Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kotleba chce byť županom v Banskej Bystrici - chelemendik.sk

 

Kotleba chce byť županom v Banskej Bystrici

2020-05-27  (14:17)

 - Kotleba chce byť županom v Banskej Bystrici

BANSKÁ BYSTRICA. Bývalý šéf Slovenskej pospolitosti Marián Kotleba presúva svoje aktivity do politiky. Podľa internetovej stránky pospolitosti kandiduje za župana Banskobystrického samosprávneho kraja. Informáciu nám potvrdil aj Kotleba.

O post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja chce okrem Kotlebu bojovať ďalších osem kandidátov. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca samosprávneho kraja Roman Lebeda s tým, že konkrétnejšie informácie nemá.

"Myslím, že medzi nimi nie je žiadna žena, ale neviem to na sto percent," uviedol Lebeda. Zapisovateľka krajskej volebnej komisie Jana Nová, vedúca kancelárie banskobystrického župana, dnes agentúre SITA napriek prísľubu informácie o počte kandidátov neposkytla a ani nezdvíha svoj telefón.

Medzi kandidátmi na župana by mali byť europoslanec Vladimír Maňka (Smer), poslanec Národnej rady aj banskobystrického župného zastupiteľstva Jozef Mikuš (SDKÚ) a Jozef Šimko (Hnutie za demokraciu), ktorí svoj zámer kandidovať verejne avizovali.

Maňka je kandidátom koalície strán Smer a HZDS a podporu mu vyjadrila aj koalícia strán Slobodné fórum, Demokratická strana a Agrárna strana vidieka. Mikuš je kandidátom koalície strán SDKÚ, KDH, Občianska konzervatívna strana (OKS), Konzervatívni demokrati Slovenska (KDS) a Sloboda a solidarita (SaS). Šimko je kandidátom koalície strán Hnutie za demokraciu a SNS.

Kotleba naháňa hlasy

„Áno, je to významný krok, že som sa rozhodol kandidovať za župana, ale treba si počkať, či ma zaregistruje volebná komisia," reagoval Kotleba. Bývalý šéf Slovenskej pospolitosti datuje svoje rozhodnutie kandidovať za župana od konfliktu s políciou v Šarišských Michaľanoch.

„Od Šarišských Michalian silneli hlasy, že ak chceme niečo s problémami urobiť, nemôžme len vykrikovať na uliciach, ale musíme vstúpiť do politiky. Problémy nie sú len na východe, ale aj na strednom Slovensku, preto chcem kandidovať," vyhlásil.

Ak Kotlebu volebná komisia zaregistruje, svoju kampaň sústredí na dva ťažiskové body. Odstránenie „ diskriminácie bielej menšiny" v južných a východných oblastiach stredu Slovenska a rozkrádanie „bielymi goliermi".

„Cigánsky problém je pre ľudí, ktorí sú ním postihnutí, ťažký, ale rozkrádanie pánmi v oblekoch a kravatách je oveľa väčší. Ak sa mi podarí vyhrať, chcem sa na to pozrieť," dodal.

Kotleba tvrdí, že má šance zvíťaziť. „Keby som si neveril, tak do toho nejdem. Nechodím do vopred prehratého boja."

Internetová stránka Slovenskej pospolitosti mobilizuje svojich priaznivcov. Predstavitelia pospolitosti vyzývajú, že sa boj za spravodlivosť musí preniesť z ulíc do politiky. Občanom banskobystrického kraja, „žijúcim v oblastiach s vysokou mierou cigánskej kriminality", ponúkajú „nádej na lepšie časy". Kotlebovu kandidatúru podpísalo 1527 oprávnených voličov.

Zdroj: bystrica.sme.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |