je tu som mnou Jeff Sharlet, autor knihy „Rodina: fundamentalizmus  v centre americkej moci“. Okrem toho, Jeff Sharlet je aj autorom článkov  v Harpers a Rolling Stone.

Jeff Sharlet:
Som rád, že som tu. Ďakujem za pozvanie.

-  Ak som to správne pochopila, aby ste mohli napísať svoju knihu, museli ste dlho skúmať a pozorovať fenomén religióznej sily, ktorá v Spojených štátoch existuje a je prítomná v geopolitike. Čo ste sa dozvedeli?

-Reč je o najstaršej a pravdepodobne najsilnejšej právno-náboženskej organizácii v Spojených štátoch. Nie je taká, akú si možno predstaviť. 

Ľudia na celom svete majú v hlave predstavu o amerických pravicových kresťanoch. Predstavujú si chlapíka, ktorý búcha bibliou po katedre a predpovedá horúce peklo. Toto nie je o nich.

Skupina vznikla v tridsiatych rokoch a vyhýba sa publicite. Označuje sa za kresťanskú mafiu. Lídri tejto skupiny tvrdia, že čím neviditeľnejšia je organizácia, tým bude mať väčšiu moc.

Čo je ešte zvláštnejšie – je to podstata tohto vplyvu. Vychádza z myšlienky, čo oni nazývajú biblický kapitalizmus – myšlienky o kapitalizme bez štátneho zasahovania, o fundamentalizme voľného trhu. Súčasne je tu prítomná expanzívna myšlienka americkej moci, ktorá propaguje aktívnu úlohu USA v medzinárodných záležitostiach.

- Kto patrí do tejto „rodiny“? Zákonodarcovia, náboženskí lídri, biznismeni?

-  Elita.  Všetci vyššie uvedení. Zákonodarcovia, vojenskí pracovníci, zahraniční lídri.  Skupina vznikla na základe myšlienky o tom, že Pán im ukázal nový objav. Vraj im povedal, že v priebehu dvetisíc rokov kresťanstvo robilo zlý výklad Biblie, keď sa sústreďovalo na chudobných a nemohúcich. Podstata je v tom, že Pán z nich chce urobiť misionárov pre mocných tohto sveta a v ich mene. Pán bude pracovať pre blaho týchto ľudí. Viedlo to k tomu, že začali kultivovať lídrov. Dnes sú niektorí z nich kongresmani. Celkovo ide o veľmi dlhý zoznam. Nájdu sa na ňom biznismeni, ktorí finančne skupinu podporujú . Ich činnosť sa šíri aj do zahraničia, kde kultivujú lídrov zahraničných štátov. Je to dosť globálna organizácia.

-  Počas vášho výskumu sa ukázalo, že „rodina“ je priamo prepojená s novým zákonom v Ugande. Navrhuje trest smrti pre homosexuálov.

-  Dlhý čas Uganda predstavovala niečo ako amerického správcu v tomto regióne, pričom tieto vzťahy boli nadviazané prostredníctvom „rodiny“. Začalo sa to v roku 1986, keď sa k moci dostal diktátor. Príslušníci rodiny, vrátane Charleyho Grassleyho, mali naňho vplyv, pretože chceli odvrátiť sovietsky vplyv. Chceli, aby diktátor bol pod americkým vplyvom, začali mu dávať peniaze. Stával sa čoraz viac pravicový, začal vyvíjať tlak na médiá, posielať do väzenia politických oponentov, začal vystavovať svoju krajinu vplyvu kresťanskej pravice v americkom štýle.

Exportovali sme do Ugandy našu verziu kultúrnej vojny a režim sa zmenil na akúsi frankesteinovskú obludu. Dôležité je pochopiť, že Američania, ktorí sú s tým spojení, nechcú, aby homosexuálov trestali smrťou. Pritom však oni sami dali moc ugandským politikom, ktorí sú členmi „rodiny“, koho diktátor Museveni označil za „kľúčových ľudí“ pre Afriku.
Títo ľudia prevzali americkú ideu kultúrnej vojny, prevzali myšlienku o homosexualite za hlavnú a priviedli ju do extrému. Teraz predložili projekt zákona, ktorý navrhuje trest smrti za homosexualitu a väzenie iba za to, že máš nejaký vzťah k týmto ľuďom. Teda môžeš sa dostať do väzenia, ak máš príbuzného, alebo priateľa homosexuála a neoznámil si to úradom.

Dobrou správou je, že po medzinárodnom tlaku sa od    myšlienky trestu smrti dištancovali, ale reč je stále o väzení na desiatky rokov pre ľudí za to, že sú homosexuáli.

-  Prečo to americké úrady, lídri a elita potrebujú?

- Aby si všetci uvedomili, že existuje veľmi veľa vecí, ktoré kresťanská pravica chce tu, v Spojených štátoch realizovať. Zákony proti homosexuálom, proti potratom. Navyše, netreba zabúdať ani na to, že sledujú aj svoje ekonomické ciele.

Krajina je však veľká a nedá sa len tak ľahko vyhrať. Ale v nejakej malej krajine, napríklad v Ugande alebo Somálsku, môžu mať veľký vplyv. Môžu teda využiť tieto krajiny ako pokusné myši, môžu tam odskúšať svoje  náboženské idey v praxi, zavádzať tam také zákony, aké nemôžu doma.

Myšlienka spočíva v tom (a oni sa ňou netaja), že ak sa dá uskutočniť tzv. „renesancia“ v Ázii a Afrike, dokonca aj v Európe, potom sa môže zariadiť po svojom celé okolie amerického impéria a jedného pekného dňa sa pozrú okolo seba a povedia – „pozrite, celý svet sa rozhodol, že takto to bude ďalej.“ Teda práca sa robí zvonku.
Je to ten istý model, aký kresťanská pravica praktizovala pri svojom zrode ako politickej sily, koncom sedemdesiatych rokov v USA, kedy všetkých doslova zaskočili. Všetci sa pýtali, kto sú títo chlapíci, čo to urobili, prečo ich nezastavili?
 Začínali z malých pozícií, nikto sa nezaujímal o nejaké školské, či mestské rady, viete, to sú také voľby, na ktoré nikto ani nejde.  Jednoducho si tam dosadíte svojho kandidáta a pomaličky-potichúčky začínate budovať systém. Nikto si nič nevšimol a oni mali k dispozícii neuveriteľné elektorálne mašinérie, ktoré vybudovali, sústrediac svoju pozornosť na práci na „mieste“.

-  A oni zdôvodňujú svoju činnosť tým, že to Pán ich oslovil?

-  Áno. Napríklad senátor Brownback, krajne pravicový americký senátor, spolu s druhým členom „rodiny“ senátorom Joeom Pittsom, navrhli projekt pod názvom Hodvábna cesta. Chcú vliať americké peniaze do republík strednej Ázie. Tvrdia pritom, že Pán im tieto myšlienky vložil do sŕdc. Čo je však  zaujímavé, v skutočnosti Bibliu nečítajú. Jednoducho sa zíde skupina kongresmanov, vplyvných mužov a nikto nehovorí, že je vybraný Bohom, že Pán povedal konkrétne jemu, čo má robiť, veď treba sa tváriť skromne.
A tu zrazu niekto hovorí – viete, senátor Sam, zdá sa, že som dostal vnuknutie od Ježiša, myslím, že Ježiš mi vložil do srdca, že máte ísť do Strednej Ázie a ak to náhodou vyjde, vraj to bude finančne výhodné a bude to znamenať, že plán pochádza od Pána! Ak zbohatnete, iba to potvrdí fakt, že Pán požehnal tento projekt.

- Spomenuli ste Brownbacka, senátora štátu Kansas. To, že má snahu posilniť  americký vplyv v Strednej Ázii.  O čo konkrétne usiluje?

-  Predstava, že ak sa budú vkladať americké doláre do týchto krajín a režimov, dokážeme poraziť radikálny islam, je sporná. Berúc do úvahy fakt, že radikálny islam je sklamaný americkým vplyvom v týchto krajinách. Ja taká predstava, že bude porazený radikálny islam a otvorí tieto štáty pre americké investície.
Za americkým dolárom nasleduje americké hlásanie, veria v to, že ich verzia kresťanstva a kapitalizmu navzájom veľmi súvisia. Že ak sa začne robiť biznis v americkom štýle, veľmi rýchlo začneš veriť v Boha v americkom štýle. Myslím, že veľkou túžbou Brownbacka a Pittsa je veľké obrátenie islamských krajín. V tom spočíva ich metóda obrátenia radikálnych moslimov na svoju vieru.

-  Do akej miery je vplyvná „rodina“ vnútri Spojených štátov?

-  Hovorí sa, že sú čoraz vplyvnejší. Zaujímavé je to, ako uskutočňujú svoj vplyv. Nehovoria ľuďom, ako  majú voliť, nepredkladajú zákony, ale budujú spojenia, vnútri ktorých rastie činnosť.
Iba nedávno sa hovorilo o iniciatíve v americkej politike, tzv. návrh Stupak-Pitts. Ide o „revolúciu“, týkajúcu sa práv na potrat a navrhol ho kongresman Bart Stupak z Michiganu. Tento muž žije v dome, ktorý mu platí „rodina“.
Spojil s iným kongresmanom  Joeom Pittsom a pretláčali tento projekt. Prakticky sa stal hlavnou prekážkou pre reformu zdravotníctva, ktorú Amerika tak veľmi potrebuje. Rovnaký projekt sa Stupak-Pitts pokúšali pred niekoľkými rokmi uplatniť  v zahraničí. Spojené štáty dajú toľko peňazí rozvojovým krajinám a títo dvaja využívajú peniaze ako obušok, aby prinútili krajiny zmeniť ich politiku v súvislosti s potratmi. Čiže tento projekt sa rodil ešte v Ugande v rokoch 2002-2003. A teraz preniesli túto politiku do USA. A takýchto príkladov existuje viacero.
Hovoríme však stále o veciach, ktoré sú znepokojujúce. Pre spravodlivosť však treba uviesť aj to, že robia aj pozitívne veci. Napríklad pomáhajú útulkom, venujú sa charitatívnej činnosti po celom svete. Podľa ich slov sa snažia vybudovať „mosty zmierenia“.

-   Majú vždy nejaký tajný motív?

- Viete, „rodina“ hovorí: pracujeme s mocou, kde sa dá, a budujeme novú moc, kde sa nedá.

Zdroj: Russia today

 

 

PRAVDA O NAŠEJ BUDÚCNOSTI

2010-01-22  (18:44)

 - PRAVDA O NAŠEJ BUDÚCNOSTI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informačný servis chelemendik.sk - PRAVDA O NAŠEJ BUDÚCNOSTIDobrý deň!

Volám sa Sergej Chelemendik.
Som ruský spisovateľ, politický analytik, autor a vydavateľ mnohých kníh, článkov a videí.
Žijem na Slovensku od roku 1988.
V roku 2006 som sa stal poslancom slovenského parlamentu.

Ponúkam do Vašej pozornosti Informačný servis
chelemendik.sk - PRAVDA O NAŠEJ BUDÚCNOSTI.
Tento informačný servis je potrebný preto, lebo skorumpované slovenské média v záplave lží, pololží a manipulácie skrývajú pravdu o budúcnosti.
Robia to vedome, teda klamú za peniaze, ale ešte častejšie nevedome, pretože prúdy klamstiev, ktoré vytvárajú, zaplavujú predovšetkým ich samých.
Slovenské médiá vytvárajú ľudia, ktorí dobrovoľne oslepli a ich cieľom je urobiť slepými všetkých.

Portál
chelemendik.sk je pre statočných, pre tých, ktorí chcú poznať pravdu o budúcnosti, nech by bola akákoľvek trpká.

Ponúkame Vám možnosť pravidelne dostávať informácie o najdôležitejších správach nášho portálu. Čo je potrebné pre to urobiť?

Najkratšia cesta je zaregistrovať sa.

http://chelemendik.sk/REGISTRACIOU_ZISKATE_VELA_400621536.html
http://chelemendik.sk/O_vyhodach_registracie_na_chelemendiksk_663667565.html

Po tom, ako sa zaregistrujete, budete dostávať informačný servis portálu
chelemendik.sk - PRAVDA O NAŠEJ BUDÚCNOSTI automaticky.
Okrem toho získate prístup k iným servisom – napríklad k programu webcastingu, k programu Knihy za cenu vydavateľa, k web show Spravodlivosť.
Zaregistrovaní čitatelia pravidelne dostávajú od vydavateľstva Slovenský dom ako darček knihy, CD a DVD.
http://chelemendik.sk/REGISTRACIOU_ZISKATE_VELA_400621536.html.


V prípade, že sa nechcete zaregistrovať, môžete dostávať náš Informačný servis prostredníctvom našej databázy.

Preposlaním tohto mailu môžete upozorniť svojich priateľov a známych na existenciu takejto možnosti dostávať pravidelne dôležité informácie, ktoré nenájdete v bežných médiách.

Informačný servis portálu chelemendik.sk - PRAVDA O NAŠEJ BUDÚCNOSTI môže vyzerať takto:

 

 

Milí priatelia,

dovoľujme si Vás upozorniť na nové články na
chelemendik.skKresťanská mafia v USA - preklad do slovenčiny
http://chelemendik.sk/Krestanska_mafia_USA_621460768.html

Ohrozenia kresťanstva v súčasnej politickej situácii
http://chelemendik.sk/Ohrozenia_krestanstva_v_sucasnej_politickej_situacii_1058816139.html

List od čitateľa
http://chelemendik.sk/List_od_citatela__475719790.html

O finančnej kríze s humorom  (VIDEO, české titulky)
http://chelemendik.sk/O_financnej_krize_s_humorom_959540583.html

Sergej Chelemendik: Mediálna vojna proti Ficovi (po rusky)
http://chelemendik.sk/____356493048.html

Dôkazy o HAARP - video, slovenské titulky
http://chelemendik.sk/Dokazy_o_HAARP__SK_titulky_237870831.html

HAARP -  globálna hrozba?
http://chelemendik.sk/HAARP_globalna_hrozba_284007560.html


Ďakujeme všetkým Vám, ktorí šírite ďalej odkazy na naše články - či už mailom alebo na facebooku.


Ak si neželáte dostávať tieto informatívne maily, dajte nám vedieť. S pozdravom,

Sergej Chelemendik 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |