Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Karadžič ostal bez poradcov - chelemendik.sk

 

Karadžič ostal bez poradcov

2020-05-31  (10:25)

 - Karadžič ostal bez poradcov

Právni poradcovia bývalého bosnianskosrbského prezidenta Radovana Karadžiča odmietli pokračovať vo svojej činnosti. Dôvodom sú nezaplatené trovy v celkovej výške približne 70 tisíc eur.

Uvádza sa to v spise, ktorý predstaviteľom Medzinárodného trestného tribunálu OSN pre bývalú Juhosláviu (ICTY) v stredu odovzdal sám Karadžič. Práve ICTY by mal totiž všetky náklady hradiť.

Ako potvrdil jeden z ôsmich poradcov podozrivého vojnového zločinca Marko Sladojevič, celý tím prestal pracovať v utorok a "pán Karadžič je tak od včera v tom úplne sám". Nemôžeme predsa pracovať zadarmo, dodal.

ICTY minulý týždeň rozhodol o pridelení právneho zástupcu pre Karadžiča a zároveň stanovil nový termín začiatku procesu na 1. marca 2010. Svoje rozhodnutie odôvodnil Karadžičovým bojkotom októbrového termínu začiatku pojednávania, pričom konanie podozrivého vojnového zločinca označil za "účelové" a zároveň "efektívne" narúšanie výkonu spravodlivosti. Karadžič však stále trvá na tom, že sa chce voči závažným obvineniam obhajovať sám.

Ako dnes potvrdil, voči rozhodnutiu súdu sa odvolá. Šesťdesiatštyriročný Karadžič čelí 11 obvineniam z vojnových zločinov, genocídy a zločinom proti ľudskosti, ktorých sa mal dopustiť v rokoch 1992-1995 počas vojny v Bosne.

Medzi najzávažnejšie obvinenia patrí jeho vedúca úloha v 44-mesačnom obliehaní Sarajeva, počas ktorého zahynulo 10 000 ľudí, a pri srebrenickej masakre z júla 1995, v rámci ktorej bosnianskosrbské jednotky vyvraždili 8 000 prevažne moslimských mužov a chlapcov. Karadžiča zatkli 21. júla po 13 rokoch na úteku v predmestskej belehradskej autobusovej linke.

Zdroj: SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |