Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
K. Sokolov: „Ak Rusko bude prozápadné, Čína to nezvládne“ - chelemendik.sk

 

K. Sokolov: „Ak Rusko bude prozápadné, Čína to nezvládne“

2020-02-23  (23:47)

 - K. Sokolov: „Ak Rusko bude prozápadné, Čína to nezvládne“


1.10.2014

USA a Západ nepripustia, aby sa Čína stala  príliš silným konkurentom


Pred šesťdesiat piatimi rokmi vznikla Čínska ľudová republika.  Počas dní výročia sa zvyknú robiť zhrnutia. To sa týka nielen súkromných osôb ale aj politických systémov. Viceprezident Akadémie geopolitických problémov Konstantin  Sokolov poskytuje svoje hodnotenie cesty, po ktorej sa Čína začala hýbať 1. októbra roku 1949, keď bol vyhlásený vznik KĽR.

Čína potrebuje úprimných spojencov, vrátane Ruska

- Čína prežíva dosť ťažké obdobie vo svojich dejinách. Na jednej strane sa nachádza na svojom zjavnom vzostupe, ale na strane druhej USA a Západ ako celok nikdy nepripustia, aby sa Čína stala príliš mocnou konkurentkou. To znamená, že perspektívne má garantované politické a sociálne „prekvapenia“.  Kroky podnikané proti Číne ešte budú.

Na sympóziu SCO  už pred desiatimi rokmi som sa snažil  vysvetliť čínskym súdruhom, že musia viesť vo vzťahu k Rusku rovnakú politiku, akú Stalin viedol voči Číne.  A on chápal, že ak sa Čína stane prozápadnou, Sovietsky zväz to nezvládne.
Chcem pripomenúť, že Stalin bol fyzicky zlikvidovaný  a moc prešla k jeho oponentom. Trockistická špička KSSZ sa zmocnila moci a Mao Ce-tung podporoval politiku Stalina.  Myslel si, že to, čo začal Chruščov, privedie k pádu Sovietskeho zväzu. Takzvané odhalenia kultu osobnosti  spôsobili obrovskú ujmu celému komunistickému hnutiu, podkopúc jeho autoritu. Teraz vieme, že vtedy mnohé bolo zmanipulované a aj sám Chruščov, stojaci na čele mimoriadne silných represií, chcel zhodiť celú zodpovednosť na Stalina a ďalšie osoby.

Ten konflikt nebol náhodný, Chruščov predstavoval nepriateľskú silu, ktorá plnila funkciu rozpadu. Chcel  spraviť to isté ako Gorbačov, ale vtedy to štátnici nepripustili. Vtedy pri mnohých vládnych pákach stáli kádre, ktoré prešli vojnou a zaoberali  sa povojnovou renováciou. Vďaka ním sme po Chruščovovi dostali pokojné brežnevovské obdobie, ale potom staré kádre odišli. Na ich miesto prišla ďalšia generácia  vládcov, a to už boli osoby z radov zväzáckych aktivistov mierového obdobia. Tí sa ukázali byť nad vecou.

Číňania s nami počítajú a Rusko musí povedať svoje slovo

Číňania sa vydali vlastnou cestou  a uvedomujú si, že aj napriek tomu, že skopírovali kapitalizmus a nežijú si zle, dlho sa tak žiť nedá. Ak Rusko bude prozápadné, Čína to nezvládne. Zdá sa, že to ľudia začínajú takto chápať. Svedčia o tom strategické dohody, podpísané  v máji 2014.  V lete nasledovali aktívne kroky v rámci BRICS, a to svedčí o formovaní svetového bloku protizápadného zamerania. Tu Peking zohráva významnú rolu.
Čína potrebuje úprimných spojencov, vrátane Ruska. Pričom spojenci sa musia objavovať v ideologickej  a nielen v ekonomickej alebo obrannej oblasti.  Rusko bolo pomenované už pred sto rokmi  geografickou osou dejín  a musí stvárniť nový systém vzťahov ľudstva, ktorý by vyhovoval všetkým bitým krajinám. V rámci liberálno-západného projektu nič okrem smutného konca pre nich pripravené nie je.
Číňania sú pragmatickí, výborne dokážu zmapovať situáciu, vedia minimalizovať výdavky  a svoju krajinu považujú za Víťazné impérium, ale aj napriek tomu v ideologickej oblasti s nami počítajú a Rusko musí povedať svoje slovo.

Zdroj: km.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |