Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Koncom apríla sa uskutočnia čínsko-ruské námorné manévre - chelemendik.sk

 

Koncom apríla sa uskutočnia čínsko-ruské námorné manévre

2020-05-26  (23:02)

 - Koncom apríla sa uskutočnia čínsko-ruské námorné manévreČím sa budú líšiť nadchádzajúce spoločné čínsko-ruské vojenské a námorné cvičenia od minulých? Aký politický a diplomatický význam  budú mať tieto cvičenia? Na tieto otázky reagoval odborník na medzinárodné problémy, vedúci čínskeho blogu blshe.com Ma Tsiao lin.
Čínsky expert je presvedčený, že budúce čínsko-ruské cvičenia budú iné tým, že sa zmení kód manévrov. Čína a Rusko po prvý raz uskutočnia cvičenie pod kódom Námorná spolupráca-2012, ktoré budú prvými spoločnými námornými manévrami  mimo SCO. Spoločné manévre sa začnú vo Vladivostoku, prebehnú v Japonskom, Východočínskom a Žltom mori a skončia sa v čínskom prístave Čching-tao
Po druhé, nadchádzajúce cvičenia budú rozsiahlejšie než minulé. Podľa šéfa kancelárie zahraničných vecí pri Ministerstve obrany Číny generála majora Tsian Lihoua, témou cvičení je spoločná obrana a garantované vojenské akcie na mori. Manévre budú mať štyri časti: Prípravu na akcie, nácvik praktických krokov, námorná prehliadka a výmena a skúmanie. Z čínskej strany bude zainteresovaných šestnásť lodí a dve ponorky. Na ruskej strane sa zúčastní sedem bojových lodí. Počas manévrov bude vytvorené centrum spoločného riadenia, kde čínsku stranu povedie zástupca veliteľa vojenskej a námornej flotily viceadmirál Din Ipin a ruskú stranu povedie zástupca šéfa hlavného štábu ruskej vojensko-námornej flotily kontradmirál Leonid Suchanov.
Ak sa v roku 2005 spoločné manévre Mierová misia uskutočnili v duchu antiterorizmu, terajšie sú zamerané najmä na posilnenie boja s pirátmi, terorizmom v Tichom oceáne a odpor vonkajších nepriateľov.
Ak hovoríme o význame spoločných čínsko-ruských vojensko-námorných manévrov Ma Tsiao lin si myslí, že budúce cvičenia sa kryjú so vzťahmi všestrannej strategickej spolupráce a partnerstva, ktoré sú medzi Čínou a Ruskom nastolené. Osobitné bilaterálne vzťahy sa opätovne pozitívne potvrdili a zamerali sa na vojenskú oblasť. Obidve strany spoločnými vojenskými cvičeniami zvýšia schopnosti a pripravenosť čeliť novým výzvam na mori.
Okrem toho tieto vojenské cvičenia budú znamenať osobitnú strategickú spoluprácu na pozadí meniacich sa udalostí v západnej Ázii a Severnej Afrike a podmienkach sýrskej krízy. Konkrétne, po tom, ako Čína a Rusko dvakrát oddialili projekt rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN o Sýrii, tieto cvičenia ešte viac budú svedčiť o súvislosti s udalosťami, ktoré sa vo svete udiali.
Ma Tsiao lin zdôraznil, že s presunutím strategického centra Američanov na východ, zosilnením spolupráca Spojených štátov s ATR, zasahovaním Washingtonu do otázok Juhočínskeho mora, ohrozením primárnych záujmov Činy a Ruska v tejto oblasti, Čína a Rusko musia dať Američanom okamžite najavo jasný signál.

Zdroj: Inoforum.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |