Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Koniec epochy pokrytectva USA – Časť 3. - chelemendik.sk

 

Koniec epochy pokrytectva USA – Časť 3.

2020-05-30  (05:00)

 - Koniec epochy pokrytectva USA – Časť 3.

31.10.2013

 

Časť 1. nájdete TU:

Časť 2. nájdete TU:

 

Ako dôležité je byť vážny

Aby ste pochopili, k čomu všetkému to môže priviesť, pomyslite na následku Snowdenových  odhalení pre  americkú politiku v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Donedávna úradníci USA nediskutovali o útočnom potenciáli svojho štátu v kybernetickom priestore a robili hlavný dôraz na stratégie, ktoré mali krajinu chrániť pred zahraničnými útokmi. Zároveň neraz deklarovali, že dochádzalo k útokom čínskych hackerov,  podrobne rozprávajúc o hrozbách pre americké počítačové siete a potenciálnej ujme pre vzťahy medzi USA a Čínou.

Medzitým USA tajne  uskutočňovali svoj vlastný masívny útok na počítačové siete Číny —  a iných svojich protivníkov —  v priebehu už dosť dlhého času. Vláda USA tajne investovala miliardy dolárov do vývoja ako útočného, tak aj obranného potenciálu v kybernetickom priestore. (V skutočnosti, často sa útočný potenciál môže  ľahko premeniť na obranný a naopak, keďže programátori, ktorí dokážu vypracovať efektívnu ochranu pre vlastný systém, dobre vedia, ako sa dá nabúrať systém cudzí.) А  Snowden  potvrdil, že americkí vojaci hackli nielen počítače čínskych ozbrojených síl, ale aj počítačové systémy, patriace čínskym mobilným operátorom a najprestížnejšej univerzite tejto krajiny.

Aj napriek tomu, že mnohým expertom bolo známe, že americká vláda sa podieľala na hacknutí čínskych počítačových  systémov už pred uverejnením Snowdenových materiálov, Washingtonu sa darilo oficiálne všetko popierať. Disponujúc imunitou voči kritike, americkí úradníci sa zaoberali plánovaním rozsiahlej PR kampane, cieľom ktorej bolo donútiť  Čínu ukončiť svoju protiprávnu činnosť v kybernetickom priestore a ktorá predpokladala tie najrozličnejšie nástroje pôsobenia,  od vyhrážok až po  obvinenia čínskych hackerov. Čínska vláda, aj napriek tomu, že bola veľmi dobre informovaná o pokrytectve Američanov, sa rozhodla nevyhadzovať im to na oči, obávajúc sa, že by to malo za následok ďalšie zhoršenie vzťahov medzi krajinami.

Po Snowdenových odhaleniach však Číňania zmenili svoj názor. Čína tak nadobudla dobrý dôvod verejne vyjadriť svoje pobúrenie nad pokryteckosťou USA. Teraz Washington sotva bude sa urážať na Peking za to, že ten odsúdi správanie USA, ktoré je zdokladované oficiálnymi dokumentmi. V skutočnosti, Snowdenove odhalenia neponechali  Číne inú voľbu, ako verejne vyjadriť svoje pobúrenie nad činmi USA. Ak by Peking nepoukázal na dvojtvárosť  Washingtonu, jeho zdržanlivosť by sa dala interpretovať ako slabosť. Počas jednej tlačovej konferencie, ktorá sa konala po publikácií Snowdenových materiálov, zástupca Ministerstva národnej obrany Číny zdôraznil, že tento škandál „odhalil pravú tvár a pokrytecké správanie“ USA   v otázkach internetovej bezpečnosti.

Washington bol prichytený pri čine. Teraz sa môže pokúsiť, ako navrhoval bývalý  šéf kontrarozviedky USA Joel Brenner, spraviť deliacu čiaru medzi  pravdepodobne neprijateľnými činmi čínskych hackerov,  cieľom ktorých bola krádež komerčných tajomstiev a vlastnými celkom legitímnymi krokmi USA, ktorých cieľom bola ochrana národnej bezpečnosti.  Najpravdepodobnejšie  si však tieto deliaci čiary nikto ani nevšimne. Preto Washington musel zabudnúť na svoju verejnú  kampaň  proti čínskym hackerom.

Manningovej a Snowdenove odhalenia sa stali medzníkmi novej epochy: teraz vláda USA už nemôže vsadiť na to, že sa jej podarí  uschovať svoju tajnú činnosť v tajnosti.  V súčasnosti státisíce Američanov majú prístup k tajným materiálom, ktoré v prípade ich  odhalenia môžu dostať krajinu do mimoriadne nepríjemného postavenia. A ako potvrdzujú nedávne odhalenia,  počas epochy USB kľúčov a mobilov, vybavených kamerami, dokonca aj tie najprísnejšie zákony a tresty nedokážu zabrániť tajným informáciám v úniku. V dôsledku toho teraz Washington prežíva to, čo sa dá označiť za progresívny kolaps pokrytectva — prudké  zúženie priestoru pre manévrovanie medzi uvedenými priania krajiny a niekedy veľmi nevhodnými  spôsobmi,  ako dosiahnuť svoje ciele. Vláda USA, jej priatelia aj protivníci už nemôžu presvedčivo popierať existenciu odvrátenú  stranu americkej zahraničnej politiky a teraz budú musieť pozrieť sa jej do tváre.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |