Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Krajiny BRICS sa bránia. Založia megafond - BUDE TO NOVY MENOVY ZVAZ - chelemendik.sk

 

Krajiny BRICS sa bránia. Založia megafond - BUDE TO NOVY MENOVY ZVAZ

2020-01-19  (06:19)

 - Krajiny BRICS sa bránia. Založia megafond -  BUDE TO NOVY MENOVY ZVAZ

 


Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika vytvoria fond v objeme 100 miliárd dolárov.

Krajiny zoskupenia známeho ako BRICS sa dohodli na založení fondu určeného na stabilizáciu mien poškodených plánmi americkej centrálnej banky zmierniť rozsah monetárnych stimulov. Uviedol to dnes v Petrohrade, kde sa začal summit krajín G20, ruský prezident Vladimir Putin. Informovala o tom agentúra Reuters.

Štáty skupiny BRICS, teda Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika, investujú do fondu na podporu mien celkovo 100 miliárd USD (75,75 miliardy eur). Pôvodne sa pritom počítalo s balíkom zhruba za 240 miliárd USD. Navyše, ako uviedli zástupcovia spomínaných krajín, ešte nejaký čas potrvá, než spomínaný fond začne reálne fungovať. Podľa štátneho tajomníka ruského ministerstva financií Sergeja Storčaka sa totiž ešte musia dotiahnuť viaceré technické detaily. "Politicky sú krajiny pripravené, technicky však ešte nie," povedal Storčak.

 

"Iniciatíva na vytvorenie rezervného fondu BRICS je vo finálnej fáze," oznámil Putin počas otvorenia schôdzky BRICS na okraj summitu G20. Najviac prispeje Čína, ktorá do fondu plánuje vložiť 41 miliárd USD. Brazília, India a Rusko prisľúbili poskytnutie 18 miliárd USD (každá z krajín) a Juhoafrická republika prispeje sumou 5 miliárd USD.

Rozvíjajúce sa ekonomiky v minulých rokoch vo veľkom ťažili z mimoriadne uvoľnenej menovej politiky americkej centrálnej banky Fed, ktorá s cieľom podporiť domácu ekonomiku realizovala rozsiahly program nákupu dlhopisov. Keďže ale ekonomika USA je na tom v poslednom období lepšie, Federálny rezervný systém (Fed) pred časom oznámil, že plánuje program nákupu dlhopisov postupne obmedziť.

Tieto plány spôsobili rýchly pokles kurzu mien viacerých rozvíjajúcich sa ekonomík, najmä Indie a Brazílie. V prípade Brazílie centrálna banka už oznámila intervenciu na podporu národnej meny v hodnote 60 miliárd USD. India zasa uvažuje o zvýšenom nákupe iránskej ropy, keďže Irán v dôsledku medzinárodných sankcií pre svoj jadrový program je ochotný v rámci obchodu s ropou akceptovať aj indickú menu.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |