Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Koalícia SaS - Most nebude - chelemendik.sk

 

Koalícia SaS - Most nebude

2020-05-25  (08:35)

 - Koalícia SaS - Most  nebude

Sulík neurobí s Bugárom koalíciu. Voliči to vraj nechcú

BRATISLAVA. Mimoparlamentné strany Most-Híd a SaS nevytvoria pred júnovými voľbami do Národnej rady (NR) SR spoločnú koalíciu. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informovali predsedovia strán Béla Bugár a Richard Sulík.

Dôvodom je prieskum verejnej mienky, ktorý si dali v SaS urobiť s cieľom zistiť postoje ich voličov k prípadnému spojeniu týchto politických subjektov. Jej voliči totiž chcú, aby strany postupovali samostatne. "Až 30 percent našich voličov uprednostní, keď SaS pôjde osamote," vysvetlil Sulík. Strany však chcú naďalej spolupracovať.

Bugár aj preto avizoval, že Most-Híd bude rokovať s ďalšou mimoparlamentnou stranou OKS. Tu by však nemalo ísť o koalíciu, ale umiestnenie kandidátov OKS na kandidátku Mosta-Híd. "Ideme však sami," zdôraznil odídenec z SMK s tým, že Most-Híd sa bude snažiť integrovať tie hlasy, ktoré by prepadli.

Zároveň informoval, že 11 percent z voličov Mosta-Híd odmieta koalíciu s SaS. "Toto by sme aj obetovali, ale tých 30 percent v SaS, to by bola škoda," povedal.

Sulík upozornil, že nebude iniciovať už žiadne rokovania ani s SDKÚ-DS, ktorá mu pred časom ponúkla spoločnú koalíciu. "To, že by sa zmenil líder spoločnej kandidátky (Mikuláš Dzurinda, pozn. TASR), je tak nepravdepodobné, že môžem pokojne vyhlásiť, že SaS pôjde sama. Ak by to spravili, tak by sme o tom bode rokovali," avizoval.

Na otázku, či sa Sulík necíti ako rozbíjač možnej spolupráce medzi pravicovými stranami, keďže odmietol SDKÚ-DS aj Most-Híd, odpovedal negatívne.

"Teraz sme si žiadnu podmienku nedali, ale po vzájomných rokovaniach sme dospeli k spoločnému stanovisku, čo je dosť veľký rozdiel v porovnaní s rokovaním s SDKÚ-DS," vysvetlil. Zároveň zdôraznil, že SaS sa určite neriadi len prieskumami. "No na druhej strane sú to pre nás výpovedné čísla a ignorovať ich by nebolo správne," konštatoval.

Podľa Sulíka nie je podstatné, či sa všetky pravicové strany spoja do jednej. "Tá rozmanitosť do určitej miery je celkom žiaduca. Je to aj o vzájomnej konkurencii, ktorá v konečnom dôsledku zlepší výsledok," myslí si. Tvrdí, že dôležitejšie je, aby neprepadli hlasy, no on osobne nezastáva teóriu, že by mala existovať jedna pravá a jedna ľavá strana.

V poslednom prieskume verejnej mienky agentúry MVK by SaS vo voľbách do NR SR získala 9,2 percenta a Most-Híd 6,4 percenta hlasov.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |