Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Konské mäso namiesto bravčového: Francúzsko znepokojujú kontroly Rosseľchonadzoru v supermarkete Auchan - chelemendik.sk

 

Konské mäso namiesto bravčového: Francúzsko znepokojujú kontroly Rosseľchonadzoru v supermarkete Auchan

2019-06-26  (16:19)

 - Konské mäso  namiesto bravčového: Francúzsko znepokojujú kontroly Rosseľchonadzoru v supermarkete  Auchan

Veľvyslanectvo Francúzska poslalo list  do moskovského  Rosseľchonadzoru 

Moskva, 13. 8. 2015, REGNUM  

Veľvyslanectvo Francúzska v RF poslalo do moskovského  Rosseľchonadzoru (Ruská poľnohospodárska kontrola – pozn. prekl.)  list, v ktorom vyjadruje znepokojenie z kontrôl v sieti  hypermarketov Auchan. 13. augusta o tom v interview pre portál  m24.ru informoval šéf riaditeľstva  Rosseľchonadzoru   Moskvy, Moskovskej a Tulskej oblasti Jevgenij  Antonov. 

Podľa jeho slov, v  Rosseľchonadzore všetko chápu, ale robia si svoju prácu a Auchan si musí kvalitne odvádzať tú svoju. Antonov zdôraznil, že z času na čas sa robia prísne rozhodnutia, keď kontrolný orgán vidí „neporiadok“. Ale nerobíme kontroly preto, aby sme trestali, ale aby sme spravili poriadok. Musíme vysvetliť, v čom nie sú splnené normy a čo treba spraviť, aby situácia bola napravená,“ — vysvetlil úradník. 

V priebehu kontroly v obchodnom reťazci Auchan odborníci  z Rosseľchonadzoru objavili v bravčovom mletom mäse prímesy kuracieho, konského a hovädzieho mäsa. 

Pracovníci odobrali mäsový výrobok z predaja a uskutočnili jeho molekulárno-genetickú analýzu. Okrem deklarovaného bravčového,  mleté mäso obsahovalo DNA koňa, DNA sliepky a DNA hovädzieho dobytka. Odborníci  Rosseľchonadzoru v priebehu kontroly mäsovej produkcie  (meté mäso hovädzie, mleté mäso bravčové, lula-kebab)  v hypermarketoch Auchan — Sokoľniki, Auchan — Aviapark, Auchan — Marfino a Auchan — Rublevo v období od 14.  do 21. júla zistili,  že 89% produktov nezodpovedá ich faktickému zloženiu, čo svedčí o ich sfalšovaní. Zo 47  vzoriek mäsových výrobkov v  35 boli odhalené nezodpovedania požiadavkám Technických predpisov colnej únie pre mikrobiologické ukazovatele. Konkrétne, v mäsových výrobkoch obchodného reťazca boli objavené Listeria a E. coli.

Po kontrole  Rosseľchonadzor poslal  s.r.o. Auchan oznámenie o spísaní  protokolu o administratívnom priestupku: „Porušenie výrobcu, vykonávateľa alebo predavača technických predpisov. Rosseľchonadzor chce dostať vec na súd, aby obchodnému reťazcu bolo  zakázané vyrábať vlastné mäsové polotovary. 

Má zmysel podotknúť, že  Rosseľchonadzor naznačil, že sa chystá uskutočniť neplánované kontroly aj v iných obchodných reťazcoch. 


Zdroj: http://regnum.ru/news/economy/1951542.html 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |