Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Koaličná kríza pokračuje - chelemendik.sk

 

Koaličná kríza pokračuje

2020-05-27  (14:07)

 - Koaličná kríza pokračuje

SaS údajne hrozí odchodom

24.9.2010


Bratislava - Koaličná kríza ani nie tri mesiace po vzniku vlády hrozí tým, že vyústi do rozpadu vlády. Všetci jej aktéri navyše zaryto mlčia.

Premiérka Iveta Radičová žiada odvolať štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva Martina Chrena (SaS), Sulíkovci hrozia v tomto prípade odchodom z parlamentu.

Koaličná štvorka rieši problém udelenia štátnej zákazky spoločnosti Hayek Consulting, v ktorej boli spoločníkom štátni tajomníci Martin Chren (SaS) a Ivan Švejna (Most-Híd), už vyše týždeň. Zákazku pridelila Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania, ktorá patrí práve pod ministerstvo hospodárstva.

Premiérka označila problém za konflikt záujmov a žiada odchod Chrena z funkcie, naopak predseda SaS Richard Sulík sa za svojho človeka postavil.


Problém nevyriešilo ani stredajšie rokovanie Sulíka s Radičovou, údajne ani jeden zo svojich pozícií neustúpil. A svetlo do problému nevniesol ani dnešok, keď sa očakávalo záverečné stanovisko.

Sloboda a solidarita si zvolala tlačovú konferenciu, ktorú neskôr po "dohovore s premiérkou" zrušila. Stanovisko mala zaujať práve Radičová. Jej úrad však ako na bežiacom páse informoval média o prijímaní štátnych úradníkov či veľvyslancov.


Denník Hospodárske noviny na základe svojich zdrojov informoval, že ak minister hospodárstva Juraj Miškov štátneho tajomníka neodvolá, premiérka zosadí práve ministra. SaS však takéto riešenie akceptovať nemieni a hrozí odchodom z vlády.

g podpísala v júli tohto roka zmluvu na 8100 eur s Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania, ktorá patrí pod ministerstvo hospodárstva, vedené Jurajom Miškovom zo SaS.

Chren spolu so štátnym tajomníkom ministerstva financií Ivanom Švejnom (Most-Híd) boli v tom čase spolumajiteľmi firmy i štátnymi tajomníkmi.


Obaja sa však vzdali spoluvlastníckych podielov v spoločnosti ešte pred prevalením kauzy v médiách a Chren sa rovnako postaral o vypovedanie spornej zmluvy. Týmto obhajovali aj to, že podľa nich nešlo o konflikt záujmov.

 

aktualne.sk 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Mg   |   2010-09-24  (16:38)
50%  
mínus plus
  Hra na slušných a slušnejších pokračuje. Na konci bude jeden víťaz - Radičová ako príklad dodržiavania morálnych princípov a horlivá bojovníčka proti všetkému nespravodlivému a amorálnemu a tisíce porazených voličov pravice, ktoré skočia na toto smiešne divadielko. Kradnúť sa dá totiž viacerými spôsobmi a toto je ešte ten najmenej bolestivý spôsob pre slovenský národ. Nie sú zlodejmi náhodou aj všetci tí, ktorí teraz bez okolkov dovolia SPP bezdôvodne zvýšiť ceny plynu, len preto, že v segmente domácností dosahujú stratu, pritom SPP mal v roku 2008 zisk 640 mil. € a v roku 2009 622 mil. €., v čom boli určite zahrnuté aj státisícové odmeny pre mnohých čelných predstaviteľov spoločnosti a to je len jeden príklad. Všetci, ktorí sa podieľajú na tomto a mnohých iných zderstvách sú teda oveľa väčšíme zlodejmi, než sú tí, na ktorých ukazujú prstom.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |