Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Jogín neje, nepije a žije - chelemendik.sk

 

Jogín neje, nepije a žije

2020-06-01  (22:00)

 - Jogín neje, nepije a žije

 

10. mája 2010  13:01
Indickí vedci sú v šoku z výsledkov testov, ktoré dva týždne robili 83-ročnému jogínovi Prahladovi Džanimu, ktorý o sebe tvrdí, že viac ako 70 rokov už neje ani nepije.

"Stále nechápeme, ako je možné, že prežil," povedal podľa agentúry AFP neurológ Sudhir sah z 30-členného tímu lekárov, ktorí sledovali jogína v nemocnici v západoindickom Ahmadábáde. Počas tejto doby bol Prahlad Džani dvadsaťštyri hodín denne pod dohľadom kamier.

Počas dvoch týždňov výskumu mal Džani jediný kontakt s vodou vtedy, keď sa umýval alebo kloktal, tvrdí Sudhir sah.

"Ak Džani neberie svoju energiu z potravín a z vody, musí ju brať z iných zdrojov, ktoré sú okolo neho. Napríklad zo Slnka," povedal Sudhir sah.

Podivínský jogín tvrdí, že keď mal osem rokov, zjavila sa mu bohyňa a zbavila ho potreby jesť a piť. Na prežitie mu vraj stačí samotná meditácia.

Lekári vyšetrili jogína rôznymi metódami, vrátane magnetickej rezonancie. Jeho mozog a srdcovú činnosť merali elektródami a podstúpil aj krvné testy. Doterajšie zistenia ukazujú, že starec je v podstate zdravý. Výsledok testov má byť zverejnený v najbližších mesiacoch.

Vedci stále dúfajú, že sa im podarí zistiť, čo ho udržuje pri živote. To by potom mohlo pomôcť vytvoriť pravidlá pre prežitie napríklad počas prírodných katastrof.

Po skončení výskumu sa jogín vrátil do svojej rodnej obce v provincii Gudžarát, kde sa venuje opäť svojej meditatívnej činnosti. Podobnému výskumu bol podrobený už pred niekoľkými rokmi, ale ani vtedy neboli lekári o nič múdrejší.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |