Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Kaddáfí nevylúčil džihád proti Západu - chelemendik.sk

 

Kaddáfí nevylúčil džihád proti Západu

2020-02-28  (00:29)

 - Kaddáfí nevylúčil džihád proti Západu
"Kaddáfí teraz boduje," vyhlásil Alain Juppé, šéf francúzskej diplomacie po parížskom rokovaní skupiny G8. Zároveň potvrdil, že Parížu a Londýnu sa nepodarilo presvedčiť partnerov, aby podporili ich iniciatívu spojenú s vyhlásením bezletovej zóny v Líbyi. Ako povedal pre rozhlasovú stanicu Europe 1, proti sú najmä Rusko a Nemecko.

Ustupujúci líbyjskí povstalci žiadajú západ o vojenský zásah a likvidáciu Kaddáfího.
 

"Zhodli sme sa však na potrebe ihneď zvolať BR OSN, ktorá musí prijať nové opatrenia s cieľom znížiť násilie v krajine. Jedným z nich by malo byť napríklad vyhlásenie námornej blokády," cituje BBC Juppé.

Ustupujúci líbyjskí povstalci zatiaľ bijú na poplach. Podľa britského denníka The Guardian v posolstve odovzdanom ešte pred rokovaním G8 (USA, Británia, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Kanada, Japonsko a Rusko) vyzvali Západ, aby čo najskôr rozhodol o vojenskom zásahu v krajine vrátane fyzickej likvidácie plukovníka Muammara Kaddáfího.

"Pomôžte nám vyhlásením bezletovej zóny a zachráňte naše životy. Chirurgickými údermi zlikvidujte protilietadlovú obranu, ako aj skrýšu Kaddáfího," vyhlásil Sálem Benharízí z povstaleckej Národnej rady. Na otázku, či opozícia žiada aj fyzickú likvidáciu plukovníka, reagoval: "A prečo nie? Ak umrie, tak nik neuroní ani slzu." Opakovaná žiadosť vzbúrencov o pomoc zaznieva v čase, keď vládne jednotky pod vedením dvoch Kaddáfího synov stoja pomaly pred bránami Bengázi, bašty vzbúrencov.

Kľúčom k rozhodnému úderu je však 120-tisícové mesto Adžedábíja. "Musíme ho udržať. Za ním sú totiž naše matky, otcovia a deti. Je to línia smrti," cituje Reuters poľného veliteľa Ismaíla Madžbarího tesne pred štvornásobným utorkovým leteckým útokom Kaddáfího lietadiel. Cieľom boli povstalcami ukoristené ruské raketové systémy Grad a niekoľko tankov T-52. Bomby dopadli aj na vojenské sklady. Podľa opozičných zdrojov zahynul jeden povstalec.

Z obáv pred vpádom vládnych jednotiek do Adžedábíje opustila mesto väčšina z asi tisíc zahraničných novinárov, ktorí pred tromi týždňami ilegálne prišli do krajiny z Egypta cez hraničný priechod As Salúm. A tak ešte minulý týždeň preplnené hotely El Nuran a El Vachát v centre mesta osireli. Ich dočasní obyvatelia sa premiestnili viac na východ do mesta Tobrúk. Bližšie k hranici s Egyptom.

Líbyjský líder Muammar Kaddáfí zatiaľ nevylúčil, že ak sa bude Západ vojensky angažovať v prospech vzbúrencov, tak mu vyhlási svätú vojnu džihád. Na adresu prístupu Západu k situácii v jeho krajine povedal v rozhovore pre taliansky denník Il Giornale: "Medzinárodné spoločenstvo netuší, čo sa v Líbyi skutočne odohráva. Národ stojí za mnou a všetko ostatné je propaganda." Podľa jeho slov to platí aj o Bengázi. Jeho obyvatelia majú vraj z rebelantov strach a treba ich oslobodiť. "Postupujeme rýchlo v snahe vyhnúť sa masakre. Ak sa ozbrojené bandy vzbúrencov vzdajú, tak ich nezabijeme. Armáda má rozkaz obkľúčiť ich," povedal Kaddáfí a optimisticky dodal, že jeho jednotky čoskoro zvíťazia.

 

pravda.sk

 

 

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |