Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Koncerny ničia svet - chelemendik.sk

 

Koncerny ničia svet

2020-05-26  (11:45)

 - Koncerny ničia svet

Ropná katastrofa v mexickom zálive ukazuje jednu vec úplne jasne: Koncerny ako BP najviac ničia náš svet, náš životný základ a našu spoločnosť. Je jedno, ktoré problémy sledujeme, s ktorými problémami sme každý deň konfrontovaní, zistíme, že na vine sú vždy mamutie koncerny.

Globalizáciou získali ohromnú moc, ktorá je ďaleko nad mocou štátov. Žijeme v diktatúre koncernov, oni o všetkom rozhodujú, politika vôbec nerozhoduje. Najlepšie to demonštruje pojem „too big to fail“ (príliš veľký, aby padol). Ale ak sú príliš veľké na to, aby padli, potom sú skrátka priveľké. Musíme zlomiť ich moc a zbaviť ich trónu.

Ustavične je nám navrávané, že my ľudia, čiže my drobní občania sme vinní na zničení životného prostredia. Máme mať zlé svedomie a máme sa cítiť vinní, a mnohí sa skutočne s touto rolou stotožňujú. Pritom to nie sme my, ale nenásytné mamutie koncerny, ktoré pustošia planétu. Kto likviduje dažďové pralesy? Kto vylovuje oceány? Kto otravuje more, rieky a jazerá? Kto zamoruje krajinu a znečisťuje vzduch? Sú to iba mamutie koncerny.

Problém nie sme my ale globálne agitujúce megakoncerny, ktoré sú mimo akejkoľvek štátnej kontroly, ktoré serú na národné zákony a pravidlá, dosadzujú politikov, ktorí tancujú tak ako oni pískajú, zosadzujú vlády, ktoré im stoja v ceste a zneužívajú vojská na svoje vojny a celosvetové lúpežné výpravy.

Farmakoncerny otravujú naše telá a spôsobujú viacej škody ako úžitku. Chemické koncerny produkujú všetky tie jedy, pesticídy a plyny, ktoré nakoniec skončia v kanalizácii, v riekach a v atmosfére. Agrárne koncerny pestujú všetky tie geneticky manipulované semená a rastliny, ktoré podlamujú funkciu prírody, poškodzujú zdravie a pôdohospodárstvo a ničia pôdu. Mamutie banky spôsobili svetovú finančnú krízu, ničia hodnotu peňazí, lúpia naše úspory, tlačia štáty do dlhovej krízy. Mediálne koncerny nám celý deň klamú, neinformujú pravdivo, podrobujú nás výplachu mozgov, prznia morálku a šíria odpad. Zbrojárske koncerny produkujú smrtiace zbrane, rakety, granáty a uránovú muníciu, ktorou sú vraždené milióny nevinných civilistov, ktorou sú krajiny bombardované späť do doby kamennej a zamorené celé územia.

Bez ohľadu na to čo posudzujeme, sú to koncerny, ktoré sú za každým zločinom. Vyhlásili našej planéte vojnu, rabujú, lúpia a vraždia, berú nám našu budúcnosť a tlačia nás do priepasti.

Sú to kriminálne koncerny, ktoré systematicky ničia naše životné prostredie a spoločnosť. Prevzali moc, zotročili nás a vykorisťujú nás. Je úplne jasné, že koncerny spravia všetko pre to, aby zarobili peniaze, bez ohľadu na prírodu, živočíšnu ríšu a nás ľudí. Nemajú svedomie, morálku, etiku a sú pripravené celú planétu premeniť na púšť, ak by tým mali zvýšiť svoje zisky.

Koncerny poháňa nespútaná chamtivosť, túžba mať stále viac. Táto chamtivosť je však nezlučiteľná so životom na našej planéte. Ohrozujú tak našu existenciu a ďalšiu existenciu ľudstva, život našich detí. Musíme si uvedomiť, buď zlomíme moc koncernov alebo skončíme v apokalyptickom pekle.

Každý deň sledujeme kriminálne počiny koncernov, nikto ich však za to nevolá na zodpovednosť. Najhoršie čo sa im môže stať je, že im naparia pokutu. Vtip, z ktorého sa môžu akurát tak srdečne zasmiať. Skončil už niekedy niektorý boss koncernu za cielene vyvolanú finančnú krízu napríklad vo väzení? Ak vôbec, tak nanajvýš drobné ryby, obetní baránkovia, ktorí musia položiť hlavu za niekoho iného.

Prečo už dávno nie sú všetci šéfovia BP za mrežami, alebo šéfovia Goldman Sachs, alebo šéfovia Monsanto a Novartis atď.? Sú to veľkokriminálnici, svetoví zločinci a v konečnom dôsledku masoví vrahovia.

Čo môžeme proti tomu robiť?

Najlepšou cestou zlomiť ich moc je oslabiť ich, bojkotovať ich. Musíme zasiahnuť ich mešec, tam sú najzraniteľnejší. Každý z nás im svojim konzumným správaním môže narobiť škodu. Prestaňme kupovať ich produkty a využívať ich služby. Musíme svojim blížnym ukázať, kto je skutočným vinníkom všetkého nešťastia a vyzvať ich, aby sa na bojkote podieľali.

Ako som už veľa razy napísal a požadoval, musíme uskutočniť konzumný štrajk proti diktatúre koncernov. Už skutočne nemáme žiadnu inú voľbu. Majú zbrane, majú vojsko a políciu a robia si zákony tak, ako im to vyhovuje. Neexistuje skutočná opozícia. Vlády tancujú tak ako im pískajú. Kontrolujú médiá a voľby. Bossovia koncernov si robia čo chcú a ako chcú.

Pretože korupční a kúpení politici ich nevolajú na zodpovednosť a netrestajú, musíme to spraviť my. Očakávať od politiky, že niečo proti tomu spraví, je smiešne. Ležia predsa v tej istej posteli, je to jedna kriminálna banda, ktorá  sa proti nám sprisahala. Všetko to, čo sa deje v politike, všetky zákony, ktoré sú prijímané, sú iba v prospech mamutích koncernov.

Keď ide o zločiny koncernov, justícia úplne zlyhala. Nikto nie je volaný na zodpovednosť. Bossovia koncernov sa ukrývajú za anonymitou správnych rád, za neosobnou právnickou osobou akciovej spoločnosti. Sedia vo svojich koncernových centrálach, pozerajú zo svojich administratívnych veží na nás dole a krivo sa usmievajú. Maximálne sú donútení odstúpiť, vtedy však dostanú zlatého padáka, aby pokračovali v ďalšej spoločnosti.

Bankárski gangstri z Wall Street okradli americké obyvateľstvo o bilióny a za odmenu im americká vláda vyplatila obrovské peniaze. Ako je to možné? A tu v Európe to isté. Jedna vláda za druhou pristupuje na vydieranie bánk a v zrýchlenom konaní za noc odsúhlasuje bilióny peňažných darov. Namiesto toho ,aby bankových predákov zatkli za nátlak a vydieranie, lúpež majetku národa atď., do nich ešte pchajú naše peniaze, aby naďalej mohli špekulovať a drancovať.

Parlamenty pozostávajú z handier bez chrbtovej kosti, ktoré nezastupujú nás, ale počúvajú iba mamutie koncerny. Najnovším príkladom je včerajšie odsúhlasenie medzištátnej zmluvy s USA švajčiarskym parlamentom, ktorá slúži iba UBS, ktorá jej garantuje ešte viac ziskov. Nestačí predsa, aby švajčiarsky daňový poplatník zachraňoval UBS sumou 70 miliárd švajčiarskych frankov bez toho, aby sa ho niekto opýtal, či s tým súhlasí, teraz je hodené cez palubu aj bankové tajomstvo, aby UBS mohla naďalej vykonávať svoje špinavé obchody.

A v iných krajinách je to rovnaké. Všetky tie záchranné balíky, ktoré idú do biliónov, na účet daňového poplatníka, pomôžu iba mamutím bankám a nie zadlženým štátom. Politici do nich vrážajú peniaze v astronomickej výške, o to viac sa šetrí na nás, musíme si pritiahnuť opasky, mzdy a sociálne výdavky sú krátené, nie sú peniaze na školy, škôlky, cesty, dôchodkový vek, dane sa zvyšujú a najviac sú zasiahnutí tí najslabší.

Chceme platiť sekeru za ich kriminálne činy? Necháme si naďalej robiť so sebou čo chcú? Určite nie. Stačilo.

Žijeme v diktatúre koncernov, koncerny diktujú politikom, o čo ide. Ak chceme niečo zmeniť, potom nám ostáva iba jedna možnosť, musíme zastaviť koleso ich stroja na peniaze. Nič iné nebude fungovať!

Je známou vecou, že kto chce koncerny zmeniť, musí na ne ísť cez ich peňaženku. Ich bohom sú peniaze. Ľudia nemajú väčšiu moc, ako takto odňať podporu vlkom, ktorí sa z nich prežierajú. Koncerny ihneď ľahnú na chrbát a sú úplne krotké, keď ide o prospech zákazníkov. Ak im konzumenti utečú, položia sa.

Nestačí bojkotovať konzum iba deň … alebo iba týždeň. Nemali by sme kupovať viac, ako je bezpodmienečne nutné, na celé mesiace, to zaručene prinesie ovocie.

Preto vyzývam na bojkot proti BP, jej dcérskej firme Aral, postavte na čerpacích staniciach tabule „Tento podnik je bojkotovaný, sú to zločinci životného prostredia, zodpovední za katastrofu v mexickom zálive!

Ako možno vôbec u nich ešte tankovať, keď vidíme, že spôsobili najväčšie poškodenie životného prostredia všetkých čias, nič proti tomu nerobia a ešte sú bezočivo drzí? To však nie je dosť. Treba bojkotovať všetky veľké koncerny, vrátane médií, ktoré nám ustavične klamú. Všetky!!!

A nevyhovárajte sa prosím, že tým budú trpieť tí nevinní alebo opäť tí drobní. Takto nebude možné urobiť nič, okrem toho je to úplne irelevantné. Pomáhači a spolupáchatelia vedie veľmi dobre čo robia a v čom sú namočení. Okrem toho tu ide o niečo vyššie, o niečo oveľa dôležitejšie, ide o naše spoločenské prežitie. Treba jasne obsadiť pozície.

Ak sa nebudeme organizovať, mobilizovať a nedokážeme zmeniť myslenie, potom zjavne na to kašleme a nezaslúžime si nič iné, dostaneme to čo si zaslúžime. Chceme to však?

Poznámka: Kde sú vlastne tí zelení sráči? Človek o nich v súvislosti s ropnou katastrofou vôbec nič nepočuje. Existujú ešte vôbec? Ako len vrieskali v roku 1995 kvôli plošine Brent Spar. A teraz? Nič! Ale veď to je jasné, BP bola hlavným sponzorom v Kopenhagene, preto.

Zdroj: alles-schallundrauch.blogspot.com, http://www.auria.sk/blog/koncerny-nicia-svet


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


ptpc   |   2010-06-20  (21:00)
50%  
mínus plus
  Lepsie by som to nevyjadril. Len dodavam, ze podla mna sme uz za bodom, kedy by sa to dalo este zvratit. Totizto teraz sa maximalne vzmozeme na to, aby sme bojkotovali ten alebo onen koncern. Ale urcite naraz nie aspon citelnu cast z nich, o vacsine alebo o vsetkych uz vobec nehovorim. Takze skoncime v apokalyptickom pekle... Nic ine si nezasluzime...
P.S.: Tiez by ma inac zaujimalo, kde su "ti zeleni sraci"...


ptpc   |   2010-06-21  (03:49)
50%  
mínus plus
  Aj ked ich zrovna nemusim.


Cukor   |   2010-06-21  (22:24)
55%  
mínus plus
  Zeleni? To nemyslite vazne .....ani vo sne by ma nenapadlo od nich nieco cakat v zmysle enviromentalnom..... musimee si pomôct sami,pomôz si clovece aj Zem Ti pomôze ....mam nieco ine ,rozmyslam nad tym uz dlhsiu dobu. Velmi to boli,zmenit myslenie ? hladam jednu knihu,dlho,ale akosi nemam stastie,lebo meno autora mi vypadlo z pamati.ale nazov nie. Kniha sa volala Nenapadny pôvab skromnosti,a opisovala,davala navod,ako sa ma spravat v dnesnej dobe skutocna duchovna elita.-)). A povedzme si priamo,kto by k nej nechcel patrit?
Finta je v tom,ze duchovna elita vôbec na prvy pohlad nevyzera ako elita :ma male,celkom malicke auta,a kde sa da,chodi peso,ma male domceky ,spotrebuju zanedbatelne mnozstva energie,tato elita je ocarena domacou strudlou,prestala potrebovat megasupermarkety ,pretoze pochopila,ze skutocnzm luxusnym tovarom je doma upeceny kolac.

Objavovat nenapadny pôvab skromnosti bude velmi tazke ,pokial nam budu deti citat to,co citaju...Vieme,co vlastne citaju?
protopartorg   |   2010-06-21  (23:21)
50%  
mínus plus
  Re Cukor "Vieme,co vlastne citaju?"

Nečítajú samozrejme NIČ. Sledujú MTV :-))))


ptpc   |   2010-06-22  (01:55)
50%  
mínus plus
  Cukor:
Celkom s Vami nesuhlasim. Duchovna elita nie su ti, ktori k nej chcu patrit. K duchovnej elite patria ti, ktori su tou duchovnou elitou. Proste tak to je. Od narodenie sme ini. A s tim nikto nic nespravi. Ziadne antidiskriminacne zakony a zakony o rovnosti prilezitosti a podobne blbiny. A ako som uz zdovodnoval na inom mieste, podla mna je celospolocenska situacia zapadnej civilizacie taka, ze obyvatelstvo nedokaze vzdorovat tomuto tlaku koncernov z viacerych dovodov.
Protopartorg:
Uplne suhlasim. Staci si pozriet profily mladych ludi napr. na Azete. Velmi vela z nich o knihach ani nechyruje.

Ked som si predbezne pozrel prispevky v diskusiach, tak by som povedal, ze tie moje su jedni z najpesimistickejsich, povedal by som, ze su najpesimistickejsie. Ale musim povedat, ze si za nimi stojim. Pouzil by som asi taketo prirovnanie. Ked hrate sach, niekedy sa dostanete do situacie, ze uz dopredu viete, ze dostanete sach-mat. Podla mna sme sa uz dostali do situacie, ze ako civilizacia(min. zapadna) dostaneme sach-mat. Mozme sa bavit ako dlho to bude trvat a akym sposobom sa to stane, ale vysledok nezmenime. Jedine, co mozme ovplyvnit, je taktika. Zo strategickeho hladiska je to jasne. To je moj nazor.


Cukor   |   2010-06-22  (08:21)
50%  
mínus plus
   Vetu"kto by nechcel patrit k duchovnej elite " som samozrejme myslela sebaironicky .-). Teoreticky tusim,ze znizenie spotreby je tou cestou,lebo ako inak bojkotovat ? Ale prakticky je to velmi zlozite ,chodim do prace peso ,(5,5 km) trva mi to 55 minut,chodim tak tri roky viem,ze ma preto niektori ohovaraju....ked obcas predsa len idem autom,alebo autobusom,viem uz objektivne posudit rozdiel....v autobuse je to najma rano dost strasne . Plno ludi,kazda zena ma inu vonavku,kaslania,,stazovane,nervozita. Ked idem peso,stihnem niekedy vidiet vychod slnka.pocujem kikirikat kohutov,poznam uz vsetkych psov ,niektori su ale dost vlazni,ini naopak,pozeram sa,ako sa meni polepopri ceste a predovsetkym,vzduch je rano este cisty....teraz uz viem ,ze chodit peso je naozaj luxusne .-) nikomu tento nazor vsak nebudem vnucovat. Môj kolega ma tiez svojsky zvyk. Po praci chodi cistit potoky ,sam a inkognito,a to,co hovori o Vode,by Vam vzalo dych.-).

PS. do prace chodi na bicykli


ptpc   |   2010-06-23  (00:24)
50%  
mínus plus
  Ako ste povedali - ziadna ina cesta ako bojkotovanie nemoze byt ucinna. Problem je to, ze na dobre sa rychlo zvyka a v dnesnej dobe sa nikto dobrovelne nicoho nevzda, pokial nemusi, alebo k tomu nie je prinuteny. Upresnim to - nie nikto, ale relevantna vacsina. A preto si myslim, ze dopadneme tak ako som uz napisal hore.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |