Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ján Kubiš - Rodia sa noví občania Európy - chelemendik.sk

 

Ján Kubiš - Rodia sa noví občania Európy

2020-08-04  (09:04)

 - Ján Kubiš - Rodia sa noví občania Európy

24.2.2011

Postoje dnes už nezávislého poslanca Národnej rady SR Igora Matoviča k zákonu o dvojakom občianstve opäť odhalili dvojtvárnosť politiky súčasnej vládnej koalície. A nielen to, zabránili najmä tomu, aby sa jej nebezpečná bezzásadovosť pretavila do závažného poškodenia štátnych záujmov Slovenskej republiky a zničenia základov našej rokovacej pozície o tejto otázke aj v budúcnosti.

Pretože v dvojstranných vzťahoch i v rámci budúcej diskusie na úrovni Európskej únie vzhľadom na nacionalistickú veľkomaďarskú politiku premiéra Viktora Orbána táto problematika ešte len príde na pretras.

Ak by v parlamente prešiel koaličný návrh, ktorý vlastne otváral dvere uplatňovaniu maďarských zákonov na území v takom prípade už nesuverénneho Slovenska, tak by Budapešť mohla požadovať, aby sa aj rokovania o medzištátnej dohode o dvojakom občianstve (ktorými sa tak rada pýši premiérka Iveta Radičová) niesli v takom istom duchu. Teda výlučne podľa záujmov Maďarska.

Maďarským partnerom by stačilo trvať na tom, aby sa nový slovenský zákon len pretavil do medzištátnej dohody. Teraz sa totiž nemôžu úplne skrývať za slovenskú vládnu koalíciu, a tak museli sami požiadať o odloženie rokovania o dvojstrannej zmluve na jeseň 2011, s čím, samozrejme, naša vláda veľkomyseľne súhlasila. Veď kam sa ponáhľať... Dovtedy už v Budapešti schvália aj zákon, ktorý dá všetkým maďarským občanom i tým novým na Slovensku právo voliť a politickým stranám, aj tým najväčším extrémistom a nacionalistom možnosť slobodne uskutočňovať akékoľvek politické a ideologické kampane vo "Felvidéku". Veď budú pôsobiť medzi svojimi občanmi a voličmi.

Naozaj perfektný recept na nekonfliktné medzištátne vzťahy z kuchyne Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie a strany Sloboda a Solidarita, ktorému chtiac-nechtiac pritakáva Kresťanskodemokratické hnutie. Možno sa tu vládna koalícia iba snaží o akési pre ňu typické taktizovanie, zahmlievanie až zavádzanie vo vzťahu k našim občanom. A to presne v duchu politiky, ktorá ich má i za cenu klamstiev a hnilých kompromisov, tentoraz so stranou Most – Híd, udržať za každú cenu pri moci.

Doposiaľ jediným výsledkom tejto taktiky bolo, že sa koalícii podarilo udržať v platnosti zákon predchádzajúcej vlády premiéra Roberta Fica. Pritom strohé celoplošné postihy tohto zákona by dnes chcel napraviť aj Smer-SD, pokiaľ ale v tomto úsilí nájde viacerých partnerov, nielen obyčajného človeka Matoviča.

Vládnej koalícii sa darí najmä jedno - ponechávať Maďarsku priestor na presadzovanie nacionalistickej politiky. Ešteže aspoň Ukrajine nie je jedno, že sa aj na jej území zo dňa na deň objavujú tisíce nových maďarských občanov.

Napokon, ani nám by nemalo byť jedno, že sa touto maďarskou politikou (a obdobnou rumunskou voči Moldavsku) objavujú státisíce nových "občanov" Európskej únie. A to v rozpore s jej všetkými pravidlami, vrátane zmyslu Schengenu. To by sme však asi chceli veľa, aby zahraničná politika súčasnej koalície bola skutočne zásadová.

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


strelec   |   2011-02-24  (13:28)
62%  
mínus plus
  Dobrý článok a dobrá fotka. Bolo by treba článok poslať všetkým poslancom a čítať v kostoloch, Správne závery, že každý ústupok znamená sťažené rokovania v budúcnosti, keď túto modrú zlepenú čvargu konečne niekto vytrepe po gebuliach (odstaviť od moci je dnes už málo). Dosť dávno som videl film o nástupe Hitlera k moci. Napadla ma otázka, ako to mohli ľudia dopustiť? A napadla ma aj odpoveď. Pomaly po častiach sa šíri zlo, keď sa mu nepostaví v zárodku, potom zmetie odporcov aj keď by tiež boli čoraz väčší. Hitler na tom "robil" 20 rokov a zlo došlo až k Moskve, pokiaľ narazilo. U nás toto zlo už 20 rokov fičí a miki banda sama už dobrých 10. Je čas aby povstali Slováci a povedali stačilo.


Chiko   |   2011-02-24  (14:11)
58%  
mínus plus
  Ja len cisto pragmaticky. Ked sa nedokazeme dohodnut na rozumnom vyrieseni temy dvojakeho obcianstva my doma, slovaci so slovakmi, ako sa chceme dohodnut o tom istom z madarmi (????!!!).
p.s. a ked uz, nemali sa mat tuzbu takto dohodnut s nami skor madari ako prvi, ked konstruovali ten ich zakon o madarskom obcianstve? Keby bol uprimny, bez zakernych pohnutok, urice by to tak spravili. O com teda take siahodleh debaty, trenice, ked je vec uplne jasna a jednoducha (?!)

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |