Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Júlia Tymošenková sa chce stať prezidentkou - chelemendik.sk

 

Júlia Tymošenková sa chce stať prezidentkou

2019-11-28  (19:44)

 - Júlia Tymošenková sa chce stať prezidentkou

22.3.2014

Bývalá ukrajinská premiérka Júlia Tymošenková informovala o svojich ambíciách stať sa prezidentkou.

Do veľkej politiky sa vracia priamo z Nemecka, kde sa liečila po prepustení z väzenia a emocionálneho, plného dramatizmu vystúpenia na Majdane.

Tak či onak, začiatok predvolebnej kampane poukazuje na to, že očakávať stabilitu na Ukrajine sa nedá. Jej garanta zatiaľ nie je vidieť dokoca ani na horizonte.

25. mája sa na Ukrajine budú konať prezidentské a parlamentné voľby, ústavnosť ktorých vyvoláva veľké pochybnosti. Voľby boli určené ľuďmi, ktorí prišli k moci v dôsledku ozbrojeného prevratu. Lenže pokiaľ by sa tieto voľby chápali ako šanca na ustanovenie na ukrajinskej zemi mieru a porozumenia, potom určite majú historické právo na existenciu. Avšak vôbec nie je očividné, kto príde v dôsledku hlasovania k moci.

Nacionalisti Oleh Tiahnibok a Dmitro Jaroš sa nestanú platformou, na ktorej západ a juhovýchod Ukrajiny budú môcť nájsť spoločný jazyk. Pravdepodobne celkom „dobijú“ zatiaľ celistvú krajinu. Premiér Arsenij Jaceňuk, líder strany Udar /ÚDER/ Vitalij Kličko a tiež vykonávajúci povinnosti prezidenta Alexander Turčinov nie sú chápaní ako vážení politici. Ich úlohou je uskutočniť západné experimenty s krajinou.

Júlia Tymošenková s jej znamenitým zapleteným vrkočom na tomto pozadí nevyzerá celkom čerstvo, ale má jednu výhodu a tou je imidž trpiteľky „surového a lživého“ režimu Viktora Janukovyča. S otázkou aké má Tymošenková šance na úspech sme sa obrátili na politológa Vladimíra Pantinu. Tu je jeho odpoveď:

- Časť svojho elektorátu už stratila. Bolo to vidieť na reakcii majdanu na jej vystúpenie. Značná časť ju nieveľmi vítala. Okrem toho sa na voľbách objavili vplyvní súperi. Napríklad v osobe Vitalija Klička. Prebieha aj boj o vplyv medzi oligarchami na Ukrajine, ktorý sa bude len vyhrocovať. To znamená, že šance Tymošenkovej sú 50 na 50. Mimochodom podporujú ju USA a môže podniknúť aktívne kroky na zvýšenie popularity, vrátane protiruských hesiel.

Samozrejme, že Tymošenková bude pracovať na poli nacionalizmu, ktoré je vypočítané pre západné regióny. Pre juhovýchod však môže mať skryté niečo celkom iné. V ohybnosti sa bývalej premiérke v niektorých situáciách nedá nič vyčítať. V každom prípade Tymošenková už vyhlásila, že preberá úplnú zodpovednosť za situáciu na Ukrajine a tým si vytvorila obraz akejsi dobrej a súcitnej, ale súčasne silnej a spravodlivej matky všetkého národa. Na Ukrajine v jej terajšom „rozobranom“ stave môže táto nie veľmi chytrá, ale spoľahlivá politická technológia zabrať.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_03_22/Julia-Tymosenkova-sa-chce-stat-prezidentkou-8401/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |