Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Jaroš sa vyhráža, že zlikviduje plynovod dodávajúci ruský plyn do Európy - chelemendik.sk

 

Jaroš sa vyhráža, že zlikviduje plynovod dodávajúci ruský plyn do Európy

2020-09-19  (20:09)

 - Jaroš sa vyhráža, že zlikviduje plynovod dodávajúci ruský plyn do Európy

17.3.2014


Líder radikálneho nacionalistického ukrajinského Pravého sektoru Dmitrij Jaroš vyhlásil, že jeho organizácia v prípade možného konfliktu  s Ruskom zlikviduje potrubie, prostredníctvom ktorého európske krajiny dostávajú ruský plyn.  


Jaroš vystúpil z vyhrážkou zlikvidovať potrubie, pretože s jeho pomocou Rusko zarába peniaze, dopravujúc ropu a plyn, oznámila agentúra RIA Novosti.  


Taktiež Jaroš požiadal od novej vlády Ukrajiny súrne sformovať  vrchné vojenské velenie, vyhlásiť všeobecnú mobilizáciu obyvateľstva, odviezť do centra krajiny zbrane a zabezpečiť dodávky zbraní od členských krajín NATO.


Podotknime, že okolo systému dopravy plynu už boli  zaznamenané incidenty. Skupina osôb, ktoré sa predstavili ako pracovníci pohraničnej služby Ukrajiny, sa pokúšala poškodiť plynovod na Arbatskej strelke na Kryme, Krymské sily sebaobrany  však odvrátili diverziu. Podľa slov krymského premiéra Sergeja Axenova,  „za účelom zabránenia podobným pokusom plynová distribučná stanica bola vybavená strážou.“

Ešte predtým vláda Ukrajiny neraz vyhlasovala, že ukrajinský systém dopravy plynu je strategicky dôležitý pre ukrajinskú ekonomiku a taktiež je súčasťou európskeho energetického systému.  Navyše, pôvodná vláda Ukrajiny neraz sľubovala spraviť všetko možné pre zabezpečenie bezporuchového fungovania tranzitu ruského plyn európskym spotrebiteľom.

Zároveň minulý rok Európska únia vyhlásila,  že je pripravená investovať prostriedky  do modernizácie ukrajinského systému dopravy plynu, ktorá sa nerobila už približne 30 rokov.

Pripomeňme, že po Jarošovi už bolo vyhlásené ruskými orgánmi činnými  v trestnom konaní medzinárodné pátranie, stal sa figurantom trestného stíhania podľa článkov za vyzývanie k terorizmu a extrémizmu a taktiež bol zatknutý v neprítomnosti Basmanným súdom Moskvy. Stalo sa to potom, ako sa Jaroš obrátil s prosbou o podporu na žoldnierov teroristu Doku Umarova, vyzvúc ich aktivizovať sa proti Rusku.

Zároveň Jaroš potvrdil  svoj zámer zúčastňovať sa prezidentských volieb  25. mája a taktiež požiadal kyjevskú vládu otvoriť vojenské  arzenály pre jeho oddiely.


Zdroj: http://vz.ru/news/2014/3/16/677333.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |