Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Komentár hovorcu MZV Ruska M.V. Zacharovej k plánom USA zosilňovať svoju vojenskú prítomnosť vo svete - chelemendik.sk

 

Komentár hovorcu MZV Ruska M.V. Zacharovej k plánom USA zosilňovať svoju vojenskú prítomnosť vo svete

2020-08-12  (14:20)

 - Komentár hovorcu MZV Ruska M.V. Zacharovej k plánom USA zosilňovať svoju vojenskú prítomnosť vo svete

15.12.2015

Všimli sme si správy amerických masmédií o tom, že Pentagón zvažuje možnosti rozšírenia vojenskej prítomnosti USA na Blízkom východe, v krajinách Afriky a Juhovýchodnej Ázie, ktorá sa zameria na „zhromažďovanie výzvednej informácie a boj proti teroristickým skupinám.“

Zámery Washingtonu omotať svet pavučinou svojej vojenskej infraštruktúry s bezmedzne zoširoka formulovanými cieľmi vyvolávajú seriózne znepokojenie z našej strany. Berúc do úvahy, že Spojené štáty americké ani po teroristickom výbuchu ruského civilného lietadla na Sinaji, teroristických útokoch vo Francúzsku a Mali odmietajú uzatvoriť s Ruskom skutočné partnerstvo v boji proti ISIL a iným medzinárodným teroristickým zoskupeniam, otázka – za akým účelom sa utvára a proti komu môže byť namierená táto rozvetvená vojenská architektúra – ostáva visieť vo vzduchu.


Komentár MZV Ruska k výsledkom stretnutia sýrskej opozície v Rijáde

Konštatujeme, že napriek úsiliu Saudských kolegov nebola sýrska opozícia na stretnutí v Rijáde zastúpená v plnej zostave, čo sa muselo prejaviť aj na obsahu záverečného vyhlásenia prijatého účastníkmi. Napríklad, neboli prítomní kurdské združenia - Strana demokratickej únie, orgány miestnej samosprávy zo severu Sýrie. Organizátori im neposlali pozvania vzhľadom na odpor zo strany Turecka. V prípade pozvania Kurdov Ankara pohrozila, že nepustí do Rijádu „Národné koaličné sily sýrskej revolúcie a opozície“ ktoré sídlia v Istanbule.

Sýrsky dialóg by mal byť inkluzívnej povahy, počítajúci s efektívnou účasťou zástupcov vlasteneckej sýrskej opozície, ktorí boli schopní vypracovať konštruktívne postupy na predchádzajúcich rokovaniach v Moskve, Káhire, Astana a prednedávnom - v Hasakah a Damasku. Výsledky stretnutia v Rijáde považujeme za prínos do tohto spoločného fondu.

Teraz osobitný vyslanec generálneho tajomníka OSN pre Sýriu S.de Mistura konajúc v súlade s odporúčaním medzinárodnej Skupiny na podporu Sýrie (SSG) musí v krátkom čase dať dohromady výsledky práce všetkých týchto „stránok“ a navrhnúť vyváženú zostavu skutočne reprezentatívnej delegácie opozície, ktorá by nadviazala stabilné rokovania s predstaviteľmi vlády SAR, ako to vyžadujú ustanovenia Ženevského komuniké 2012 a dokumenty SSG od 30. októbra a 14. novembra t.r.

Zdôrazňujeme, že táto úloha bola zverená práve osobitnému vyslancovi OSN. Preto nemôžeme súhlasiť s pokusom skupiny, ktorá sa zišla v Rijáde, o neoprávnený nárok na právo hovoriť v mene celej sýrskej opozície. S údivom sme prijali aj informáciu o neodkladnom zvolaní 14. decembra „skupiny Priateľov Sýrie“, ktorá je známym prívržencom už prekonanej línie na zvrhnutie legitímnej vlády v Damasku. Takéto pokusy zvrátiť proces do jednostrannej, neinklúzivnej roviny škodia záujmom veci, podkopávajú autoritu Medzinárodnej Skupiny na podporu Sýrie, v rámci ktorej sa vďaka vynaloženým veľkým úsiliam podarilo zjednotiť všetkých kľúčových „externých hráčov“.

Rusko je pripravené pokračovať kolektívnu práci v rámci SSG za účasti všetkých jej členov, a to bez výnimky, s cieľom dosiahnutia konsenzu v komplexe otázok, vzťahujúcich sa na vytvorenie podmienok pre rozbehnutie skutočného zjednoteného sýrskeho politického procesu bez presadzovania predbežných podmienok.

Všetci účastníci Medzinárodnej Skupiny na podporu Sýrie podpísali základný princíp: iba sýrsky ľud môže rozhodovať o osude Sýrie. Dohody sa musia rešpektovať.


Zdroj: Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |