Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Jobbik stavia na národný socializmus - chelemendik.sk

 

Jobbik stavia na národný socializmus

2020-07-11  (00:48)

 - Jobbik stavia na národný socializmus

Jobbik vo voľbách stavia na národný socializmus

Zavedú trest smrti, kradnúcich politikov na doživotie posadia za mreže a "tvrdo zúčtujú s cigánskou kriminalitou". Krajanom dajú občianstvo materskej krajiny aj zastúpenie v parlamente, budú "dôsledne bojovať za kolektívne práva Maďarov v Karpatskej kotline, za uplatnenie ich územného, hospodárskeho, kultúrneho sebaurčenia".

Zdvojnásobia zbrojné výdavky, zriadia žandárstvo i národnú gardu. To všetko a ešte vyše sedemsto ďalších sľubov dáva strana Jobbik pre prípad, že príde k moci.

Radikálna pravica sa poponáhľala. Týždeň predtým, čo hlava štátu podľa očakávania vypíše parlamentné voľby na 11. apríla, ako prvá zverejnila svoj volebný program. A čo ponúka strana, ktorá má všetky predpoklady stať sa v budúcom parlamente treťou najsilnejšou? Radikálnu zmenu. Tak sa 88-stranový dokument , plný národnosocialistických téz, aj nazýva.

"Tu sú zoradené chorobopisy Maďarska a popri nich aj spôsob liečby," píše v predslove europoslankyňa Krisztina Morvaiová, ktorá bude kandidátkou Jobbiku v tohtoročnej parlamentnej voľbe hlavy štátu. V budúcnosti strana ráta s priamou voľbou prezidenta , ktorému sa majú zásadne posilniť právomoci. Ústavu by Jobbik kompletne zmenil. Postavená má byť na základoch veľkomaďarskej ideológie zhrnutej v takzvanom Učení o Svätej korune. Samotný výraz Svätá koruna sa má podľa návrhu Jobbiku používať ako synonymum Maďarska. Z kontextu vyplýva, že o Maďarsku strana uvažuje v jeho uhorských hraniciach. "Za svoju najdôležitejšiu úlohu Jobbik považuje znovuzjednotenie maďarského národa nespravodlivo rozdeleného v priebehu dvadsiateho storočia," píše sa v programe.

Rozsiahlo sa Jobbik venuje aj rómskej problematike. Pod veľavravným názvom Späť z cigánskej cesty jej venoval v programe samostatnú kapitolu. Hovorí sa v nej, že "maďarsko-cigánske spolužitie sa stalo azda najvážnejším problémom spoločnosti, ktorý môže vyústiť až do občianskej vojny". Za najnaliehavejšiu úlohu Jobbik považuje "tvrdé zúčtovanie s cigánskou kriminalitou". Strana by tým chcela poveriť žandárov, príslušníkov nových elitných poriadkových síl, ktoré by sa regrutovali prednostne z radov Maďarskej gardy. "Členovia Maďarskej gardy dokázali, že aj v najťažšej situácii sú schopní a pripravení na obranu vlasti," vystrúhal Jobbik poklonu svojmu polovojenskému krídlu, ktoré súd vlani rozpustil.

V zahraničnej politike Jobbik chce, aby sa Maďarsko viac orientovalo na spoluprácu s Ruskom a arabskými krajinami. Svoju sociálnu politiku zhrnul do vety: "Namiesto pomoci prácu: kto nechce pracovať , nech ani neje!"

Jobbik sa chystá zboriť sochy tých, ktorí si ich nezaslúžia, a postaviť pamätníky "skutočným vlastencom", ako bol vojnový vodca Miklós Horthy. Z mýtického vtáka turula spraví ústavou chránený druh, lebo, ako sa píše v programe, tento "prastarý národný symbol bol v uplynulých rokoch vystavený nedôstojným útokom".

Podľa čerstvého prieskumu ústavu Median môže Jobbik v parlamentných voľbách rátať so ziskom každého desiateho hlasu.

Program Jobbiku

- znovuzjednotenie maďarského národa

- zúčtovanie s "cigánskou kriminalitou"

- posilnenie armády, zriadenie žandárstva

- ekosociálne národné hospodárstvo

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |