Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
KDH prežije HZDS, tvrdí Figeľ - chelemendik.sk

 

KDH prežije HZDS, tvrdí Figeľ

2020-06-28  (13:42)

 - KDH prežije HZDS, tvrdí Figeľ

Figeľ: KDH prežije HZDS a možno aj Smer

KDH vraj nie je postavené len na jednej postave, na svojom predsedovi, ale na presvedčení ľudí. Mečiar im odkazuje, aby sa nehrali na svätých. Podľa predsedu strany Jána Figeľa KDH prežije ĽS-HZDS a aj Smer-SD, ak budú postavené okolo jednej osoby ako dnes.

„Čo bude s ĽS-HZDS bez Vladimíra Mečiara? A či bude vôbec bez Vladimíra Mečiara? KDH prežije ĽS-HZDS, ako to vyjadril prvý predseda KDH Ján Čarnogurský. Myslím si, že už je to evidentné a prichádza to postupne. Som presvedčený, že KDH prežije aj Smer-SD, ak Smer-SD zostane tak postavený, tak definovaný ako je dnes. Okolo osoby, okolo jeho spôsobu výkonu moci. Istý otáznik možno klásť aj nad inými pokusmi v politike,“ vyhlásil v rozhovore pre agentúru SITA Figeľ.

KDH nie je podľa Figeľa postavené na predsedovi. „Nie je to o troch osobách, ale o veľmi konkrétnej a korektnej kombinácii kontinuity a zmeny. To potvrdzuje, že KDH nie je postavené na predsedovi, ale na presvedčení ľudí, ktorí sa angažujú vo verejnom živote, ktorých hnutie spája, ktorí ho rozvíjajú a nesú zodpovednosť za jeho charakter a rozhodnutia na všetkých úrovniach. Ktorá strana má takúto históriu? Alebo môže s istotou povedať, že to nie je o predsedovi, ale predovšetkým o myšlienke, hodnotách, spoločenstve ľudí, ktorí za tým stoja,“ opýtal sa Figeľ.

Pre kresťanských demokratov je podľa Figeľa dôležité, aby zostali verní tomu, čo ich priviedlo do politiky. „KDH verné kresťanskému konceptu demokracie je stabilnou stranou, perspektívnou. Je nielen národnou, ale aj európskou. Je nielen v regiónoch, ale aj miestnych pomeroch aktívna. Je to veľká prednosť pre dlhodobý vývoj. Ak je strana príliš vodcovská, alebo dominantne vodcovská, tak rastie, aj klesá so svojím vodcom,“ upozornil predseda KDH.


Mečiar: Keby v KDH neboli takí svätí, bol by tu svätý pokoj


BRATISLAVA. Politici KDH podľa predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara všetci držia hlavičku doľava na bok ako svätý na obrázku.

„Keby sa starali o vlastné veci, tak by neboli svätí, ale bol by tu svätý pokoj. Pokiaľ ide o pána Figeľa, Slovensko platí ťažkú daň za jeho sprostredkovanie do EÚ, kým vybavoval veci. Poľnohospodárstvo je úplne zdecimované,“ vyhlásil Mečiar v rozhovore pre agentúru SITA v reakcii na slová Jána Figeľa, že KDH prežije ĽS-HZDS.

Mečiar pripomenul KDH, že by bolo dobré, keby sa viac opieralo o politiku ako o cirkev. „Nie každý, kto je veriaci, musí veriť kresťanským demokratom. Veriaci sú vo všetkých stranách,“ uviedol.

Kresťanskí demokrati nemajú podľa Mečiara východiská. „Figeľ prezentuje seba ako eurokomisára, Lipšic ako človeka, ktorý spravodlivosť už doniesol k istému radikalizmu a dosť. A kto je tam ďalší? Prídeme k veľkému mlčaniu,“ tvrdí Mečiar.

Zároveň pripomenul, že ĽS-HZDS nastúpilo proces obnovy v personálnej oblasti pred rokom a štvrť a to je krátky čas. „Oni začínajú až teraz, je to ešte horšia doba. Tí ľudia sú úplne neznámi a prvýkrát by sa mali objaviť až na bilboardoch,“ povedal šéf ĽS-HZDS.

KDH je podľa Mečiara naviac v stálom spore s SDKÚ-DS o rozdelenie kresťanských demokratov. „Dzurinda, aj keď vynútene, viedol KDH a spájal ho s liberálmi. Tento krok je dodnes neodpustený a nezabudnutý,“ povedal predseda ĽS-HZDS.

Odchod skupiny okolo Vladimíra Palka z KDH podľa Mečiara vytvoril reálny predpoklad, aby KDH upustilo od radikalizmu palkovského typu. „Ale keď počúvam Figeľa, tak mi pripadá ako pozostalý po Palkovi, nie ako samostatný, európsky mysliaci človek,“ vyhlásil.

Zdroj: SITA 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |