Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Jaslovské Bohunice a Mochovce vraj skončia - chelemendik.sk

 

Jaslovské Bohunice a Mochovce vraj skončia

2020-05-25  (07:21)

 - Jaslovské Bohunice a Mochovce vraj skončia

Rakúsko prorokuje trpký koniec slovenského jadra

4.4.2011

13:15 | Dnes
| TASR, lab

Bratislava - Slovenské jadrové elektrárne Jaslovské Bohunice a Mochovce čaká koniec. Aspoň takto to vidí rakúsky denník Österreich.

Podľa tohto denníka totiž ani jedna z týchto jadrových elektrárni, nebude schopná zvládnuť záťažové testy. Tými by pritom mali prejsť všetky jadrové reaktory, čo je reakciou Európskej únii na stále hroziaci japonský armagedon.

Rakúske noviny sa pri tomto konštatovaní opierajú o analýzy atómového experta Reinharda Uhriga. Ten vypracoval prácu o očakávaných výsledkov pre ochranársku organizáciu Global 2000. Podľa tohto dokumentu dokonca patria naše jadrové elektrárne do desiatky najnebezpečnejších.

"Z celkového počtu 146 reaktorov bude musieť byť ihneď uzavretých 66, čo je až 45 percent," nazdáva sa Uhrig.

Medzi faktory, ktoré znemožnia niektorým elektrárňam pokračovať vo výrobe energie, patria podľa analýzy denníka vek, nevyhovujúce izolačné systémy, pri ktorých sa spomínajú Mochovce i Jaslovské Bohunice, ďalej poloha elektrárne v zóne častých zemetrasení a z toho vyplývajúca ich nedostatočná bezpečnosť.

Okrem slovenských, Uhrig zaradil medzi najnebezpečnejšie atómové elektrárne aj české Dukovany, maďarský Paks, slovinské Krško, švajčiarske Mühleberg a Beznau a nemecké Isar, Neckarwestheim a Philippsburg.

Zatiaľ pritom nie je známe, aké parametre sa budú aplikovať počas testov a či všetky elektrárne budú skúmané podľa rovnakého kľúča.

Členské krajiny únie sa dohodli, že zhodnotenie spôsobilosti európskej atómovej energetiky sa uskutoční niekedy do konca prebiehajúceho roka, najneskôr na začiatku nasledujúceho. Účasť štátov na testoch však bude na dobrovoľnej báze.

Zdroj: aktualne.sk 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


protopartorg   |   2011-04-04  (17:45)
58%  
mínus plus
  Len na margo dôveryhodnosti denníka "Österreich": jedná sa o najhorší bulvárny plátok, ktorý je k dispozícii ZDARMA na každej stanici viedeňského metra. Obsah je tvorený najmä VRAŽDAMI, KRÁDEŽAMI, a šírením poplašných správ najrôznejšieho druhu. Horší je snáď už len podobný metro-denník "Heute".

Hoci tým nijak nechcem spochybniť základnú myšlienku, a síce že Rakušáci urobia všetko čo bude v ich silách, aby využili momentálnu hystériu okolo jadrovej energie, a donútili nás k likvidácii našich jadrových elektrární. Takisto nepochybujem, že pri dnešnej vláde a jej štýle bránenia národno-štátnych záujmov Slovenska (t.j. absolútneho NEbránenia), je ich nádej na úspech veľmi vysoká...


cigereje   |   2011-04-14  (22:50)
50%  
mínus plus
  Súhlasím s prispievateľom protopartorg. Ešte zopár myšliemnok o zradičovskopm zlepenci: Dnešná vláda je ako stádo volov s vykastrovanými mozgami. Čo im naordinuje strýček Sam, to bezmyšlienkovite spravia. Aj maďarským turulom začnú nosiť miesto štipľavej papriky posledné zrnká zlata zo štátnej truhlice. Je to banda somárov bez chrbtovej kosti.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |