Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
KDH chce zvýšiť DPH na 21 percent - chelemendik.sk

 

KDH chce zvýšiť DPH na 21 percent

2020-05-25  (07:49)

 - KDH chce zvýšiť DPH na 21 percent

KDH prichádza s návrhom zvýšiť DPH na 21 percent

 
Dohodu koalície na budúcoročných financiách sa tesne pred schvaľovaním štátneho rozpočtu pokúšajú meniť kresťanskí demokrati. Vyšli totiž s návrhom, že by sa zvýšila daň z pridanej hodnoty na 21 percent namiesto dohodnutých 20. Na druhej strane by sa tak podľa nich mohlo upustiť od niektorých iných nepopulárnych opatrení.

"V poslaneckom klube KDH zaznieva, či by nebolo riešením zvýšiť DPH o jedno percento navyše. Vyhli by sme sa mnohým drobným zmenám, ktoré sa dotýkajú nepriaznivo veľkých skupín občanov," povedal podpredseda KDH Július Brocka. Zvýšenie dane o jedno percento situáciu podľa neho aj tak zásadne nerieši.

Koalícia sa však už dohodla, že DPH porastie z 19 na 20 percent. Tomuto opatreniu dlho odolávala SaS, ktorá mala v programe nezvyšovať dane. Brocka povedal, že zatiaľ sa o tom diskutuje medzi poslancami KDH a predpokladá, že sa bude ešte rozprávať aj na úrovni koalície.

Po schválení vládneho programu koalíciu čaká druhý najťažší súboj roka s opozíciou. V parlamente je už návrh štátneho rozpočtu a tvrdá diskusia čaká poslancov už tento týždeň o zákonoch, ktoré s rozpočtom bezprostredne súvisia. "Celá zodpovednosť je teraz presunutá na parlament," povedala premiérka Iveta Radičová po schválení štátneho rozpočtu na rok 2011.

Premiérka hovorí, že legislatívne zámery je vždy možné zlepšiť a rozšíriť. Za otvorené označila otázky o presnom znení stavebného sporenia, o treťom pilieri a opatrení voči mamičkám s deťmi a možných limitov na lieky pre nízkopríjmové rodiny.

Líder Mosta-Híd Béla Bugár povedal, že strana má pripravených "pár vecí", pre ktoré chce získať v koalícii podporu. Nechcel ich však špecifikovať, kým sa o nich neporozpráva s partnermi v koalícii. Povedal len, že námety Mosta by sa mohli vyriešiť presunmi v rámci rozpočtu alebo účelovou viazanosťou.

Brocka hovorí, že k úpravám by mohlo dôjsť v treťom dôchodkovom pilieri, aby sa zachovala jeho atraktívnosť pre zamestnancov a zamestnávateľov. Poslanci už o tom diskutovali s ministrom práce Jozefom Mihálom. "Tu vidím ochotu na zmenu," poznamenal Brocka.

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |