Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Jobbik chce revidovať Trianon - chelemendik.sk

 

Jobbik chce revidovať Trianon

2020-11-21  (23:30)

 - Jobbik chce revidovať Trianon
 
Krajná pravica vytiahla v kampani pred aprílovými parlamentnými voľbami tromf revízie hraníc. Kandidát Jobbiku na ministra spravodlivosti na stretnutí s voličmi v Debrecíne počas víkendu vyhlásil, že "je potrebné, aby trianonská mierová zmluva prešla revíziou".

Advokáta Tamása Gaudiho-Nagya, ktorý má číslo päť na straníckej kandidátke, cituje agentúra MTI. Podľa nej politik Jobbiku označil za minimum "zabezpečenie sebaurčenia zahraničných maďarských území". Ako však dodal, "keď to bude potrebné, v danom prípade sa prostredníctvom referenda môže uskutočniť aj úprava hraníc". Bez ďalšieho vysvetľovania ešte zdôraznil: "Na to potrebujeme aj silnú armádu."

Extrémistická strana, ktorá podľa prieskumov môže rátať až so ziskom 18 percent hlasov, sa svojím revanšizmom ani doteraz netajila. "Za svoju najdôležitejšiu úlohu Jobbik považuje znovuzjednotenie maďarského národa nespravodlivo rozdeleného v priebehu dvadsiateho storočia," uvádza vo svojom volebnom programe. Krajanom v ňom sľubuje dať občianstvo materskej krajiny i zastúpenie v budúcej hornej komore parlamentu. Zbrojné výdavky chce zdvojnásobiť a početný stav armády zvýšiť zo súčasných 30-tisíc na 72-tisíc.

Tamás Gaudi-Nagy nie je prvým politikom Jobbiku, ktorý sa otvorene zasadzuje za revíziu trianonskej zmluvy. Europoslanec Csanád Szegedi, ktorý je známy tým, že na prvé zasadanie Európskeho parlamentu prišiel v uniforme Maďarskej gardy, na svojej internetovej stránke označuje nedotknuteľnosť hraníc za klamnú ilúziu. "V rokoch 1989 až 2009 sa rad za radom ponúkali historické okamihy, počas ktorých sa maďarsko-maďarské zjednotenie mohlo uskutočniť na väčších či menších územiach," tvrdí. Predchádzajúcim vládam Szegedi vyčíta, že nevyužili šancu súvisiacu s rozpadom Juhoslávie, Sovietskeho zväzu a Československa. "Antallova vláda bola pri moci, keď Československo zhnilo," píše na stránke szegedicsanad.hu. "To bol historický okamih, keď sme si mohli uplatniť územné nároky aspoň na tie územia, kde je 90-percentný podiel Maďarov bezprostredne pri hraniciach."

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |