Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
KDH odmietlo povolebnú spoluprácu so Smerom - chelemendik.sk

 

KDH odmietlo povolebnú spoluprácu so Smerom

2020-05-31  (02:32)

 - KDH odmietlo povolebnú spoluprácu so Smerom

BRATISLAVA. Opozičné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) odmietlo prípadnú spoluprácu so Smerom premiéra Roberta Fica po júnových parlamentných voľbách.

Oznámil to dnes predseda KDH Ján Figeľ, dôvodom je podozrivé financovanie Smeru a údajný nárast korupcie. Hnutie koalíciu s Ficovou stranou doteraz jednoznačne nevylučovalo; odmietnutím spolupráce so Smerom sa pridalo k najsilnejšej opozičnej strane SDKÚ, ako aj k mimoparlamentnej strane Sloboda a Solidarita. SDKÚ rozhodnutie KDH privítalo.

"Je to postoj, ktorý hovorím s plnou vážnosťou," dodal predseda KDH, podľa ktorého strana ponesie aj riziko toho, že bude po voľbách v opozícii. KDH už dávnejšie vylúčilo z možnej spolupráce HZDS, s SNS podľa Figeľa nediskutuje.

"Pred týždňom boli zverejnené informácie a dokumenty svedčiace o protizákonných finančných postupoch v strane Smer-SD, ktoré svojím zameraním spochybňujú legitimitu demokratických inštitúcií a ich rozhodnutí, kupovanie mandátov, štátnych funkcií a štátnych zákaziek," povedal predseda KDH. Pripomenul, že strana v tejto súvislosti podala trestné oznámenie.

Smer: Farizejské KDH sa pridalo k zlepencu

Strana Smer-SD berie na vedomie rozhodnutie "farizejského KDH", ktoré dnes odmietlo povolebnú spoluprácu so Smerom-SD. Podľa ficovcov sa strana Jána Figeľa prihlásila "k zlepencu antisociálnej a skorumpovanej SDKÚ-DS, protislovenskej SMK a SaS, podporujúcej legalizáciu marihuany a homosexuálne manželstvá". Smer-SD vidí budúcnosť Slovenska v silnej sociálnej a slovenskej vláde, uvádza vo vyhlásení hovorkyňa strany Katarína Kližanová Rýsová.

Na rozdiel od súčasného koaličného lídra, rozhodnutie KDH privítala strana SDKÚ-DS. Volebná líderka strany Iveta Radičová v sobotu vyzvala šéfa KDH Jána Figeľa, aby konečne zaujal chlapský postoj k povolebnej spolupráci so Smerom-SD.

"Sily na politickom spektre sú pár týždňov pred voľbami vyrovnané a je tu reálna šanca vytvorenia vlády zo strany opozície," vyhlásila dnes SDKÚ-DS. Strana tvrdí, že po štyroch rokoch politiky neslušnosti, neustáleho osočovania a obviňovania všetkých naokolo je dnes potrebné z jej strany ponúknuť program a hlavne riešenia pre ľudí namiesto falošných istôt.


Zdroj: čtk, tasr, sita


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |