Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kórejčania odídu kvôli facke - chelemendik.sk

 

Kórejčania odídu kvôli facke

2020-06-03  (09:54)

 - Kórejčania odídu kvôli facke

Kórejčania zvažujú pre facku odchod zo Slovenska!


Incident, pri ktorom dal zamestnanec firmy Yura Corporation Slovakia facku svojmu kórejskému šéfovi, bude mať asi oveľa väčšie následky, ako sa zdalo.

             Čítajte tu: Robotník vyfackal šéfa 

 

Zaucho spustilo lavínu. Kórejská firma zrejme nebude rozširovať výrobu, zvažuje pôsobenie na Slovensku a zahraniční potenciálni investori už nemajú taký záujem o príchod do mesta.

Pavol Kolesár (20) dal facku Seung Kil Parkovi podľa jeho slov preto, že zamestnanci museli pracovať v neznesiteľných podmienkach pod psychickým tlakom. Navyše sa mal k nim správať riaditeľ arogantne a nechcel sa s nimi rozprávať.
Primátor Hnúšte to považuje za nešťastné zlyhanie, ktoré poškodilo aj mesto . „Navrhli sme vedeniu firmy Yura priestor na rozšírenie výroby. Najskôr uviedli, že si to premyslia. Po tomto incidente to však odmietli. Dúfam, že keď sa táto situácia utrasie, zmenia názor. S ďalšími potenciálnymi investormi rokujeme permanentne,“ povedal Michal Bagačka, ktorý však pripustil, že tento incident má na ich rozhodovanie určitý vplyv.

Faktom však zostáva, že Yura Corporation, ktorá v pobočke v Hnúšti vyrába káblové zväzky do automobilov, zvažuje pôsobenie na Slovensku. Okrem hospodárskej krízy či zavedenia eura ich negatívne ovplyvnil aj nedávny incident. Potvrdil to aj riaditeľ Seung Kil Park.

Podľa neho môžu zákazníci prestať firme dôverovať a to, čo sa stalo, sa už nedá napraviť a zanechalo to vážne následky. „Aj kvôli tomuto incidentu naše rozšírenie na Slovensku už nie je možné. Musíme znova prerokovať celú stratégiu nášho pôsobenia na Slovensku,“ cituje riaditeľa web rimava.sk.

V okrese Rimavská Sobota je viac ako 30 % nezamestnanosť. Spoločnosť má pobočku nielen v Hlohovci, Hnúšti a Lednických Rovniach, ale aj v Rimavskej Sobote a v okrese patrí k najväčším zamestnávateľom. Vo firme pracuje približne 3 700 ľudí.

Zdroj:  Nový Čas


Páčil sa Vám tento článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na Facebooku! Share


chelemendik.sk


Ruské knihy
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |