Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kórejský polostrov: čím sa skončí „vojna nervov“? - chelemendik.sk

 

Kórejský polostrov: čím sa skončí „vojna nervov“?

2019-12-01  (07:29)

 - Kórejský polostrov: čím sa skončí „vojna nervov“?

 

     

 

 

„Vojna nervov“ v Severovýchodnej Ázii naberá na obrátkach. Pchjonjang znovu vystríhal Soul, že vojna na Kórejskom polostrove sa môže začať kedykoľvek. A mocenskí predstavitelia Japonska už druhý krát omylom informovali o odpálení rakety KĽDR. Hlava výboru Štátnej Dumy RF pre medzinárodné otázky Alexej Puškov navrhol na tomto pozadí variant zoslabenia napätia vôkol KĽDR – telefonát prezidenta USA Baracka Obamu severokórejskému lídrovi Kim Čong-unovi.

Ak by Barack Obama zatelefonoval Kim Čong-unovi, aspoň trochu by si zaslúžil svoju Nobelovu cenu, domnieva sa Alexej Puškov. Je presvedčený, že Kim Čong-un je pripravený na zmiernenie konfliktu, ale tak, aby to vyzeralo dôstojne.

Pchjonjang ide k tomuto cieľu zatiaľ za pomoci vojenskej rétoriky. Vo štvrtok znovu varoval Soul – armáda KĽDR je plne schopná, ak to bude potrebné, raketovo zaútočiť na nepriateľa.

Napätiu vôkol KĽDR pridal druhý falošný poplach vyhlásený v Japonsku za posledné dva dni. Omylom tam zverejnili informáciu o odpálení balistickej rakety KĽDR. Reakcia japonských vojakov mohla plne vyprovokovať odvetné operácie Pchjonjangu. Expert ruského Ústavu ekonomiky Georgij Toloraja nevylučuje lokálny konflikt medzi Severom a Juhom Kórejského polostrova.

- Očakávam akési zrážky na hranici alebo v Žltom mori, alebo možno aj nejaké diverzné činy, ktoré privedú k lokálnemu konfliktu, no tento neprejde do rozsiahlej vojny.

Kríza vôkol KĽDR dozrela na pozadí americko-juhokórejských vojenských manévrov. V mnohom aj provokujú vojenskú rétoriku Pchjonjangu, domnieva sa expert ústavu orientalistiky Alexander Voroncov:

- U severanov sú určité obavy: sú to buď rutinové každoročné vojenské cvičenia, alebo príprava na reálne bojové operácie. Aby zabrániť najhoršiemu scenáru vysielajú hrozivé varovania – nezastrašíš nás a ak sa začne vojna, budeme bojovať do konca.

Hlavné verejné organizácie Južnej Kórey vyzvali predstaviteľov moci zahájiť urýchlené rokovania s KĽDR. Chce im pomôcť Asociácia štátov Juhovýchodnej Ázie. Indonézia vchádzajúca do ASEANu sa taktiež snaží pomôcť na svojom úrovni Pchjonjangu a Soulu, začať kontakty na zníženie napätia.

Vo Washingtone počítajú s tým, že Čína využije svoj veľký vplyv na KĽDR na východisko z krízy. Všimli si tam „rastúce obavy Pekingu ohľadne negatívneho efektu nerozumného správania Pchjonjangu“.

Ministri zahraničných vecí krajín G8 pohrozili medzitým Pchjonjangu v prípade nového odpálenia rakety, novými sankciami. Testovacie skúšky balistickej rakety stredného doeltu sa očakávajú pred 15. aprílom. V tento deň budú oslavovať v Severnej Kórei 101. výročie narodenia Kim Ir Sena – zakladateľa KĽDR.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |